Győzelemmel zárták az alapszakaszt: MOL-PICK Szeged-Csurgói KK 34-26

Nyolcgólos sikerrel zárta a férfi kézilabda NB I alapszakaszát a MOL-PICK Szeged, miután a Csurgót az újszegedi sportcsarnokban 34-26-ra legyőzte.
MOL-PICK Szeged - Csurgói KK 34-26 (17-13)
Férfi kézilabda NB I, 26. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1800 néző. Vezette: Fekete, Tóth D.
MOL-PICK Szeged: Sego - Sostaric 1, Maqueda 6, Bombac 1, Gaber 5, Bodó 4, Källman 1. Csere: Alilovic, Nagy M. (kapusok), Henigman 4, Sigurmannsson 1, Canellas 5/2, Kaspárek 2, P. Rodríguez 4, Zsitnyikov, Sunajko. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Csurgói KK: Zaponsek - Vasics 2, Toszkics, Farkas T. 3, Hadzioermic 3, Kovacevic 1, Oslak 4. Csere: Füstös (kapus), Pavlovic 6, Brezovszky 3, Varjú 1, Szeitl, Kerkovits 2/1, Bazsó 1. Vezetőedző: Bencze József.
Hétméteres: 3/2, ill. 2/1.
Kiállítás: -, ill. 10 perc.

NYILATKOZATOK:

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: - Gratulálok a Csurgónak, végig harcoltak sok sérült játékosuk ellenére. Jól indítottuk a meccset, de a cserék nem úgy jöttek be, ahogy akartuk, így feljött a Csurgó. A második félidőben újrakezdtük, a legfontosabb, hogy sérülés élkül megúsztuk a mai meccset.

Pedro Rodríguez, a MOL-PICK Szeged játékosa: - Egyetértek Pastorral, jól kezdtünk és védekeztünk, amiből könnyű gólokat szereztünk. Amikor cseréltünk, akkor közelebb zárkózott hozzánk a Csurgó, ezt kell kiküszöbölnünk a döntőre még.

Bencze József, a Csurgó vezetőedzője: - Gratulálok a Szegednek. Rosszul kezdtünk, nehezen bírtuk el a nagy nyomást, de büszke vagyok a srácokra, mert 20 perc után felálltunk. A második félidőben ezt folytattuk,

Darko Pavlovic, a Csurgó játékosa: - Az első tíz perc után azt csináltuk, amit megbeszéltünk, így jól alakult a meccs számunkra a sok sérültünk ellenére is. Gratulálok a Szegednek. Sok sikert kívánok nekik a bajnoki döntőhöz.

Ezzel lezárult az alapszakasz, legközelebb május 23-án lép pályára a MOL-PICK Szeged. 18.30-tól a bajnoki döntőben a Veszprém lesz az ellenfél.

VÉGE
Győzelemmel zárták az alapszakaszt: MOL-PICK Szeged-Csurgói KK 34-26 - galéria

60. perc: Canellas átlövésból, 34-25. Pavlovic a végén megszórja magát, 34-26.

59. perc: Gaberről feledkeznek el a csurgói védők, Kaspárek adja is a labdát neki, 33-24. Brezovszky, 33-25.

58. perc: Pavlovic átlövését nem tudja védeni Nagy Martin, 32-24.

57. perc: Henigman vezet lerohanást, 32-23.

56. perc: Pedro szerezne labdát, üres a helye, Kerkovits cunderezik a balszélről, 31-23.

55. perc: Oslak ír le egy nagy kört cselezés közben, lő, Alilovic hárít, oldalt megy ki.

54. perc: Canellas elküldi a védőket, majd betalál, 31-22.

53. perc: Alilovic véd passzívnál nagyot. Gaber harcol ki hétméterest. Canellas, 30-22.

52. perc: Bodó lövőkezét támasztják meg, nem fújnak semmit a sporik. Időt kér a Csurgó.

51. perc: Bazsó a jobbszélről, 29-22.

50. perc: Canellasszon már a félpálya átlépésénél látszik, hogy lőni akar, meg is teszi, de mellé trafál.

