2019. 02. 23. szombat - Alfréd -5°C | 1°C Még több cikk.

Gyilkos kontrák: Szeged-GA-SZEOL SC 1-2 - Galéria

A labdarúgó NB III Közép csoportjának 14. fordulójában a városi rangadót Gyulán a SZEOL SC nyerte meg 2-1-re a Szeged-Grosics Akadémia ellen.
Szeged-Grosics Akadémia-SZEOL SC 1-2 (0-0)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 14. forduló. Gyula, Grosics akadémia, 350 néző. Vezeti: Mencsik László (Szarvas, Farkas D.).
Szeged-GA: Alekszics - Farkas M., Tóth G., Moga (Erdei, a szünetben) - Achim (Hegedűs M., 70.), Coroian, Oláh G., Germán, Pászka - Cigan, Máté (Molnár J., 82.). Edző: Joao Janeiro.
SZEOL SC: Leindler - Rácz, Gál, Gajág - Tomisics, Beretka (Horváth P., 84.), Ondrejó, Pócs T., Grünvald - Péter (Forró, 72.), Kéri (Buzási, 94.). Edző: Siha Zsolt.
Gólszerzők: Cigan (87.), ill. Péter (58.), Ondrejó (76.).
Sárga lap: Erdei (54.), Farkas M. (80.), ill. Ondrejó (42.), Gajág (68.), Kéri (85.), Leindler (94.).

Gyilkos kontrák: Szeged-GA-SZEOL SC 1-2 - Galéria: Fotó: Kuklis István (Galéria)

Véget ért a mérkőzés, a SZEOL SC gyilkos kontrákkal viszi haza a három pontot - teljesen megérdemelten.

91. perc: négy perc a ráadás.

90. perc: jobb oldali szöglet, Cigan-fejes, ezúttal fölé.

87. perc: 1-2, Cigan. Bal oldali szöglet után Cigan az ötösről csúsztatott a hálóba, 1-2.

76. perc: 0-2, Ondrejó. Megint SZEOL-kontra: jobbról Beretka adta be jobbról laposan, Pócs rálőtte a labdát, Aleszics még védett, a kipattanót Ondrejó az ötösról belsőzte az üres kapuba, 0-2.

75 perc: Hegedűs M. mozgatja meg a védőket, majd 17 méterről lő, a védőkről éppen csak mellécsorog.

74. perc: Ondrejó kapja a jobb oldalon a labdát, a védők mögött átveszi, majd hosszú mellé lő.

70. perc: Péter átíveli a labdát a hosszúra a labdát, Beretka a kapus és a védő szorításában melléfejel.

63. perc: Pászka lopta befelé a távolságot, majd jobbal lőtt, a labda Leindler kezeihez gurult.

61. perc: a SZEOL szép kontra végén jutott el a hazai kapuig, Grünvald lőhetett volna, de blokkolták a belsőzést.

60. perc: Egy beadás után Germán és Pászka, valamint Gál és Rácz küzd a labdáért, végül a vendégvédők kicsúsztatját a labdát.

58. perc: 0-1, Péter. Coroian eladta a labdát a saját védőharmadában, Kéri lefutott vele a bal oldalon, visszagurított, Péter a hosszún érkezve átvette, majd a hálóba lőtt, 0-1.

56. perc: most Szeged-GA-szabadrúgás, átszáll a védők felett, majd Germán a lehulló labdát rálövi, de egy védőről mellépattan a labda.

55. perc: SZEOL-szabadrúgás 23 méterről. Beretka fölélövi.

50. perc: Germén fejelt mellé sokkal egy beadás után.

47. perc: Szeged-GA-kapufa! Jobbról Cigan ívelt át a hosszúra, Pászka ballal visszalőtte középre, Máté a felső lécre fejelte a labdát. Megint Pászka ad be balról, átjut a labda a másik oldalra Achimhoz, aki egy pattanát és átvétel után lő, a labda a hosszú mellett hagyja el a labdát.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

Cserélt a Szeged-Grosics Akadémia: Erdei érkezik Moga helyett.

45. perc: lepergett az első félidő, egyelőre nincs gól. A Szeged-Grosics Akadémia játéka a szokás szerint alakul, hiszen nem tud mit kezdeni a stabil ellenféllel, a SZEOL SC pedig jól és veszélyesen kontrázik. Nagy gólhelyzet egyetlen volt, amikor Péter Antal a kapufára fejelte Tomisics jobb oldali beadását.

33. perc: megint egy szép SZEOL-akció, Beretka belebonyolódott a cselekbe a 16-oson belül, odalett a lövőhelyzet is.

28. perc: Germán 26 méteres szabadrúgása a jobb alsóba tart, Leidnler biztosan ér oda.

26. perc: SZEOL-kapufa! Gyönyörű SZEOL-támadás után Tomisics beadását Péter a hosszúról átfejelte a másik oldalra, a kapufáról kifelé pattant a labda.

