2018. 12. 11. kedd - Árpád -1°C | 5°C Még több cikk.

Hétpontos megyei zárás

A labdarúgó NB III Alföld csoport őszi szezonzáróján megyei csapataink hét pontot szorgoskodtak össze. A Tisza Volán SC Szegeden a HFC-t, az Algyő pedig a Szolnoki Spartacust Rákóczifalván győzte le, míg a Csongrádi Tiszapart SE Félegyházán szerzett értékes döntetlent.
Tisza Volán SC–HFC 3–1 (1–1)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Aradi.
Tisza Volán: Kispéter – Laczkó J., Mórocz, Burány, Radnai – Kardos, Péter S. (Gahwagi) – Szélpál T. (Bubori), Brinszky, Zakar – Homma. Edző: Protity Sándor.
HFC: Soós – Szűcs, Antal, Pécsek, Huszár – Mészáros (Horváth H.), Borbás, Frank, Simon (Czibere) – Varga M. (Rácz D.), Bernát. Edző: Rostás Károly.
Gólszerzők: Zakar (2), Homma, ill. Bernát.

A Tisza Voláb SC (fehérben Laczkó) jobb helyzetkihasználásával győzte le a HFC-t Fotó: Tésik Attila

A Csongrád megyei derbin már a hatodik percben megszerezte Zakar révén a vezetést az esélyesebb Tisza Volán. Ekkor azt gondolták a hazai drukkerek, hogy csapatuk könnyedén gyűjti be a három pontot. Nem így történt, kiegyenlített lett a meccs, és a szegediek védők helyezkedési hibáját Bernát a 28. percben góllal büntette. A második félidőben is lüktetett a játék, és megint a Volán jutott vezetéshez: Homma immár a 15. góljának örülhetett. Ezután a vásárhelyieknek is akadtak lehetőségük, de a 83. percben Zakar duplázását követően végleg letehettek arról, hogy ponttal távoznak Szegedről. A kapu előtt határozottabb volánosok megérdemelték a győzelmet.

Protity Sándor: – Gratulálok a csapatnak az elmúlt egy hónap teljesítményéhez, a négy győzelméhez.
Rostás Károly: – Gratulálok együttesem őszi szerepléséhez, bízom abban, hogy tavasszal is lesz folytatás...
Jók: mindenki, ill. Borbás.

Kiskunfélegyháza–Csongrádi Tiszapart SE 1–1 (0–0)
Kiskunfélegyháza, 50 néző. Vezette: György.
Kiskunfélegyháza: Tóth – Bagi M., Barna Zs., Valkovics, Szabó T. – Kádár – Terjék, Újvári, Katona – Barna Cs., Szabó I A. Edző: Gyurik József.
Csongrád: Bíró – Túri, Szabó II A. (Keller I.), Bagi I., Bánfi – Deli – Szeri, Lévai, Keller Z., Póth – Bertók (Kozma). Megbízott edző: Gál Lajos.
Gólszerzők: Szabó I A. (11-esből), ill. Szeri.
Kiállítva: Túri.

Az első félidőben többet volt a labda a hazaiaknál, de leginkább csak pontrúgásokból veszélyeztetett. A szünet után gyorsan vezetéshez jutott a Csongrád, de a játékvezető gondoskodott róla, hogy a vendégek öröme ne tartson sokáig. A jogtalanul megítélt, és értékesített büntető után nem sokkal létszámában is megfogyatkozott a Tiszapart SE. Erősen „lejtett a pálya", de a hősies védekezésnek, valamint Bíró kapus bravúrjainak köszönhetően ponttal zárta az őszt a Csongrád.

Gál Lajos: – Tíz emberrel tizenkettő ellen ezt sikerült kihozni...
Jók: Szabó I A., Barna Cs., Terjék, ill. Bíró (a mezőny legjobbja), Bagi, Szeri, Deli.

Szolnok–Algyő 1–2 (0–0)
Rákóczifalva, 100 néző. Vezette: Sáfián.
Szolnoki Spartacus: Koncz – Szabó D., Boda, Luca (Bogdán), Bezzeg – Gódor, Fülöp (Bontovics), Balázs, Lippai – Sárkány, Horváth. Edző: Gömöri Béla.
Algyő: Tombácz – Retek, Vass, Sípos, Kothencz, Krucsó – Végh (Szélpál A.), Gyimesi, Tóth L., Daróczi – Pálinkó (Pataki). Edző: Tóth Ákos.
Gólszerzők: Szabó D., ill. Retek, Pálinkó.

Két vészhelyzetben lévő csapat közepes színvonalú csatáját a játékot végig irányító Algyő biztosan nyerte. A rossz talajhoz alkalmazkodó vendéggárda a második félidőben szinte kapujához szögezte ellenfelét, és két mutatós találattal értékes három pontot szerzett.

Tóth Ákos: – A játékot végig uralva biztosan és megérdemelten nyertünk.

Jók: Boda, Sárkány, ill. Retek, Vass, Gyimesi, Pálinkó.

További eredmények: Gyula–Baja 3–0, Szigetszentmiklós–Monor 2–1, Dabas–Honvéd II. 1–3, Örkény–Békéscsaba 1–5, REAC II.–Vasas II. 3–2.

Az MTK telel az élen

A labdarúgó Soproni Liga 15. fordulójában a bajnoki címre aspiráló Bp. Honvéd 3–1-es… Tovább olvasom