2018. 12. 11. kedd - Árpád -1°C | 5°C Még több cikk.

Feljutó helyen a Makó FC

A labdarúgó NB II keleti csoportjában továbbra is őrzi helyét az élbolyban a Makó FC. A Csongrád megyeiek – ha nem is sziporkázó játékkal – teljesen megérdemelten győztek a sereghajtó Karcag otthonában.
Fotó: Tésik Attila
Szeretnek a makóiak Karcagon pályára lépni. Legalábbis az elmúlt évek eredményei erre engednek következtetni: a két gárda három legutóbbi összecsapásán kivétel nélkül minden esetben a Maros-partiak nyertek. De nem csak a statisztika miatt várták önbizalommal telve az újabb találkozót a vendégek. Azért is, mert úgy gondolták, az övék a jobb, az egységesebb gárda. Míg Turjánék négy pontot gyűjtöttek be két meccsből, addig a karcagiak egyet sem.

Az esélyeknek megfelelően a vendégek kezdtek jobban, de a mezőnyfölény azért olyan sokáig nem tartott. Mintha egy kicsit félvállról vették volna a mérkőzést, ez pedig megengedhetetlen. Lassan, körülményesen szövögették támadásaikat, és bár néhány esetben helyzetbe is kerültek, ezekből nem született gól. Született viszont egy ártalmatlannak látszó szituációból: a 27. percben Bány szabadrúgása levágódott a sorfalról, a labdát Podonyi jobbról középre húzta, ott pedig Schreiber 10 m-ről középről a kint álló Szabó P. fölött a kapu jobb oldalába bólintott, 0–1. A vezetés javított a vendégek játékkedvén, ha egy kicsivel jobban koncentrálnak, Bány, majd Tóth Cs. révén még a szünet előtt növelhették volna előnyüket.

A fordulást követően arra lett figyelmes a nézősereg, mintha a makóiak az öltözőben maradtak volna. Természetesen csak jelképesen, mert amit
A mérkőzés jegyzőkönyve

Karcag–Makó FC 1–2 (0–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Karcag, 700 néző. Vezette: Takács J. (L. Tóth, Takács A.).
Karcag: Szabó P. – Fekete II G., Orosz, Horváth Gy., Ramos – Vadicska – Bellon, Trencsényi, Balogh J., Fekete I G. – Domokos. Edző: Varga Zsolt.
Makó: Czirbus 6 – Kazán 5, Mórocz 5, Magyar 6, Kis K. 6 – Podonyi 6, Tóth Cs. 5, Turján 5, Bány 5 – Kulacsik 5, Schreiber 5. Edző: Takács Zoltán.
Gólszerzők: Nagy M. (53.), ill. Schreiber (27.), Podonyi (79.).
Csere: Szabó P. helyett Kuhi, Balogh J. h. Nagy M. és Bány h. Hadár (5) a szünetben, Tóth Cs. h. Varga R. (6) az 58., Fekete II G. h. Kolbe a 80., Magyar h. Kurucsai (–) a 81. percben.
Sárga lap: Tóth Cs. a 23., Ramos a 46., Orosz az 52., Schreiber a 71., Mórocz a 82. percben.
Kiállítva: Orosz a 64. percben.
az első tíz percben műveltek, abban nem sok köszönet volt. Sokáig szinte át sem tudták lépni a fél pályát, majd az 53. percben Mórocz méretes hibája után a cserecsatár, Nagy Miklós lövése egyenlítést ért a lelkes házigazdáknak. És ekkor az emberben az a kérdés fogalmazódott meg: vajon tud-e újítani a Makó? A kérdőjel hamar kiegyenesedett, mivel tíz perccel később Orosz utolsó emberként lerántotta a kapura egyedül húzó Schreibert. A megfogyatkozott létszámú Karcag ellen szűk félórája maradt a Makónak a győzelem megszerzésére. Naná, hogy nekiugrottak az ellenfélnek, melynek sorában ott szerepelt az a Vadicska Zsolt is, aki egykoron még a válogatott címeres mezét is magára húzhatta. A 71. percben Domokos labdája ziccerben talán ha tíz centivel kerülte el Czirbus kapuját. Nagy helyzet volt, de amíg a házigazdák azon morfondíroztak, mi lett volna, ha, addig a makóiak cselekedtek. A 79. percben Varga R. jobbról ívelt át a túloldalra, az üresen érkező Podonyi pedig jobb belsővel kapásból 8 m-ről a kapu bal sarkába lőtte a labdát, 1–2. A maradék tíz percben Schreiber duplázhatott volna, de előbb hosszút szöktetett, majd lyukat rúgott a kaputól 8 m-re.

Nem kápráztatta el a nézőket a Makó, de amiért elutazott, a három pontért, azt teljesítette. Most ez volt a legfontosabb. A következő pedig az, hogy az eredményesség minőséggel párosuljon.
Takács Zoltán: – Eddig sem volt sok hajam, de az ilyen meccsek azt tovább ritkítják.

További eredmények: Baktalórántháza–Budafok 0–0, Bőcs–Jászapáti 3–2, Kazincbarcika–Vác 1–1, Orosháza–Kecskemét 2–2, Szolnok–Nyíregyháza Spartacus 2–0, ESMTK–Vecsés 1–1. Szabadnapos: Soroksár.

15. Karcag 3 – – 3 3 – 9 0

A következő forduló párosítása. Augusztus 27. (szombat), 17.30: Szolnok–Baktalórántháza, Nyíregyháza–Bőcs, Vác–Orosháza, Kecskemét–Soroksár, Vecsés–Karcag. Augusztus 28. (vasárnap), 17.30: Makó–Budafok, Jászapáti–Kazincbarcika. Szabadnapos: ESMTK.

Három pontért utaznak

A labdarúgó NB II harmadik fordulójában a négy ponttal az ötödik helyen álló Makó FC a sereghajtó… Tovább olvasom