2019. 06. 15. szombat - Jolán, Vid 21°C | 33°C Még több cikk.

Feszült meccsen eldőlt a feljutás: SZEOL SC-Szeged-GA 0-1

Egy büntető döntött a Szeged-GA javára, amely legyőzte a SZEOL SC-t, és feljutott az NB II-be.
SZEOL SC - Szeged-Grosics Akadémia 0-1 (0-0)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 29. forduló. Szeged, SZVSE-stadion, 800 néző. Vezette: Szőts Gergely (Szvetnyik, Dobos).
SZEOL SC: Leindler - Tomisics, Rácz, Gál, Grünvald - Forró (Beretka, 50.), Ondrejó (Makszimovics, 72.), Pócs - Kéri, Kalmár (Péter, 83.), Kozics. Edző: Siha Zsolt.
Szeged-GA: Alekszics - Achim, Tóth G., Farkas M., Pászka - Zvara (Hegedűs, 72.), Oláh G. - Cigan, Germán, Erdei (Popin, 81.). - Andorka. Edző: Joao Janeiro.
Gól: Germán (85., 11-esből)
Sárga lap: Kalmár (53.), ill. Andorka (35.), Oláh G. (43.), Erdei (75.).
Kiállítva: Grünvald (87.), Kéri (95.), ill. Farkas M. (92.).

Siha Zsolt: – Úgy neveltek a szüleim, hogy a győztesnek gratulálni kell, így gratulálok a Szeged-GA győzelméhez és feljutásához! Viszont ezt az ember elvárná fordítva is, mert ez Gyulán nem történt meg. Van egy jó barátom, aki azt mondta, mikor ott leszünk a siker küszöbén, nem fog sikerülni, mert nem engedik. Rettentően csalódott vagyok, mert a legtehetősebb klub jut fel a másodosztályba, de nem a legjobb csapat nyerte meg a bajnokságot. A bronzérem is szépen csillog, de több volt számunkra ebben a szezonban. Az egész klubunknak meg kell tanulnia felépítenie magát olyan szintre, hogy küzdhessünk a feljutásért.

Joao Janeiro: – Nagy kihívás volt ez az idény számomra. A sikerünk csapatmunka, én hiába dolgozom, kellenek hozzá a játékosok és a háttér is. Olyan ez, mint egy torta, amely csak akkor lesz jó, ha minden belevalót tartalmaz. Játékosaim nagyon keményen dolgoztak, megérdemelték a feljutást. A meccs olyan volt, mint egy igazi derbi. A szünet után kiegyenlítettebb volt a játék, de úgy érzem, megérdemelten nyertünk.

Online közvetítésünk:

Vége - Lefújja Szőts, 1-0-ra nyer a Szeged-GA: mindez azt jelenti, bajnok a Szeged-Grosics Akadémia, és feljutott az NB II-be!

95.perc - Ez is piros, Kéri belépője után is villan a piros lap, kilenc emberrel marad a SZEOL SC.

94.perc - Hosszas várakozás, amíg Farkas leballag a pályáról. Kozics lövi: de Alekszics megfogja! Kimarad!

92.perc - Ez is tizenegyes! Farkas kezére pattan egy indítás Péter mellett, ezt is befújja a spori, Farkasnak pedig a második sárgája.

87.perc - Grünvald reklamál egy büntetőt a SZEOL-nak, nincs ítélet, viszont kiállítják a SZEOL védőjét.

85.perc - GÓL! Germán állt oda, és magabiztosan a jobb sarokba gurított, 0-1. Ezzel feljutásra áll a Szeged-GA!

84.perc - TIZENEGYES! Popin fejelt keresztbe egy labdát, amit Hegedűs gyűjtött be, majd esett el - büntetőt ítél Szőts játékvezető.

83.perc - Cserél Siha Zsolt is: Kalmárt Péter váltja.

82.perc - Cserél a Szeged-GA: Erdei helyére Popin érkezik.

78.perc - Rácz ment hatalmasat, miután Andorka fordulhat ismét kapura, de becsúszva blokkolni tud a védő.

75.perc - Andorka fordulhat le, majd erős lövését Leindler üti ki - a kontrát Erdei akasztja meg, aki sárgát kap.

72.perc - Mindkét csapat cserél: Zvara helyett Hegedűs, Ondrejó helyett Makszimovics érkezik. Egy gól minden bizonnyal eldönti.

60.perc - Néhány keményebb belépő tarkítja a meccset, és a mezőnyjáték kerül előtérbe.

56.perc - Kapufa! Achim lépett ki a jobboldalon, majd élesen középre tenné, beleszúrnak, és a jobb kapufáról megy ki a labda.

53.perc - Kalmár és Tóth Gábor összecsapása egy indítás után: a Szeged-GA védője a földön, sárgát kap Kalmár.

50.perc - Cserél a SZEOL: Forró helyére Beretka érkezik.

48.perc - Kozics bal oldali szabadrúgására érkezik Rácz a hosszún, de nem tudja már kellően visszafejelni.

46.perc - Folytatódik a meccs, egyik csapat sem cserélt a szünetben.

45.perc - Vége az első félidőnek. Közben a Szentlőrinc 3-0-ra vezet, azaz ez az eredmény még nem jelenti azt, hogy feljutott volna a Szeged-GA.

43.perc - Oláh rántja le ellenfelét, amiért villan a sárga.

