2019. 02. 19. kedd - Zsuzsanna -3°C | 13°C Még több cikk.

Irány a Final Four! Pick Szeged-Csurgó 29-16

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata gálázva nyert, és jutott a legjobb négy közé a kupában.
Pick Szeged-Csurgói KK 29-16 (14-11)
Férfi kézilabda magyar kupa, negyeddöntő, visszavágó. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Oláh, Bonifert.
Pick Szeged: Mikler – Prodanovics 3 (1), Buday 7 (3), Lékai 2, Zubai 2, Beocsanin 1 (1), Vadkerti 3. Csere: Tatai (kapus), Sulc 9, Ancsin, Czina, Pribanic 2, Törő, Bajorhegyi. Vezetőedző: Skaliczki László.
Csurgó: Paul – Országh 1, Katzirz 5, Szöllősi 2, Nagy M. 2, Kos 1 (1), Herbert. Csere: Pallag (kapus), Simon B. 3, Oláh G. 1, Pavlovics 1, Borsos. Vezetőedző: Bakó Botond.
Hétméteres: 6/5, ill. 2/1.
Kiállítás: 8, ill. 12 perc.
Továbbjutott: a Pick 51-40-es összesítéssel.

Skaliczki László: – A második félidőben megfelelő védekezéssel és kiváló kapusteljesítménnyel rukkoltunk elő. Egyre ötletesebben támadtunk, amit a közönség is élvezett. Elégedett voltam a csapattal. Teljesítettük a kitűzött célt, ott vagyunk a legjobb négyben, a bajnokságban az alapszakaszban a másodikok lettünk.

Fero Sulc: – Örülök annak, hogy ilyen sokan eljöttek a meccsre, jó érzés telt ház előtt kézilabdázni. Bizonyítottuk, hogy micsoda erő rejlik bennünk, nagy a csapategység. A szurkolóknak köszönöm, hogy februárban a legjobb játékosnak választottak, remélem, a kilenc gólommal ezúttal is örömet szereztem nekik.

Gálázott a Pick Szegeden. Fotó: Schmidt Andrea  (képgaléria)

60. perc:
Tatai benyeli Szöllősi lövését! Szép volt, fiúk! Pribanic még hetest harcol ki. Beocsanin bedobja 29-16. Ez a vége, irány a Final Four!

59. perc: állva ünnepel a háromezer hazai drukker!

58. perc: Ancsin két perc, neki véget ért a meccs. Tatai véd. Ez bemegy, Simon 28-16.

57. perc: Pribanic, gálázik a csapat 28-15.

56. perc: Simon 26-15. Sulc kapufás gólja, 24-15.

55. perc: Ancsint blokkolják.

54. perc: időkérés. Pribanic is hozzátesz 26-14.

53. perc: Katzirz szeme végzik, ápolni kell. Tatai fogja Kos hetesét. Már meg sem lepődünk...

52. perc: Katzirz lő köze 25-14. Pályán Törő Szabolcs.

51. perc: indulunk, Vadkerti, 25-13.

50. perc: Buday vágja be könyörtelenül a hetest 24-13.

49. perc: Játszik a Szeged! - üvölti egy emberként a közönség.

48. perc: Tatai élteti a közönség, elképesztően véd.

47. perc: milyen gól! Sulc a szélről, csuklóból pörget Paul felett a bal felsőbe! 23-13.

45. perc:
Kos 22-13.

44. perc: Lékai villan, közte tíz 22-12. Czina két perc.

43. perc: Tatait élteti a közönség, amely a Pickhez hasonlóan remek formában van!

42. perc: eddig 6-1-re hozza a félidőt a Pick. Sulc, 21-12.

41. perc: Tatai is hozott bravúrokat magával a meccsre.

40. perc: megint Sulc, hatalmasat játszik 20-12.

39. perc: Buday hetese bent, vendégidőkérés 19-12.

38. perc: Katzirz marad egyedül 17-12. Prodanovics cunderez Paul kapujába 18-12.

37. perc: hatalmas bomba, Sulc eresztette el 17-11.

36. perc: Oláh lövését blokkoljuk. Kos üti arcon Zubait, két perc.

35. perc: Katzirzot küldik ki. Hiába az előny, elszórjuk a labdát.

34. perc: Zubai passzából Prodanovics talált be 16-11. Kezdünk elhúzni.

