Sport

2019.06.30. 15:19

Európa Játékok - Magyarország 13. az éremtáblázaton

A pályakerékpáros Lovassy Krisztián a 12. helyen végzett omniumban a minszki Európa Játékokon.

delmagyar.hu

18.11:

Magyarország 13. az éremtáblázaton

Magyarország 4 arannyal, 6 ezüsttel és 9 bronzzal a 13. helyen végzett a minszki Európa Játékok éremtáblázatán.

A legeredményesebb nemzet az orosz volt, az ország képviselői 44 első, 23 második és 42 harmadik helyet gyűjtötteka fehérorosz fővárosban. A házigazdák végeztek a második, az ukránok pedig a harmadik helyen.

A múlt pénteken kezdődött multisport-eseményen - amelyen 15 sportágban rendeztek versenyek - 43 nemzet képviselője nyert érmet.

17.01:

A pályakerékpáros Lovassy 12. omniumban

A BVSC 31. éves kerekese - aki csütörtökön 11. lett scratch-ben - 60 pontot gyűjtött a négy részből álló vasárnapi versenyben, s ezzel négy riválisát tudta megelőzni.

Az olimpia műsorán is szereplő versenyszám aranyérme a holland Jan-Willem van Ship nyakába került.

Vecsernyés Dávid bronzérmes nyújtón

A tornász Vecsernyés Dávid bronzérmet szerzett nyújtón a minszki Európa Játékokon.

A Budapesti Honvéd tavaly Eb-bronzérmes 28 éves tornásza hatodikként került a vasárnapi szerdöntőbe, ahol elsőként mutathatta be gyakorlatát, amelyre 14,066 pontot kapott. A győzelmet a litván Robert Tvorogal (14,400) szerezte meg a török Ahmet Onder (14.100) előtt.

Vecsernyés a magyar küldöttség 19., egyben utolsó érmét szerezte az Európa Játékokon: a mérleg 4 arany, 6 ezüst és 9 bronz.

15.53:

A karatés Hárspataki Gábor is bronzérmes

Tadissi Martial után a másik magyar karatés, Hárspataki Gábor is bronzérmet nyert vasárnap, a minszki Európa Játékok zárónapján.

A 75 kilogrammban szereplő, Eb-második sportoló második helyen végzett csoportjában, az elődöntőben pedig kiélezett csata végén 3-2-re veszített, úgy, hogy 11 másodperccel a vége előtt még 2-1-es előnyben volt.

Hárspataki Gábor a magyar küldöttség 18. érmét szerezte meg (4 arany, 6 ezüst, 8 bronz) ezzel az EJ-n.

15.34:

A karatés Tadissi Martial bronzérmes

A karatés Tadissi Martial bronzérmet nyert a 67 kilogrammos kategóriában vasárnap, a minszki Európa Játékok zárónapján.

A 27 éves, idén Európa-bajnoki harmadik magyar sportoló a csoportjából a második helyen jutott be az elődöntőbe, melyben 2-0-ra kikapott az olasz Luca Marescától.

Tadissi a magyar küldöttség 17. érmét szerezte meg (4 arany, 6 ezüst, 7 bronz) az Európa Játékokon.

Péter Sára bronzérmes ugrásban

A Postás SE jövő héten 17. születésnapját ünneplő versenyzője a selejtezőből az első helyen került a szer vasárnapi, hatos döntőjébe, ahol aztán a szlovén Teja Belak és az egyéni összetettben győztes orosz Angelina Melnyikova mögött lett harmadik.

A szerdöntőkben még a nyújtón szereplő Vecsernyés Dávid lesz érdekelt magyar részről, ő 15.40 órakor kezd.

Péter Sára a magyar küldöttség 16. érmét szerezte az Európa Játékokon, a mérleg eddig 4 arany, 6 ezüst, 6 bronz.

12.49:

A kötöttfogású Lőrincz Viktor bronzérmes

A kötöttfogásúak 87 kilogrammos kategóriájában szereplő Lőrincz Viktor bronzérmet nyert a minszki Európa Játékok birkózótornáján.

A BHSE Európa-bajnoka és kétszeres világbajnoki bronzérmese vigaszági győzelmét követően fél órával a helyosztón a horvát Ivan Hukleket verte magabiztosan, 7-1-re.A 2016-ban olimpiai ötödik birkózó Torba Erik (60 kg) ezüstje és bátyjának, Tamásnak (77 kg) a bronza után a harmadik magyar birkózóérmet nyerte az EJ-n, melyen a magyar küldöttség 15. érmét szerezte (4 arany, 6 ezüst, 5 bronz).