2019. 05. 25. szombat - Orbán Még több cikk.

Irány Brazília! Büntetőkkel nyert a magyar U17-es labdarúgó-válogatott

A magyar válogatott 1-1-es rendes játékidő után tizenegyes-párbajban legyőzte Belgiumot az írországi U17-es labdarúgó Európa-bajnokságon, így ötödik lett és kijutott az őszi, brazíliai világbajnokságra.
A magyar U17-es válogatottra sorsdöntő mérkőzés várt Belgium csapata ellen az Írországban zajló korosztályos Európa-bajnokságon. A dublini első félidőben a magyarok elsősorban a védekezésre koncentráltak, de letámadással többször is zavarba hozták a belga válogatottat. A rivális kétszer is a kapufát találta el, de Preisinger Sándor együttese is többször veszélyeztette az ellenfél kapuját.

Az 56. percben hátrányba kerültünk, miután egy megcsúsztatott szabadrúgást követően Kalulika vezetéshez juttatta a belgákat – öt perccel később azonban egy jobb oldali beadást Komáromi továbbított a belga kapuba, 1–1.
A 90 perc nem hozott döntést, így a szabályok értelmében egyből büntetőrúgások következtek. A spanyolok elleni negyeddöntővel ellentétben ezúttal ebből a mieink jöttek ki jobban: a harmadik párban De Wolf csak a felső kapufát találta el, az öt magyar rúgó viszont hibátlanul teljesített, így az U17-es válogatottunk tizenegyeseket követően legyőzte Belgiumot, és ötödikként végzett a tornán, ezzel kvalifikálta magát a világbajnokságra.
Magyar U17-es csapat ezt megelőzően egyszer, 1985-ben szerzett vb-re részvételi jogot, akkor a negyeddöntőig jutott.

Az idei vb-t Brazília öt városában, Brazíliavárosban, Cuiabában, Manausban, Natalban és Recifében rendezik. A torna pontos időpontja egyelőre nem ismert.