2019. 02. 23. szombat - Alfréd -5°C | 2°C Még több cikk.

Érvényesítette a papírformát a Hungerit-Szentes

A Hungerit-Szentesi VK 13-6-os győzelemmel zárt otthon a Tatabánya ellen a női vízilabda OB I 13. fordulójában, de a harmadik negyed közepén még 6-5 állt az eredményjelzőn.
Hungerit-Szentesi VK–Tatabánya 13–6 (2–0, 3–2, 4–3, 4–1)
Női vízilabda OB I, 13. forduló. Szentes, 150 néző. Vezette: Juhász, Nóvé.
Hungerit-Szentesi VK: Lekrinszki – Szabó K., MIHÁLY 3, KÁDÁR 2, Kudella 1, Mandics, KÖVÉR-KIS 4. Csere: Fodor, Dömsödi 2, Dávid, Korom 1, Czirbus. Vezetőedző: Brávik Fruzsina.
Tatabánya: Zirighné Sós – ZANTLEITNER N. 1, Jenei 1, Pintér, Bicskei, Kolarova, Keresztes. Csere: Pápai (kapus), Dobos, Vaszari, Tátrai 1, Balogh 1, PETIK 1, Sedlakova 1. Vezetőedző: Zantleitner Krisztina.
Gól – emberelőnyből: 7/5, ill. 6/1.
Ötmétresből: 4/2, ill.1/1.
Kipontozódott: Pintér, Kolarova.

Brazil és spanyol légiósa nélkül ugrott vízbe a Hungerit-Szentesi VK hazai környezetben a Tatabánya ellen. Bár Noelia Mora Perez leült a kispadra, de nem játszott, mivel egy lábsérülés után az elmúlt héten rehabilitációját töltötte. A dél-amerikaiMelani Palaro Dias viszont már nem tartózkodik a Kurca-parti városban, mivel súlyos vállsérülést szenvedett, műteni kell, valószínűleg az aktív pályafutása ezzel befejeződött.

A szentesi csapatkapitány, Kövér-Kis Réka labdaelhozásával indult a találkozó, amelynek egyértelmű esélyesei voltak a hazaiak. Nem sikerült azonban ezt rögtön érvényesíteni, megmutatni, mivel a tatabányai védők jól hatástalanították a próbálkozásokat. Négy perc után Mihály Kinga büntetőből juttatta vezetéshez a Hungeritet, majd Kádár Ildikó egy emberelőnyt váltott gólra. A második negyed elején egy ejtéssel szépítettek a vendégek, majd Kövér-Kis lövése éppen hogy csak átcsorgott a képzeletbeli gólvonalon.

Nem engedték nagyobb előnyhöz a szentesieket, pedig Dömsödi Dalmáék kiváló százalékban értékesítették a megítélt emberelőnyöket.

A harmadik negyed közepén Sedlakova Mónika sikeres ötméterese után 6–5-re zárkózott fel a Tatabánya, majd egy labdaszerzést követően a döntetlenért úszhatott, azonban a hazai hálóőr, Lekrinszki Ginaparádésan fülelte le a centernek érkező passzt. Kulcspillanatnak bizonyult ez a labdaszerzés, mivel ebből megúszott a Szentes, Mihályt Kolarova tüntette el, így ötméteresből a Hungerit talált be.

Három és fél negyeden át szoros csatát hozott a meccs. Fotó: Vidovics Ferenc

Innentől már érvényesítette a papírformát a Hungerit-Szentesi VK, Kövér-Kis kétszer, Mihály és Kádár egyszer-egyszer mattolta a vendégek rutinos kapusát, Zirighné Sós Ildikót, így a negyedik negyedre már csak a győzelem mértéke maradt kérdésnek.

Végül hétgólos sikernek örülhettek a szentesiek a hazai környezetben most debütáló Brávik Fruzsinával a kispadon, akik legközelebb péntek este a BVSC otthonában ugranak medencébe.

Brávik Fruzsina: – Úgy éreztem a mérkőzés elején és a végén, hogy kicsit sok információt kaptak a lányok. A harmadik negyedben megvillantak azok a játékosaink, akiktől többet várok. Örülök a győzelemnek, a Tatabánya pedig tisztességgel helyt állt, ami meglepett. Dolgozunk tovább, mert fontos találkozóink lesznek, de időre van szükség, hogy minden letisztuljon a lányok fejében.

Kádár Ildikó, a Hungerit-Szentesi VK játékosa: – Nagyon örülünk a győzelemnek. Bár az eredmény nem azt mutatja, de nagyot kellett küzdenünk a sikerért, mert jól játszott a Tatabánya, és feljött 6–5-re. Próbáltuk jól végrehajtani azokat a taktikai elemeket, amelyeket gyakoroltunk. Volt, amelyet nem sikerült, így azért dolgozunk az elkövetkezendő hetekben, hogy ez jobb legyen.

Sima szegedi győzelem Budakalászon

21-14-es félidő után 33-28-ra nyert az év első bajnokiján Budakalászon a MOL-PICK Szeged férfi… Tovább olvasom