49. perc: addig járatja a labdát a Szeged, míg Sigurmannsson ziccerbe nem kerül, él vele, 29-21.

48. perc: Maqueda lendületből, a rövidbe húzza vissza a labdát, 28-21.

47. perc: Henigman blokkol. Szabaddobás után Farkas a hosszú alsóba, 27-21.

46. perc: Pavlovic ütemtelenül, 27-20.

45. perc: Pavlovic középről, Alilovic hárít, de szabaddobás a vendégeknek.

44. perc: Hadziomerovic vágja arcon Källmant, villan a piros lap. Pedro a szélről, Zaponsek véd.

43. perc: Brezovszky lepi meg Alilovicsot, a lábai között megy be a labda, 26-19. Pedro a jobbszélről a rövidbe pattint, 27-19.

42. perc: labdaszerzés, Bombac asszisztjából Pedro az üres kapuba, 26-18.

41. perc: gyönyörű játék, gyorsan jár a szegediek kezén a labda, Bodó a befejezőember, 25-18.

40. perc: ismét megtalálják Hadziomerovicsot a falban, 23-18. Gaber kap nagy labdát Bombacstól, 24-18. Pavlovic két perc.

39. perc: Hadziomerovic beállóból, 23-17. Gaber, majd Bodó lövését védi Zaponsek.

38. perc: Alilovic hárít. Gaber lövése a kapus válláról talál utat a hálóba, 23-16.

37. perc: Bodó bombája megy mellé.

36. perc: Oslak, 21-16. Källman-cunder, 22-16.

35. perc: Alilovic indítja Pedrót, 21-15.

34. perc: Pavlovic lövése Alilovic lábáról pattan be, 20-15.

33. perc: Alilovic védése után Bombac a kezek alatt, 20-14.

32. perc: Henigman lendületből, véd Zaponsek, majd rendezetlen fal ellen Oslak talál be, Maqueda pedig a középkezdés után villámsebesen, 19-14.

31. perc: a Csurgó kezdi a második játékrészt, Alilovic rögtön ziccert véd. Gaber megszerzi, Pedro végigrohan a labdával, 18-13.

FÉLIDŐ
Győzelemmel zárták az alapszakaszt: MOL-PICK Szeged-Csurgói KK 34-26 - Galéria

30. perc: Zsitnyikov talpról, blokkról Zaponsek kezébe, aki indítja Kovacevicset, majdnem hosszú, de átveszi a labdát, 17-13.

29. perc: Canellas cselezi be magát, megtöri a szegedi gólcsendet, 17-12.

28. perc: Kaspárek védekezik belül. Kerkovits váltja gólra a büntetőt, 16-12.

27. perc: Gaber lökik meg, rosszul esik, ápolásra szorul, le kell jönnie három támadásra, de jól van. Kaspárek lő óriási keresztlécet.

26. perc: Pavlovic átlövése a blokkról csapódik a szegedi hálóba, 16-11. Időt kér a Szeged.

25. perc: Szeitl harcol Gaberrel, szabaddobás a Csurgónak.

24. perc: Oslak már majdnem a jobbszélről lő jobb kézzel, 16-9. Ez most életerős átlövés, Oslak ismét, 16-10.

23. perc: Gaber nem tudja összeszedni a labdát beállóban, Kaspárek igen, 16-8.

22. perc: Gaberrel nem bír a védője, 15-7. Pavlovic bátorságának gól a jutalma, 15-8.

21. perc: Brezovszky lövése Sego hóna alatt megy be, 14-7.

20. perc: Canellas a kapufára.

19. perc: Pedro nem tudja megszelidíteni a labdát, de az ellentámadást Sego védi. Labdát veszt a Szeged, Sego lefüleli az indítást.

18. perc: Henigman blokkol. Marad a Csurgónál, Farkas lövése becsorog, 14-6.

17. perc: Kaspárek első gólja ma, 14-5.

16. perc: Gabert rángatják, Zaponsek véd, Varjú rohan, 13-5.

15. perc: Gaber lemásolja a csurgóit, 12-4. Maqueda rohan Gaber sokadik labdaszerzése után, 13-4.