33. perc: Tatai véd, Pribanic gólját nem adják meg. Pault kell ápolni.

32. perc: Zubai háttal, estében, ahogy szokta 15-11.

31. perc: folytatódik az összecsapás. Tatai a kapuban.

Az első játékrész eleje kiegyensúlyozott volt, de Sulc góljaival ellépett  Pick. A második játékrészben lég lesz tartani ez a különbséget a Final Fourba jutáshoz. A félidőben átadták az adományt az árván maradt bordányi Németh testvéreknek.

30. perc:
Ancsin lövése a blokkról mellé. Katzirzot kell ápolni. Vadkerti 13-10. Nagy Máté, majd az utolsó másodpercben Sulc 14-11.

29. perc: Buday ötödik gólja, a legjobb szegedi ma 12-10. Mikler bravúr!

28. perc: Skaliczki mester kér időt. Sulc bejátszása Herberté, ez tavaly még jó lett volna.

27. perc: Országh a szélről 10-10. Sulc hatalmas gólja talpról, ma úgy látszik ilyeneket lő 11-10.

26. perc: Vadkerti bejátszása rossz, Mikler a legjobbkor mutat be bravúrt!

25. perc: az exszegedi Oláhé a gól 10-9.

24. perc: Paulovics szépen ment el, be is vágta, Zubai két perc 10-8.

23. perc: Czina kap sárgát. Prodanovics csen el el labdát, Pribanic ziccere Paulé..

22. perc: bejött Czina és Pribanic is. Sulc másodszor villan, időt kérnek a vendégek 10-7. Először állunk továbbjutásra!

21. perc: Prodanovics ejtése 4 cm-rel megy mellé.

20. perc: szakad a háló, Sulc bombája volt 9-7.

19. perc: Szöllősi talál be 8-7.

17. perc: Simon lő, mellé megy. Ancsin a pályán.

16. perc:
Katzirzot is kiküldik! Buday, hogy játszik ma 8-6!

15. perc: Buday betört, bevágta,sőt egy kiállítást is kiharcolt 7-6.

14. perc: Kos lövése megint Mikleré. Lékai indul, nem hibázik 6-6.

13. perc: megint egyenlő, Buday rohan keresztül a pályán 5-5. Katzirz megint remekel 5-6.

12. perc: sőt Szöllősi indul, bevágja, már 3-5. Zubaitól a válasz, egy kipattanót tett vissza 4-5.

11. perc: Prodanovics hetesét védi Paul. Katzirz talpról, vezetnek 3-4.

10. perc: Nagy Máté fordul be, kiegyenlít 3-3. A csarnok kétpontjából üvölti a B közép, hogy Hajrá, Szeged!

9. perc: Zubait állítják ki. Kos lövését olvassa Mikler.

8. perc: Vadkerti indul, vezetünk ismét 3-2.

6. perc: már most látszik, nem lesz egyszerű a továbbjutás.

5. perc:  Mikler véd nagyot!

4. perc: potyognak a gólok, Simon 2-2

3. perc: Katzirz egyenlít 1-1. Budaytól jön a válasz 2-1.

2. perc: Prodanovics góljával vezetünk 1-0.

1. perc: elkezdték! Mi pirosban, a Csurgó kékben.

17.42: tömött sorokban érkeznek az emberek a csarnokba, a parkoló is tele. Lesz hangulat, az biztos.

17.16: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Nem akármilyen izgalmak várnak ma ránk, a Pick kétgólos hátrányból készül a visszavágóra. Hajrá, Szeged!

Teljes a keret, és ezt most jó leírni, hiszen az MKB Veszprém elleni rangadón (33–28) számíthatott először minden játékosára Skaliczki László mesteredző, a Pick Szeged vezetőedzője. Felépültek a sérültek, így nagyobb lett a variálási lehetősége a Tisza-parti együttes trénerének.

Tatai Péter: Célkitűzés a magyar kupában a döntőbe kerülés.  Fotó: Schmidt Andrea
Tatai Péter: Célkitűzés a magyar kupában a döntőbe kerülés. Fotó: Schmidt Andrea

Ma is minden kézilabdásra szükség lesz a 18 órakor kezdődő, hazai, Csurgói KK elleni magyarkupa-negyeddöntő visszavágóján. Az első meccset az egykori szegedi kedvenc, a Katzirz Dávid vezette Csurgó nyerte 24–22-re. Kétgólos hátrányban kezdi a meccset a Tisza-parti alakulat.

