2019. 02. 20. szerda - Aladár, Álmos 1°C | 12°C Még több cikk.

Ismét a szegedi Banda Árpád a legjobb pályaíjász

Banda az elmúlt évben több szép eredmény mellett a 2019-es Minszki Európa Játékokra lőtt egyéni íjászkvótát Magyarországnak.
A Magyar Íjász Szövetség díjátadó gáláján ötödik alkalommal vehette át az év legjobb pályaíjászának járó díjat Banda Árpád, a Szegedi Sportíjász Egyesület versenyzője. Banda az elmúlt évben több szép eredmény mellett a 2019-es Minszki Európa Játékokra lőtt egyéni íjászkvótát Magyarországnak.

A Balástyán megrendezett dél-alföldi régiós terem országos bajnokság kvalifikációs versenyén tíz olimpiai reflexíjas versenyző állt rajthoz a Szegedi Sportíjász Egyesület színeiben. A 18 m-es távon zajló versenyen Banda Árpád felnőtt versenyző magabiztosan nyerte a versenyt, míg csapattársa, Faragó Szuhay Krisztián a harmadik helyen végzett. A nőknél Kis Rózsa Valentina ezüstérmet szerzett. Szenior korcsoportban Juhász Gábor első, míg Kis János harmadik helyen végzett. Az ifjúságiak között Paplogó Marcell ezüstéremmel, míg a kadet korcsoportban Olasz Dániel Péter aranyéremmel, Ónodi Boglárka pedig bronzéremmel térhetett haza. A serdülő Tar Ferenc Milán mindössze 3 körrel maradt le a dobogó legfelső fokáról, így másodikként végzett. A szegedi klubból így összesen kilencen kvalifikálták magukat a márciusi teremíjász országos bajnokságra.

Egyértelműen csakis a győzelem a cél: a KSI otthonában játszik a Szentes

Fontos hajrához érkezik a férfi vízilabda OB I alapszakasza az A csoportban szereplő… Tovább olvasom