42.perc - Leindler véd megint! Cigan indul el, nem tudják szerelni, majd a tizenhatosról élesen lő, Leindler fölé tolja.

39.perc - Megint veszélyes Pászka szöglete, pontosabban Germán fejese, akinek kísérletét Leindler a gólvonalon fogja.

35.perc - Andorka löki meg Ráczot, ez sárgát ér.

32.perc - Kalmár lépne ki, hosszú idő után egy SZEOL lehetőség, de nem tudja eltolni Tóth mellett.

25.perc - Ondrejó marad lent, aki meghúzódott: a SZEOL SC csapatkapitánya végül marad. Leindler marad higgadt, és egy hazaadás után kicselezi Andorkát.

23.perc - Nehezen tudja megtartani a labdát a SZEOL a támadóharmadban, a Szeged-GA egyelőre uralja a meccset.

18.perc - Két komoly helyzet: előbb Germán, majd Farkas fejel egy-egy szöglet után, utóbbi kísérleténél Gál tisztáz a gólvonalról. A harmadik korner is jó, de Andorka közelijét blokkolják.

9.perc - Az első SZEOL-helyzet, Ondrejó igazítja meg, majd lövi rá közel 16 méterről, Alekszics másodjára, de fogja a lapos lövést.

7.perc - Egy újabb fejes, ezúttal Tóth Gábor maradt üresen az ötös bal sarkánál, de nem volt szükség Leindlerre.

5.perc - Pici zavar a SZEOL oldalán, nehezen tudja kihozni a labdát a pályaválasztó.

3.perc - Pászka szabadrúgását csúsztatja meg Oláh, de pont középre jön a labda, Leindler fogja.

1. perc - A SZEOL SC kezdte a meccset.

17.29 - A pályán a két csapat: a Szeged-GA fehérben, a SZEOL SC kék-feketében lép pályára. Szeged és Szeged, a két csatakiáltás!

17.10 - Köszöntjük olvasóinkat a SZVSE-stadionból, szépen gyűlnek a nézők a szegedi derbire, miközben a csapatok már a pályán melegítenek. A találkozó előtt búcsúztatják a SZEOL SC-ből a pályafutását befejező Buzási Pétert.

Korábban írtuk:

Szeged–Szeged rangadó Szegeden. Mindig is furcsa párosítás volt a SZEOL SC–Szeged-Grosics Akadémia mér- kőzés, de amikor Szegeden találkozik a két csapat, az bizony összehozza a város futballbarátait. Főképp úgy, hogy még komoly tétje is akad a mérkőzésnek, amelyet ezúttal az NB III Közép csoportjában játszanak le.

Az biztos, hogy mindkét szegedi csapat játékosainak nyakába érmet akasztanak a szezon végeztével. Azonban míg a SZEOL SC számára üdvözítőbb lenne, ha ezüst sülne ki az évadból, addig a Szeged-GA egy cseppet sem lenne boldog egy második hellyel – ami érhető is, hiszen két fordulóval a vége előtt Germán Tamásék öt ponttal vezetnek a Szentlőrinc előtt, és karnyújtásnyira van a bajnoki cím és az azzal járó feljutás a másodosztályba.
Fura helyzet, hiszen ebben éppen a SZEOL SC tehet keresztbe vasárnap, ha legyőzné az SZVSE-stadionban a városi riválist. Bár 2016 decemberében simán nyert a Szeged-GA, Siha Zsolt csapata az utóbbi hetekben nagyon magabiztos lábakon áll: utóbbi nyolc meccsén csupán egyetlen gólt kapott, de egész tavasszal is mindössze négyet – miközben a Szeged-GA-nál sem lehet panasz a védekezésre, ráadásul az eredményességre sem panaszkodhatnak.
Ezúttal Szegeden. Decemberben a fehér mezes SZEOL SC győzni tudott a városi derbin. Fotó: Kuklis István
Motivációt viszont aligha kell majd keresni a Szeged-GA oldalán, hiszen egy győzelemmel biztos lenne a feljutás, ráadásul az őszi mérkőzésen a gyulai Grosics Akadémián győzni tudott a SZEOL SC, azaz a visszavágás is fűtheti Joao Janeiro gárdáját: a portugál tréner ráadásul azon a találkozón debütált a csapat kispadján.

Nem biztos, hogy szép vagy látványos meccs lesz, de nem is ezen van a lényeg. Szegednek van két, ezen a szinten jó csapata, bízunk abban, hogy ebből sikerül előrelépnie a Tisza-parti város labdarúgásának.
Visszatérnek az ultrák

A vasárnap 17.30-kor kezdődő mérkőzésen jelen lesz az Ultras Szeged szervezett szurkolói csoport is. Mint a Facebook-oldalon közzétett bejegyzésükben fogalmaznak, a meccs végén mindkét csapatot várják egy közös fotóra, majd gratulálnak a SZEOL SC és a Szeged-Grosics Akadémia egyaránt dobogós helyezéséhez is. A drukkerek az utóbbi időben újra elláttogattak a Szeged-GA idegenbeli meccseire is.

Elmaradt a győzelmi szépségtapasz: MOL-PICK Szeged-Telekom Veszprém 27-27

Nem történt csoda, a MOL-PICK Szeged csak döntetlent játszott a Telekom Veszprém ellen a férfi… Tovább olvasom