Vége a visszaszámlálásnak, ma 16 órától az oroszok elleni csoportmérkőzéssel a magyar válogatott is megkezdi szereplését a férfi kézilabda-Európa-bajnokságon. A malmői E csoport helyszínére nemzeti csapatunk szerda este érkezett. A svédországi kikötővárosban a tervekkel ellentétben csütörtökön még nem tudott a mérkőzések helyszínén edzeni, mert a szervezők még a pályaborítás lehelyezésével sem készültek el időben. A válogatott így először egy tornateremben gyakorolt, majd pénteken vehette birtokba a Malmö Arenát, amelynek folyosóin, belső helyiségeiben, illetve a lelátón és a pálya környékén továbbra is javában zajlanak a munkálatok.
A MOL-PICK Szeged játékosa, Bánhidi Bence úgy fogalmazott: már mindenki a szombati mérkőzésre összpontosít, fejben is rendben kell lenniük, hogy a lehető legjobbat nyújthassák az oroszok ellen. A Tisza-partiak beállója számára azért is jelent komoly próbatételt az Európa-bajnokság, mert Lékai és Juhász távollétében új irányítókkal, Győri Mátyással, Nagy Bencével és Ubornyák Dáviddal kell hatékony játékkapcsolatot kialakítania.
A szegedi trió. Rosta Miklósnak, Mikler Rolandnak és Bánhidi Bencének különösen szurkolunk. FOTÓ: MKSZ
– Természetesen még idő kell, hogy ez rendesen összecsiszolódjon, de már alakulóban van. Nyilvánvalóan teljesen más velük játszani, mint Lékai Mátéval, vagy Szegeden akár Dean Bombaccsal, akár Joan Canellasszal. Nem is lehet olyan igényem vagy kérésem feléjük, de idővel összeszokunk – nyilatkozta Bánhidi, majd hangsúlyozta: a magyar csapat számára ez a torna is jó lesz tapasztalatszerzésnek, de természetesen nem úgy mennek ki a pályára, hogy feltartják a kezüket, hiszen azért jöttek, hogy továbbjussanak a csoportból.
A körülményekről a játékosok többsége pozitívan nyilatkozott az MTI-nek, ám azt megjegyezték, hogy mivel a szállodában meglehetősen puhák az ágyak, többen is derékfájásra panaszkodnak. A péntek délután és az este pihenővel telt, szombaton lesz még egy videóelemzés és egy megbeszélés a meccset megelőzően.