2019. 06. 25. kedd - Vilmos 20°C | 30°C Még több cikk.

Fantasztikus győzelem: MOL-Pick Szeged-Veszprém 26-23

A MOL-Pick Szeged kiváló hangulatú mérkőzésen, parádés játékkal legyőzte a Veszprémet!
MOL-Pick Szeged - Telekom Veszprém 26-23 (14-13)
Férfi kézilabda NB I, 8. forduló, Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezette: Herczeg Péter, Südi Péter.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Pedro, Balogh 2, Skube 5, Gaber 2, Bodó 2, Källman 3. Csere: Sego (kapus), Blazevic, T. Petrus 1, Gorbok 3, Sostaric 6/1, Buntic 2, Bánhidi, Obranovic, Zubai. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Veszprém: Mikler - Marguc 3, Sulics 2, Schuch, Terzic, Ilics 2/1, Ugalde 4. Csere:  Palmarsson 6, Ancsin 1, Chema 1, Nilsson 1, Lékai, Blagotinsek, Nagy L. 2, Gajic 1/1.  Vezetőedző: Javier Sabaté.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteres: 3/1, ill. 4/2.

NYILATKOZATOK:

Juan Carlos Pastor, a MOL-Pick Szeged vezetőedzője: először is gratulálok a játékosaimnak, a klubnak és a szurkolóknak is. Nagyon jó mérkőzés volt, nagyon nehéz nyerni a Veszprém ellen. Nagyon fontos volt, hogy szinte végig vezettünk. Úgy gondolom, megérdemeltük a két pontot. Rengeteg problémánk volt Palmarsson ellen. Több variációt próbáltunk, a végén a hatos fal mellett döntöttünk, hogy kevesebb helyet hagyjunk a támadóknak. Fontos ez a mai győzelem a hároméves projektünkben. Rengeteget dolgozunk, de még csak októberben vagyunk, rengeteg bonyoulult mérkőzés vár még ránk 2016-ban. Élvezni kell mindenkinek ezt a mai győzelmet. Rengeteget kell még fejlődnünk, hogy ilyen meccseket idegenben is tudjunk majd nyerni.

José Manuel Sierra, a MOL-Pick Szeged játékosa: gratulálok a csapatnak, ez egy igazi csapatmunka volt. Ez csak két pont, de nekünk nagyon sokat jelenthet.

Javier Sabaté, a Telekom Veszprém vezetőedzője: először is gratulálok a Szegednek és Juan Carlos Pastornak a győzelemhez. Ez egy jó és izgalmas találkozó volt, sportszerű hangulattal. A második félidőben sok technikai hibánk volt, túl sok labdát adtunk el. Védekezésben nem voltunk rosszak, 26 kapott gól Szegeden nem rossz. Szomorú vagyok, mert nyerni szerettünk volna, de megyünk tovább. Jókor jön a válogatott hét, mert több sérültünk van, valamint, aki nincs a megfelelő formában sem. Köszönöm Nagy Lászlónak, hogy vállalta a második félidőben a játékot, nagyszerű sportember.

Mikler Roland, a Telekom Veszprém játékosa: gratulálok a Szegednek. Hetedik éve élem át a Szeged - Veszprém derbik hangulatát. Harmadik esztendeje Veszprém-mezben. Sok labdát adtunk el, ha ezek nincsenek, akkor megnyerhettük volna a mérkőzést szerintem.

VÉGE! GYŐZÖTT A SZEGED! SZÉP VOLT FIÚK!

60. perc: kettővel vezet, időt kér a Szeged. Balogh szinte azonnal ellövi, góóól! Megvan! 26-23. Ünnepel a csarnok!

59. perc: ismét időt kér a Veszprém. Még lövésig sem jutnak a vendégek.

58. perc: Skube beviszi és belövi! 25-22. Gajic először a pályán egy hetesre, belövi 25-23.

