2018. 12. 17. hétfő - Lázár, Olimpia -10°C | 0°C Még több cikk.

Gyermeteg hibákból kapott gólokat a Makó

A labdarúgó NB III Közép csoportjának Csongrád megyei derbijén a Szeged-Grosics Akadémia 2-1-re nyert a Makó ellen, és már csak három pont a hátránya az éllovas Szentlőrinc előtt.
Makó–Szeged-Grosics Akadémia 1–2 (0–1)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 16. forduló. Makó, 200 néző. Vezette: Antal Péter – közepesen (Zahorecz, Vrbovszki).
Makó: Weszelovszky 6 – Grecsó 5, Lászik 6, Magyar Gy. 6, Tamaskó 5 – Busa 6, Varga R. 5 (Szilágyi –, 75.), Babolek 6, Zsoldos 6, Podonyi 5,5 (Szél 5,5, a szünetben) – Gémes 5,5 (Juhász J. –, 71.). Játékos-edző: Magyar György.
Szeged-Grosics Akadémia: Alekszics – Manga M., Farkas M., Tóth G., Pászka – Oláh G. (Povázsai, (89.), Coroian – Erdei (Molnár J. 77.), Germán, Cigan (Zabari, 87.) – Máté. Vezetőedző: Joao Janeiro.
Gólszerzők: Busa (11-esből, 78.), ill. Tóth G. (13.), Máté (56.).
Sárga lap: Tamaskó (36.), Babolek (74.), Szilágyi (94.), ill. Pászka (30.), Manga (71.), Germán (73.), Oláh G. (85.).

Korán, még az első negyedórában vezetéshez jutott a Szeged-GA: a 13. percben a bal oldalról Pászka adta be a labdát szabadrúgásból, Germán megcsúsztatta, a hosszún pedig érkezett Tóth Gábor, és berobbanva lőtte a labdát a hálóba. A Makó eljutott kapufáig is, a második félidő elején ugyanis a csereként beállt Széll 11 méterről lőtt, a labda az oldalsó kapufáról Alekszics kezébe pattant.

Galéria kép

Az egyenlítés helyett jött a második vendéggól: az 56. percben Tamaskó elcsúszott ívelés közben, a labda gyorsan visszakerült Mátéhoz, aki egyedül vitte Weszelovszkyra, és jobbal a jobb alsóba lőtt. Nem volt folyamatos játék, inkább a küzdelem dominált az egész mérkőzésen, amelyen a Makónak is voltak lehetőségei, de azok kimaradtak, illetve a Szeged-GA-védők jó helyen voltak.

A meccs hajrájában szépített a Makó, amikor Babolek rúgott össze egy védővel, a láb koppant, a bíró pedig 11-est ítélt, amelyet Busa Bence értékesített. A Makó ezek után mindent megtett az egyenlítésért, de a Szeged-GA jól őrizte az előnyét.

Magyar György: – Nem érdemeltünk vereséget, de hoztuk a szokásos gyermeteg hibákat, és megint csak gólt rúgattunk az ellenfelünkkel, míg nekünk nem sikerült gólt szereznünk. Küzdött, hajtott mindenki.

Joao Janeiro: – A meccs eleje nem jól alakult, hiszen keményebb volt az ellenfél. A későbbiekben felnőttünk a feladathoz, megszereztük a vezetést, és kihagytunk három tiszta gólhelyzetet is. A szünet utáni időszakot jobban kezdtük, és megrúgtuk a második gólunkat, sőt, le is zárhattuk volna a meccset, ha még egyszer betalálunk, de nem így történt. Megkaptuk a 11-es gólt, de nem éreztem, hogy a csapatomat bármi megriasztotta volna. Boldog vagyok, mert nyertünk, és a fiatalok is segítettek a győzelemben. Ez egy maraton, örülök, hogy megszereztük a három pontot.

További eredmények: Honvéd II.–Iváncsa 1–1, Pécs–Dunaújváros 0–0, Szekszárd–Kozármisleny 1–0, Taksony–Kecskemét 2–0, Dabas– Paks II. 3–2.