14. perc: Sego tenyereli ki a labdát, majd célba veszi az üres kaput, de sokkal mellé dobja. Hadziomerovic kap jó labdát beállóban, bevágja, 11-4.

13. perc: Brezovszky ziccerét védi Sego, majd Henigman talál be a másik oldalon, 11-3.

12. perc: Maqueda lőne üres kapura, Farkas befogja a kezét, két perc és hétméteres. Canellas belövi, 10-3.

11. perc: Maqueda veszi észre a rést a csurgói falon, 9-3.

10. perc: Vasicsnak van nagy szöge a jobbszélen, 8-3. Gól után szabálytalanság, két percet kap a magyar válogatott szélső.

9. perc: Gaber megszerzi, Hengiman belövi a labdát az üres kapuba, 8-2.

8. perc: Toszkics rántja le Gabert, hetes és két perc. Zaponsek a lelátóra rúgja Sigurmannsson labdáját. Bodó harmadszor, 7-2.

7. perc: Sego indítja Sostaricsot, 6-1. Időt kér a Csurgó. Farkas Tamás jár túl Sego eszén egy pattintott átlövéssel, 6-2.

6. perc: Bodó nem gondolkodik sokat ahogy megkapja a labdát, bevágja a jobb alsóba, 5-1.

5. perc: Maqueda már másodszor talál be, 4-1.

4. perc: Henigman rendezetlen fal ellen, 3-1. Gaber lopja el a labdát Toszkics elől.

3. perc: Maqueda a hosszú alsóba, 2-1. Vasics hétméteresét Sego kirúgja.

2. perc: Eladja a labdát a Szeged, Vasic lerohanásból.

1. perc: kapufával kezd a Szeged, majd Bodó talpról talál be, 1-0.

17.59: Bánhidi Bence a csapat fiatal szurkolóját, Noémit köszönti egy torával szülinapja alkalmából a kezdődobás előtt.

17.56: érkeznek a csapatok a pályára, először a vendégek, majd a haziak.

17.50: ahogyan a Szegednek, úgy a Csurgónak is tét nélküli ez a meccs, mivel már biztosan az 5. helyen végeznek a somogyiak, míg a PICK első helyen bejutott a döntőbe.

17.45: a szegedi keretből ezúttal a hátsérüléssel bajlódó Alen Blazevic, valamint Balogh Zsolt és Bánhidi Bence maradt ki.

17.35: üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, ahol az idei utolsó alapszakasz-mérkőzését játssza a MOL-PICK Szeged a Csurgó ellen.

Még három meccs van hátra a 2018–2019-es férfi kézilabdaszezonból a MOL-PICK Szeged számára. Ma máris jön az első, 18 órakor az alapszakasz utolsó meccsét vívja a háromszoros magyar bajnok. Juan Carlos Pastor együttese hazai környezetben a Csurgói KK-t látja vendégül.

A Tisza-parti együttes szép jubileumot ünnepelhet, ha nyer, hiszen ez lenne a 25. sikere a férfi kézilabda NB I-ben. Parádés teljesítménnyel rukkolt elő eddig a PICK, 25 meccsen 24-szer nyert, egyetlen döntetlenje van, ilyen remek mutatóval a klub történetében még egyszer sem zárta az alapszakaszt.

Az biztos, hogy Alen Blazevic nem játszhat, a horvát védőspecialista háta szépen gyógyul, de még nem harcra kész. Balogh Zsolt bokája a Cegléd elleni meccsen kifordult, szerencsére nincs komolyabb gond, de minden valószínűség szerint pihenőt kap mára.
Bánhidi Bence (kékben) fontos láncszeme a szegedi csapatnak. Fotó: Kuklis István
Akár főpróbának is tekintheti a CSKK elleni meccset a Szeged, hiszen a jövő héten kezdődik a bajnoki döntő a nagy rivális, a Telekom Veszprém ellen. A párharc ismét oda-visszavágós rendszerben zajlik majd. Az első meccset május 23-án (csütörtök) 18.30-kor rendezik a Veszprém Arénában. A visszavágót május 26-án 18 órakor tartják az újszegedi sportcsarnokban.

A mai meccsről a delmagyar.hu szöveges online tudósításban számol be.