2018. 12. 14. péntek - Szilárda -3°C | 3°C Még több cikk.

Győzelemmel kezdett a Hód TC

A Hód TC férfi teniszcsapata győzelemmel kezdte a szereplését a Szuperligában. A vásárhelyi együttes a Gödöllő csapatát múlta felül, és hatalmas lépést tett a csoport győzelem megszerzéséért. Az A csoport rangadója már az egyesek után eldőlt.
Rangadóval kezdődött az idei férfi tenisz Szuperliga. A bajnoki címvédő hazai pályán, közel 100 néző előtt fogadta a Gödöllő csapatát. A meccs pikantériája volt, hogy két éve éppen ez a két csapat játszotta a bajnoki finálét. Akkor a Hód TC nyert, és most is jobbnak bizonuylt Vásárhely legeredményesebb klubja. Nézzük a meccseket.

Mlendea-Moraru
A vendégek román idegenlégiósa, Moraru (264.) volt a legjobb világranglistás hellyel rendelkező játékosa a tegnapi rangadón. Végül ő töltötte a legkevesebb időt a pályán, mert nagy meglepetésre honfitársa, Andrei Mlendea meglepően simán múlta felül a Gödöllő első számú versenyzőjét, 1:0.

Varga-Balázs Attila
Az első mecshez hasonlóan ez is papírforma eredményt hozott. A jelenlegi legjobb magyar játékos, a kisebbik Balázs könnyedén verte a Hód TC újoncát, aki bizony rengeteg hibát vétett, csak fellángolásai voltak a meccsen, 1:1.

Bardóczky-Balázs György
A vásárhelyiek meghatározó teniszezője vasárnap még Németországban játszott a Bundesligáben, ennek ellenére nyert. Látszott rajta, hogy nem volt friss, de döntő helyzetekből mindig győztesen került ki. Ellenfelének mindké játszmában volt szettlabdája, mégis Kore örülhetett a meccs végén. A két szettes, 2óra 55 perces csata mindkétszer rövidítésben dőlt el, 2:1.

Bardóczky hatalmas csatában hozta a pontot. Fotó: Tésik Attila
Bardóczky hatalmas csatában hozta a pontot.
Fotó: Tésik Attila

Lukács-Szathmáry
A padlóról állt fel a Hód TC USA-ban tanuló játékosa. Az első szett, sőt, a második játszma közepén nem sokan fogadtak volna "Dinire". Ő azonban nem adta fel, hihetetlen nagy akaraterővel küzdve végül a döntőszettben magabiztosan gyűjtötte be a győzelmet. Számára ez a siker mindeképpen önbizalomnövelő lehet, 3:1.

Novák- Szépvölgyi
Novák Balázs csuda egy figura. Jóformán minden labdát visszaad. Ellenfelének olyan érzése lehet, mintha egy betonfallal teniszezne. Most is ez történt, az egykor Vásárhelyen is teniszező Szépvölgyi Tamást "pötyögte" szét. Novák remek kondiban van, Lukácshoz hasonlóan ő is a tengerentúlon tanul, 4:1.

Both-Fenyvesi
Ez sem volt hosszú meccs. Csak azért nem lett a legrövidebb, mert a második játszmában kicsit "bealudt" Both, azonban így sem volt gond. Az már az edzőtáborban látszott, hogy a hatos pozicióban szereplő vásárhelyi fiú remek formában van, és ezt az első Szuperliga bajnoki bizonyította is, 5:1.

Az egyesek után eldőlt a győztes kiléte, a párosoknak már nem volt jelentősége. Ez a siker azt jelenti, hogy az ötszörös magyar bajnok hatalmas lépést tett a csoportgyőzelem megszerzéséért, féllábbal már a hét végi budapesti Final Fourban van. Ma Győrben, majd csütörtökön a BSE ellen játszik a Hód TC. Az erőviszonyokat tekintve két sima meccset kell játszaniuk Bardóczkyéknak.

Hód TC-Gödöllő, férfi tenisz Szuperliga, A csoport, Vásárhely, 100 néző.
Eredmények: Mlendea-Moraru 6:2, 6:3, Varga-Balázs A. 0:6, 2:6, Bardóczky-Balázs Gy. 7:6, 7:6, Lukács-Szathmáry 3:6, 7:6, 6:2, Novák-Szépvölgyi 6:2, 6:0, Both-Fenyvesi 6:2, 6:3.

Végül elmaradt a csoda

Nehéz volt megemészteni, hogy a dél-afrikai labdarúgó Konföderációs-kupát nem Brazília, nem Spanyolország, még csak nem is a világbajnok Olaszország nyeri, hanem az Egyesült Államok... Tovább olvasom