Szeged Beton-BVSC 11-7

Ha nem is idei legjobb teljesítményével, de magabiztosan, 11-7-re győzött a Szeged Beton csapata a BVSC ellen.

Szeged Beton – BVSC 11(7 4-2, 2-3, 3-1, 2-1)

Vodafone férfi vízilabda OB I 20. forduló
Szeged, újszegedi sportuszoda, 150 néző. Vezette: Székely Balázs, Kun György.

Szegd Beton: Baksa – Juhász 1, Vindisch, Komlósi 2, Molnár 3, Somogyi, Lehmann 1. Csere: Varga, Török 2, Busila, Kuncz 1, Ágner, Kayes. Edző: Kásás Zoltán.

BVSC: Györke – Pecz, Szabó 2, Antal, Nagy 2, Halek, Kriszt, Ambrus 1, Zsoldos, Tatár, Hopkins, Simon 2, Galambos. Edző: Vincze Balázs.

Emberelőny: 11/5 ill. 3/1.

Ötméteres: – ill. 1/1.

Kipontozódott: Hopkins (30. perc)

Kásás Zoltán: Örülök, hogy vége a mérkőzésnek…

4. negyed (2-1)

8. perc: Kimarad a BVSC utolsó támadása, a Szeged felhozza, de nincs lövés. Marad a 11-7.

7. perc: Komlósi szerez labdát, Juhász úszik meg, de Györke jól jön ki. Pedig szép lett volna.

6. perc: Hopkinst pontozzák ki a bírók, de elveszti a labdát a Szeged. Kásás Zoltán dühöng. Fórban a BVSC, Vincze Balázs kér időt.

5. perc: Baksa jött ki jól, jöhet a Szeged. Hopkins szerez labdát, Nagy indul, de Baksa ezt is lehalássza. Ha ő nem lenne…

4. perc: Kayesnek is megvan az első gólja, ismét Juhász osztott nagy labdát. 11-6. Simon iszonyatos lövést enged el távolról, ez most bent van. 11-7.

Baksa-parádé folytatódott. Fotó: Schmidt Andrea
Baksa-parádé folytatódott.

3. perc: Tizedik fórjánál a Beton, Kásás Zoltán ismét időt kér.

2. perc: Kuncz él a lehetőséggel, megvan a negyedik fór. 10-6.

1. perc: Vindisché a labda, jöhet a Szeged. Juhász lövése a felső kapufáról jön le. Megúszta gól nélkül a Szeged, Kásás Zoltán kér időt.

3. negyed (3-1)

8. perc: Küzdenek a csapatok, leginkább magukkal. Az utolsó negyed előtt marad a 9-6.

7. perc: Nagy megint leúszott minket, kettőre a BVSC. 8-6. Juhász vágja be a fórt, nem sokat gondolkodott a figurán. 9-6.

6. perc: Két megúszó ember, de Vindisch és Molnár jól védekezik. Pecz lövése honnan jön ki?! Egy pillanatra megfagyott a levegő.

5. perc: Juhász ejtése se jó. Pedig messziről szépnek látszott.

Magabiztosan nyert a Beton a BVSC ellen  KÉPGALÉRIA

4. perc: Molnár húzodik ki, de az ejtés a kapufát éri. Baksának továbbra se lőnek gólt a kékek.

3. perc: Juhász micsoda labdákat oszt?! Molnár harmadik gólja se csúnya. 8-5.

2. perc: Hopkins ziccerét fogja meg Baksa, Busila bombáját Györke.

1. perc: Török is könnyedén hozza el a labdát, reméljük varázsolt valamit Kásás mester a szünetben, hogy ne kelljen izgulni a végére. Valószínűleg sikerült, Juhász sokadik kiváló átadása után Török várgja be. 7-5.

2. negyed (2-3)

8. perc: Ágner ziccere marad ki, ismét megvan az eredménye, Simon oson a kapu elé. A félidőben egy gólra a BVSC. 6-5.

7. perc: Megint egy kimaradt helyzet, de szerencsére a pestiek se sziporkáznak.

6. perc: Komlósi kiállítva, és még ötméteres is! Szabó szépít. 6-4.

5. perc: A csavarás megy. Molnár második gólja pazar. Komlósi védekezik jól, elakad benne Pecz lövése. De a szegedi támadásból megint nincs gól. 6-3.

4. perc: Molnár a kapu előtt, de ez a ziccer is kimarad. Baksa sziporkázik.

Somogyiék játéka nem emlékeztetett a pesti mérkőzéshez, de így is nyert a Beton. Fotó: Schmidt Andrea

3. perc: Szépen jár körbe a labda, de Török elégeli meg a passzolgatást, jól kinézte a rövidet. 5-3.

2. perc: Egyik félnek se megy a támadás, Hopkins lövése a kapufát éri.

1. perc: Török is gyorsabb Nagynál, jöhet a Szeged. Halek feje bánja Busila bombáját, a Szeged meg Ambrus emberelőnyös gólját. 4-3.

1. negyed (4-2)

8. perc: Újabb eljátszott támadás, meg is lett az eredménye. Lefordul a BVSC, Nagy vágja be. 4-2.

7. perc: Lövés nélkül ér véget a szegedi támadóidő, de a BVSC se csinálta jobban.

6. perc: Molnárra már nem is haragszunk, távolról ejt Györke kapujába. 4-1.

5. perc: Halek ziccerét Baksa üti ki, folytatódik a pesti álom. Molnár két ziccert hagy ki, fel is mordult a közönség.

4. perc: Jó az első fór, Komlósi táltosodott meg. Molnár átadása után könnyedén húzza be a labdát a kapuba. 3-1.

Komlósi ihletett állapotban játszott. Kellettek is a góljai. Fotó: Schmidt Andrea
Komlósi (fehér 8) ihletett állapotban játszott. Kellettek is a góljai.

3. perc: Juhász szerez labdát, de nem sikerül lerohanni a BVSC-t. Komlósi pazar lövése után vezet a Beton. Juhász szépen odavarázsolta az a labdát. 2-1.

2. perc: Vindischnek el kellett lőnie, le is jött a blokkról. Jó  szegedi védekezés, Juhász adhatja haza. Lehmann nem teketóriázik, bevágja a bal alsóba. 1-1.

1. perc: Vindisch egy testhosszal veri Nagyot. Somogyi első lövése lejön a blokkról, gyorsan indul a BVSC. Szabó túl gyors, átejti Baksát. 0-1.

Korábban írtuk

A férfi vízilabda OB I alapszakaszának mai, utolsó fordulójában hazai medencében 18.30-tól fogadja a Szeged Beton a BVSC-t. A meccsnek nincs már tétje, az eredménytől függetlenül Vindischék a 3., a vasutasok a 7. helyen zárják a bajnokság ezen szakaszát.

A csapattal kapcsolatos hír, hogy a Betonból Kemény Dénes szövetségi kapitány Baksát és Törököt hívta be keretébe, a válogatott hétfőn Pécsett Szlovákia ellen játszik hivatalos mérkőzést.