Herbert: küzdünk, de a bajnokság fontosabb

– Számunkra a legfontosabb a bajnoki szereplés, erre koncentrálunk, a csapatomnak a hátra lévő találkozók nagyon fontosak. Jelenleg a legjobb négyben vagyunk a BB-ligában, és ezt szeretnénk megtartani. A mai magyarkupa-visszavágót kétgólos előnnyel kezdjük, de el kell ismernünk, a Pick Szeged az esélyes, éppen ezért szeretnénk szoros meccset játszani. Cifra visszatért, Miss után azonban Vancsics is megsérült.

– Nem lehet kérdés, hogy csak a továbbjutás elfogadható eredmény tőlünk, nyerni szeretnénk, méghozzá magabiztos különbséggel. A célkitűzés az mk- ban a döntőbe kerülés, ezt pedig teljesíteni szeretnénk. Mivel kedvező jegyárral juthatnak be a nézők a meccsre, bízunk benne, hogy megtelik majd a csarnok – nyilatkozta Tatai Péter, a Pick Szeged válogatott kapusa.

100 forint lesz a jegyár. Nem véletlen ez, hiszen a Pick Szeged ismét jótékonykodik, a bejáratnál elhelyezett urnában pénzadományt gyűjtenek az árván maradt Németh testvéreknek.

A meccset a község polgármestere, Tanács Gábor és a legidősebb Németh lány, Eszter is megtekinti.

A találkozó előtt február hónap legjobb szegedi játékosa kapja majd meg a díjat, amelyről a szurkolók döntenek a csapat honlapján.

• 10. roxper 2012. március 07. 22:08
    „A final fourra meddig lehet pályázni, vagy már be kellett adni, mikor döntik el a rendezőt, stb???
    Jó lenne megnyernünk és itthon tartani a kupát! ;)”
  • 9. kuhnagnes54 2012. március 07. 20:35
    „Gratulálok remélem Mocsai is látja az ilyen meccseket vagy elellene küldeni neki mert nem biztos,hogy mindig a Fazekas a jó választás .Mikor lesz a döntő?”
  • 8. roxper 2012. március 07. 20:16
    „Nagyon sima győzelem volt, Tatai és Sulc fej-fej mellett a meccs magasan legjobbjai voltak, beocsanin egy nagy vicc, nem kellene erőltetni, kár volt megtartani, Katzirzal sokkal előrébb járnánk!”
  • 7. TUTI 2012. március 07. 20:06
    „Kimentem GYI-t! :):):)
    Skacok! EZ egy nyilvánvaló áthallás a BL-ből!
    Nem kell mindig rosszra (jobbra) gondolni!”
  • 6. fili-busz 2012. március 07. 20:01
    „<moderálva>”
  • 5. kommentelő 2012. március 07. 19:39
    „Gratulálok a Szegednek. Egy apró megjegyzés. Nem lehetne magyarul négyes döntőnek nevezni a final four-t?”
  • 4. zehn 2012. március 07. 19:39
    „Hát ez az! Ennyi van is a két csapat közt. Úgyhogy kéretik a jövőben nem sokkolni a szurkolókat, holmi csurgói vereségekkel. Gratulálok a szép győzelemhez. Ja, Beocsanin csak egy gól????? Hm.”
  • 3. TUTI 2012. március 07. 19:35
    „Ha Tataiból végre kijonne, amire az adottságai meg vannak???? :):):)
    A vállogatottnak is óriási érteke lehetne...

HAJRA PICK!

Na, mi van???! Se W6 sem Ellenzéki nem szól hozzám egy "jó szót" :):):)”
  • 2. TUTI 2012. március 07. 19:27
    „Csipős a szalámi! Nem szeretik! :):)
    HAJRA PICK SZEGED! HAJRA MAGYAROK!

Ancsin? Betli?”
  • 1. csenkike 2012. március 07. 18:18
    „ezt a kapust nagyon kezdem utálni”

Hungerit: még a győzelem sem jött össze...

A Hungerit-UniBauÉpszer Szentesi VK női vízilabdacsapata még a győzelmet sem tudta megszerezni a LEN-kupa-elődöntő visszavágóján a Mediterrane Imperiával szemben. Tovább olvasom