57. perc: Källman a szélről, Mikler kirúgja, Ugalde indul, belövi 24-22.

56. perc: Gorbok tör kapura, de Mikler jól zárja a szöget. Elveszik a labdát a vendégektől a sporik.

55. perc: Gorbok egy embert kicselez, majd belövi 24-21. Marguc ugrik be a szélről, Sego ezt is védi!

54. perc: hetest kap a Veszprém, érkezik a szegedi kapuba Marin Sego, és kivédi Ilics próbálkozását!

53. perc: Sierra véd, de visszakapja a labdát a Veszprém...

52. perc: Pastor-időkérés. Újabb páros kiállítás: ezúttal Källman és Terzics. Bodó lövését kiüti Mikler, Sostaric a célről cunderezik! 23-21
MOL-Pick Szeged-Veszprém - Galéria

51. perc: a Veszprém is jól védekezik, zsinórban három gólt szereztek.

50. perc: Nagy 22-21.

49. perc: Chema a nézőtérre passzol! Támad a Szeged, de Buntic lövése Miklerben hal el.

48. perc: Ugalde lerohanásból 22-20.

47. perc: Ugalde lábához ér a labda, így a gól érvénytelen.

46. perc: Ilics 22-19.

45. perc: középvonalnál labdát szerez a Szeged, Sostaric ront kapura, Mikler alatt talál be 21-18. Időt kér a Veszpém. Jól védekezünk, a Veszprém nem tud mit kezdeni. Petrus! 22-18

44. perc: Nagy lő, de Sierra hatástalanítja a bombát! Bánhidit parádésan találja meg Skube, de Mikler óriásit véd.

43. perc: Skube lő közbe, Mikler olvassa.

42. perc: Bodó harcol ki hétméterest. Sostaric áll oda és nem hibáz! 20-18

41. perc: Bodó lövését Mikler üti oldalra. Ugalde 19-18.

40. perc: labdát szerzünk, Källman rohan, de Ugalde megállítja.

39. perc: Nagy viszi be, Sierra fölött betalál 19-17.

38. perc: Balogh a felsőlécre lövi a büntetőt.

37. perc: Palmarsson mellé! Sulics takarítja el Bánhidit, két perc és hétméteres a "jutalma".

36. perc: Skube lepi meg Miklert, majd labdát lop a Szeged, Sostaric pedig végigviszi 19-16.

35. perc: Balogh először a mérkőzésen, majd Ugalde üres kapuba 17-16.

34. perc: Bunticot és Sulicsot küldik ki a bírók két percre.

33. perc: Sulics ismét 15-15. Bodó 10 méterről bepattinja 16-15.

32. perc: Buntic ugrik fel, úgy lóbál, mint egy vízilabdás, Mikler el is megy a másik oldalra 15-14.

31. perc: a Veszprém kezdi a második félidőt, Nagy László a pályán. Sulics egyenlít 14-14.

FÉLIDŐ!

30. perc: Buntic lövését üti ki Mikler. Támadott még a Veszprém, de Palmarsson lövését kiszedi Sierra. FÉLIDŐ!

29. Sostaricnak van nagy szöge, nem hibázik a szlovén szélső 14-12. Palmarsson tarthatatlan távolról 14-13.

28. perc: Ancsin lövését védi Sierra!

27. perc: Källman harcol ki hetest és két percet, utóbbi Ugalde kapja. Balogh kihagyja.

26. perc: Palmarsson ütemtelen lövése utat talál a szegedi kapuba 12-12. Sostaric a szélről 13-12.

25. perc: Palmarsson megtalálja labdával a befutó Margucot, de Sierra kirúgja.

24. perc: Ancsin 11-11. Buntic első lövése, be is megy 12-11.

23. perc: Marguc gólja rendezetlen védelem ellen 10-10. Gorbok bevágta 11-10. Veszprém-időkérés.

22. perc: Juan Carlos Pastor 10-9-es vezetésnél időt kér.

