2019. 07. 16. kedd - Valter 13°C | 26°C Még több cikk.

Három góllal kezdett Srsen

A MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata 40-26- ra győzte le edző- mérkőzésen az újszegedi sportcsarnokban a horvát Nexét. A Tisza-partiak friss igazolása, az éppen az ellenféltől kölcsönvett Ivan Srsen három góllal debütált Szegeden.
MOL-PICK Szeged–RK Nexe (horvát) 40–26 (21–8)
Férfi kézilabda felkészülési mérkőzés. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Paska, Vastagh.
MOL-PICK Szeged: SIERRA 1 – SOSTARIC 4, Balogh, Skube 1, Bánhidi 2, THIAGUS PETRUS 4, SIGURMANN-
SSON 9/4. Csere: Sego (kapus), Källman, Blazevic, Zubai, Bodó 5, Srsen 3, Pedro 5, ZSITNYIKOV 2,
Sunajko 2, Fekete B. 1, Hegedüs 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
RK Nexe: P. Lelic – Zrnic 5/3, Buvinic 1, Tomic 2, Lavric, Jelinic, BARISIC JAMAN 5/2. Csere: Poljak (kapus), Juric Grgic 2, Gadza 1, SIPIC 9, Eter, Kovacevic 1, Vulic, Koncul, Greganic. Megbízott edző: Franjo Lelic.
Hétméteres: 4/4, ill. 5/5.
Kiállítás: 8, ill. 4 perc.

Február első hétvégéjén már bajnoki vár a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapatára Orosházán, tegnap kora délután viszont még edzőmeccset játszottak a Tisza-partiak a horvát Nexe ellen.

A vendégek szerezték a mérkőzés első gólját, akik tartalékosan érkeztek Szegedre. Edzőjük, Hrvoje Horvat a hazai rendezésű Európa-bajnokságon dolgozik, távollétében a másodedző, Franjo Lelic ült a padon.

Josip Juric Grgic révén rögtön az első támadásból vezetéshez jutott a Nexe, ezt követően viszont beindult a szegedi henger, köszönhetően a kiváló védekezésnek. A horvát játékosok legtöbbször lövésig sem jutottak el, ha mégis, akkor José Manul Sierra hárított.

Galéria kép

Tizenhárom percig áthatolhatatlan volt a szegedi fal, elöl pedig Stefán Rafn Sigurmannsson ontotta a gólokat gyors lerohanások után, majd kétszer hétméteresből is. A 14. percben jött a második Nexe-találat, a MOL-PICK Szeged viszont ekkor már tizenkettőnél járt.

Negyedóra elteltével érkezett a pályára a friss hazai igazolás, az éppen a Nexétől kölcsönvett Ivan Srsen. Kissé megilletődötten mozgott támadásban a pályán, de az első játékrész végül az ő debütáló góljával zárult. 21–8-cal mehettek a csapatok szünetre.

A második játékrészben sem csökkent a Szeged intenzitása. Zsitnyikov és Skube is jól mozgatta a csapatot, míg a szélsők kíméletlenül használták ki helyzeteiket. Ekkor már támadásban és védekezésben is fent volt a pályán Srsen, aki további két találattal hálálta meg a szegedi klub bizalmát.

A találkozó utolsó tíz percébe lépve mínusz tízre zárkózott a Nexe, azonban 31–21 után Bodó Richárd vezérletével ismét növelte a két csapat közti különbséget a MOL-PICK.

Sima győzelmet arattak Sigurmannssonék, akik most három nap pihenőre mennek a tavaszi menetelés előtt. Az első tétmérkőzést jövő pénteken 18 órától játssza a MOL- PICK Szeged Orosházán.

MECCSKOMMENT
Ivan SRSEN (a MOL-PICK Szeged játékosa)

– Ideges voltam a meccs előtt, de szerencsére kezdés után ez elmúlt. Igyekszem valóra váltani azokat a dolgokat, amit kérnek tőlem. Remélem, sokat tudok majd segíteni a csapatnak, emiatt szeretnék minél hamarabb beilleszkedni. A személyes jövőm miatt is fontos tavaszi szezon előtt állok.

Több volt a Kinizsi őszében

A hetedik helyen fordulhat a Móravárosi Kinizsi a Csongrád megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokságban: a gárda ugyanakkor csak három ponttal marad el a dobogótól, és ha nem szúrja el az ősz végét, még szebb eredményt érhetett volna el.