2019. 02. 22. péntek - Gerzson 0°C | 10°C Még több cikk.

Győzött, így elérte szezon előtt kitűzött célját a Metalcom-Szentes

Fontos győzelmet aratott a Metalcom-Szentes férfi vízilabdacsapata a KSI otthonában, mivel 10-7-es sikerével teljesítette célkitűzését az alapszakaszra, annak vége előtt két mérkőzéssel.
KSI–Metalcom-Szentes 7–10 (2–5, 2–3, 2–1, 1–1)
Férfi vízilabda OB I, A csoport, 12. forduló. Budapest, Komjádi Béla Sportuszoda, 50 néző. Vezette: Tordai, Kovács S.
KSI: Grieszbacher – Tóth B., BÓBIS 6, Schmölcz 1, Tumai, Bihácsi, Horváth Á. Csere: Bányai (kapus), Tóth Gili, Dávid, Pető, Hevesi, Lantos, Vékony. Vezetőedző: Horváth János.
Metalcom-Szentes: György D. – Nagy M. 2, Vörös 2, Hegedűs, Kuzmenko 1, Somogyi 1, Kriszoszpatisz 1. Csere: Kókai, Kiss K. 1, Pellei K., Manojlovics, Tóth Gy., Pellei F. 2. Vezetőedző: Pellei Csaba.
Gól – emberelőnyből: 8/2, ill. 7/2.
Ötméteresből: 2/2, ill. 1/1.
Kipontozódott: Vékony, ill. Hegedűs, Kriszoszpatisz.

Fontos győzelemmel kezdte a férfi vízilabda OB I alapszakaszának hajráját, utolsó három meccsének sorozatát a Metalcom-Szentes. A Kurca-partiak esélyesként utaztak a KSI otthonába, mivel 10–6-ra győztek a két együttes őszi találkozóján, valamint a fővárosiak nulla ponttal az A csoport sereghajtói.

Közel másfél percre volt szükség, hogy gólt lássanak az összecsapásra kilátogató szurkolók. Schmölcz Márton révén a KSI jutott vezetéshez, 2–2 után viszont Somogyi Balázs, Alekszej Kuzmenko és Nagy Márton talált be, így három találattal megléptek a vendégek.

Az elsőhöz hasonlóan a második negyedben szintén sok gól esett, bár a KSI igyekezett minél jobban megnehezíteni a dolgát a Metalcomnak. Ez leginkább annyira sikerült, hogy rohamos léptékben nem építhették előnyüket Vörös Viktorék, de így is 4–8 állt az eredményjelzőn tizenhat perc játékot követően.

A mérkőzés második felében a védekezésekre fektették a nagyobb hangsúlyt a csapatok, a harmadik és negyedik negyedben elmaradt a góleső. A KSI-nél Bóbis Botond szórta a gólokat, így összességében csapata hét találatából hatot ő szerzett. A szentesiek győzelme nem forgott veszélyben, a végeredményt a mezőny legjobbja, Bóbis állította be kilenc másodperccel a vége előtt ötméteresből.

10–7-es győzelmével a szentesiek két meccsel az alapszakasz vége előtt már teljesítették szezon eleji célkitűzésüket, a 12 pont megszerzését, mivel már most 13 áll a nevük mellett.

Pellei Csaba: – Mi voltunk a mérkőzés esélyesei, így a KSI-nek semmi vesztenivalója nem volt, küzdött végig. Az ilyen meccsek a legnehezebbek, amikor kötelező győzelmet aratnunk. Ez végül sikerült, megérdemelten gyűjtöttük be a három pontot.

Ismét idegenben nyert a SZEOL SC

Főképp az idegenbeli csapatoknak ment a felkészülési meccsek újabb állomásán. Tovább olvasom