21. perc: Gorbok mellé lövi. Nilsson szorongatott helyzetből talál be 10-9.

20. perc: Chema azonnal válaszol 10-8.

19. perc: passzívan támad a Veszprém, Källman rohan, gól 10-7

18. perc: Palmarsson addig cselez, míg gól 9-7.

17. perc: támad a Veszprém Petrus majdnem labdát szerez.

16. perc: Mikler véd, majd Marguc a szélről 7-6. Skube parádés megmozdulása, majd Källman is betalál. 9-6

15. perc: Gorbokot megint leszedi Mikler, de a kipattanót már belövi az orosz balátlövő! 7-5

14. perc: Ilics távolról, de Sierra könnyedén véd.

13. perc: Gorbok lövését Mikler védi. Labdát szerzünk, Källman végigviszi és belövi 6-5.

12. perc: Sulics befordul, de Sierra ott van!

11. perc: Marguc marad üresen a jobbszélen 5-5. Bodó kap két percet, így Sirra helyén Gorbok támadásban.

10. perc: Skube elküldi egy lövőcsellel Terzicset, Mikler nem tud hárítani 5-4.

9. perc: Pálmarsson ismét 4-4.

8. perc: Gaber addig forgolódik, míg bedobja 4-2. Palmarsson távolról 4-3.

7. perc: Terzics is besárgul.

6. perc: Ilics hetesét már nem védi Sierra 3-2.

5. perc:Bodó bődületes nagy gólja, majd Sierra véd 3-1.

4. perc: Skube betör, majd Palmarsson válaszol gyorsan 2-1.
3. perc: Sulics kap sárga lapot.

2. perc: Ancsin harcol ki hetest a Veszprémnek, Marguc lövi, de Sierra kivédi!

1. perc: mi kezdjük a mérkőzést, Gaber azonnal! 1-0

13.30: kezdődik a mérkőzés, a veszprémi keretben Nagy László is ott van.

13.28: jön a Szeged, a közönség tombol!

13.25: kezdődik a bemutatás, először a veszprémi játékosok érkeznek a pályára.

13.20: már csak tíz perc a kezdésig, már csak elvétve egy-két szék üres a csarnokban.

13.05: folyamatosan érkeznek a szurkolók a csarnokba, a két B közép már hangpróbát tart!

13.00: a szegedi keretben viszont ott van Szergej Gorbok, a kimaradó Bóka Bendegúz! Íme: 1 Sierra, 16 Sego, 7 Obranovic, 8 Källman, 9 Bodó, 13 Gorbok, 14 T. Petrus, 17 Zubai, 19 Balogh, 20 Skube, 21 Blazevic, 22 Gaber, 24 Sostaric, 26 P. Rodríguez, 27 Bánhidi, 34 Buntic.

12.55: melegítenek a csapatok, a vendégeknél Nagy László és Marko Kopljar is, akik az előzetes meccskeretben még nincsenek benne. Valószínűleg a kezdés előtt dől el, hogy Kopljar vagy Nagy ül le a veszprémi kispadra.

12.48: kifutottak a csapatok a pályára, a félpályánál éppen az azonos nemzetbeliek beszélgetnek egymással a két csapatból.

12.45: üdvözöljük kedves olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, ahol 13 óra 30 perctől összecsap a férfi kézilabda NB I-ben a két gigász, a MOL-Pick Szeged és a Telekom Veszprém.

Korábban:

– Következik a mindenki által várt Veszprém elleni magyar bajnoki. Mennyire dolgozik a drukk a csapaton belül?

– A csapatunk nagyon új, még az elején járunk a munkában, de a fiúk nagyon jól dolgoznak. Úgy gondolom, hogy az őszi idény egyik legnagyobb és legfontosabb meccse vár ránk. Ha tudnánk nyerni, az sokáig elkísérne bennünket, az év végét az élen zárhatnánk a bajnokságban. Ez nagyszerű dolog lenne, nagy önbizalmat adna nekünk. Több játékosom még nem játszott ilyen rangadón, számukra ez is új lesz.