21. perc: Kéri megindul középen, 22 méterről lő ballal, Alekszics könnyedén összeszedi.

17. perc: Rácz 23 méterről tüzel, fél méterrel megy fölé a labda.

11. perc: megint egy SZEOL-szöglet, ezúttal röviden oldják meg, eredménytelenül.

9. perc: két SZEOL-szöglet egymás után. Mindkettő veszélyes, az egyiket kiüti az ötösről Alekszics, a másik a röviden felpördül, és végül kirúgják a védők.

6. perc: Cigan 22 méterről messze fölélő.

4. perc: ahogy várni lehetett, a hazai csapat dominál, a SZEOL SC ahogy labdát veszít, visszazár.

2. perc: mindkét együttes 1-3-5-2-es hadrendben kezdte a meccset. Achim jobbról teker középre, Germán lába megelőzi a védőt, de a 16-os vonaláról mellépörget.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés.

Jönnek a csapatok, fehérben a SZEOL SC, kék-feketében a Szeged-Grosics Akadémia.

Az új edző, Joao de Oliveira Janieiro, avagy ahogy ő kérte a neve használatát, Joao Janeiro bemutatkozik a Szeged-Grosics Akadémia kispadján. A portugál szakember pénteken tartotta első edzését, eddig

A mérkőzés egyperces néma főhajtással kezdődik Szalai Dzsínó István emlékére, akiről keddi nyomtatott lapszámunkban egy összeállítással emlékezünk meg.

Korábban:

Szerda óta új stábbal készül a Szeged-Grosics Akadémia, ám a tagjai egyáltalán nem újak: Adem Kapics sportigazgató, testvére, az egykori játékos, pályaedző, Bekim Kapics és a klub szakmai vezetője, Halász László egyaránt évek óta az egyesületet szolgálja.
– Nagy és új dolgot ebben a négy napban nem lehetett csinálni, viszont mentálisan frissebbé próbáltuk tenni a keretet – mondta a Popovits Pál távozása után a csapatot irányító trió egyik tagja, Halász László. – Nem szabad még a végcélra gondolni, mindig csak a következő feladat számít, csak egy-egy lépéssel szabad előretervezni. Tudjuk, hogy igazi szegedi rangadó áll előttünk, helyezésben és pontban is közel áll egymáshoz a két együttes. Remélem, minőségi NB III-as rangadó lesz, éppen olyan, amilyet megérdemel Szeged közönsége, még ha ezt a találkozót Gyulán is játsszuk.

A SZEOL SC sormintája az utóbbi öt meccs alapján: idegenben vereség, otthon győzelem.
– Bízom benne, hogy a jobbik arcunkat mutatjuk. Annak viszont nem örülök, hogy éppen a héten változtattak stábot a vasárnapi ellenfelünknél, mert ez a lépés mindig pluszenergiákat, motivációt adhat a játékosoknak – nyilatkozta Siha Zsolt, a SZEOL SC vezetőedzője. – Szerintem nekünk esik a Szeged-GA, emiatt az első negyedóra fontos lehet. A bajnokság elején azt mondtam, meglepetés lenne, ha nem a Szeged-GA nyerné a bajnokságot, és ezt most is tartom. Az esélytelenek nyugalmával szeretnénk pontot, pontokat szerezni – ez már több csapatnak is sikerült. Biztos vagyok abban, hogy nagy taktikai csata is kialakul.

A találkozóra a belépés ingyenes, viszont a szurkolók csak regisztráció után léphetnek be a gyulai Grosics akadémia területére.
Itthon a HFC, idegenben a Makó

A labdarúgó NB III Közép csoportjában érdekelt további két Csongrád megyei csapat közül a Makó Kozármislenyben lép pályára, míg a Hódmezővásárhelyi FC a Pécset fogadja – mindegyik mérkőzés vasárnap 13.30-kor kezdődik.

– Túl vagyunk a vereségen, megpróbáljuk azt a teljesítményt elfelejteni. Vár még ránk három igencsak nehéz mérkőzés, és úgy utazunk Kozármislenybe, hogy pontokat szerezzünk. Senki sem verhetetlen, ha egy csapat tud százszázalékosan figyelni, sikeres lehet – nyilatkozta Magyar György, a makóiak játékos-edzője.

– Nagyon jó hatással volt ránk a makói győzelem, de hogy ne legyen teljes az örömöm, a kapus Krnács Richárd megsérült, Huszár nem épült fel, illetve Darida eltiltott, Koncz pedig meghúzódott. Nehéz meccs lesz, a pontrúgásaik veszélyesek, de ha a makói lelkesedés megmarad, nyerhetünk – mondta Szűcs Róbert, a HFC edzője.

Kőkemény dán lecke előtt: holnap 16.50-kor a BL-ben Skjern Handbold-MOL-PICK Szeged

Holnap 16.50-kor a férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája B csoportjában, a 7. fordulóban a dán… Tovább olvasom