– A védekezés jól működött az elmúlt meccseken, talán a támadásokban akadtak leginkább hibák. Miért?

– Ez még visszavezethető a nyári átalakulásra. Védekezésben maradt három olyan játékosunk, aki az előző szezonban is alap volt. Támadásban viszont jóformán csak Balogh Zsolti a régi, éppen ezért van még több hiba. Még nem ismerik annyira egymást, nincs meg az összhang, ami néhány hónap múlva már meglesz. Ezért jön rosszabbul a labda, gyorsabban a passz, mint ahogy egy-egy játékos mozog. Meccsek, sok-sok edzés kell az összeszokásra, de mint mondtam, hihetetlen jó úton járunk. Nekünk a védekezés az erősségünk, és a gyors lerohanás.

– A Veszprém továbbra is erős, azonban kétszer is vereséget szenvedett a szezonban. Mit gondol a riválisról?

Pastor: Az idény legfontosabb meccse. Fotó: Frank Yvette (galéria)
– Európa egyik legjobb csapata. A kerete a legerősebb, csak a Párizs hasonló, mint a Veszprém. A SEHA Liga-vereség a Vardar ellen nem mérvadó, Barcelonában nem egyszerű nyerni, ott más is elvérzett már.

– Telt ház lesz a rangadón. Egyre többször biztatja a padról a szurkolókat, hogy segítsenek. Most is nagy szükség lesz a MOL-Pick híveire!

– Egy komoly klub komoly szurkolótáborral kell, hogy rendelkezzen. A szegedi közönség erős, nagy, hihetetlen erőt ad. A Breszt elleni meccsen is nyomást helyeztek a riválisra, és ez döntőnek bizonyult. Most is nagy szükségünk lesz rájuk, nagyon bízom benne, hogy hatvan percen keresztül olyan támogatás jön a lelátóról, ami nagy-nagy energiát ad a csapatnak.

– Mindenki rendben volt a héten? Hogy dolgoztak a játékosok?

– Kedden mindenkin érződött a Breszt elleni fáradtság, így kicsit másként kezdtük a hetet. Csütörtökön már teljes volt a keret, szépen dolgoztak a fiúk, elégedett voltam velük. Sostaric rendbe jött, Sego meggyógyult.

– Szergej Gorbok játszhat?

– Ezt az orvosi stáb dönti el. Hasonló a helyzet a másik oldalon is, hiszen Nagy László is sérült volt. Mindkét lehetőségre készültünk, ha játszik, arra is, ha nem, arra is.

VÁRAKOZÁS:
Csapó Attila, a MOL-Pick Szeged főszurkolója:
– Nagyon kemény meccsre számítok, de bízom benne, hogy egy szoros mérkőzésen 1-2 góllal győzünk. Rengeteg múlhat a kapusokon, mivel mezőnyben szinte majdnem egyforma erős a két csapat. Nagyon fontos, hogy jól lőjük a hétmétereseket, de bízom Zsoltiban, mert a Vardar és a Breszt elleni is magabiztos végrehajtó volt. A B közép biztosan minden tőle telhetőt megtesz a sikerért, de Veszprémből is jönnek minimum 250-en, így a hangulatra nem lesz panasz. Bízom a Miszterben, hogy egy olyan stratégiát talált ki, amelynek a végén mi örülhetünk majd. Mindenkinek torkaszakadtából kell szurkolnia, mert ezen is sok fog múlni. Teremtsünk fantasztikus hangulatot, és hajszoljuk bele a győzelembe a szegedi fiúkat!

Vasban játszik az Alabárdos-Szeged

Közel egy hónapos szünet után folytatódik a férfi tekecsapat szuperliga, amelyben öt forduló ment le. Tovább olvasom