2019. 02. 16. szombat - Julianna, Lilla -2°C | 10°C Még több cikk.

Koós János is tapsolt a Makónak

A Makó FC NB II-es labdarúgócsapata minden dicséretet megérdemel, hiszen megnehezítette a listavezető és élvonalbeli szereplésről álmodozó Ferencváros dolgát. Kétszer egyenlített az Üllői úton, s a meccs végén még Koós János is megtapsolta a játékosokat.
Története során ötödször lépett pályára vasárnap a Makó FC a Ferencváros ellen. A Kolozsvári-tanítványok az Albert-stadionban is joggal bizakodhattak a pontszerzésben, hiszen a legutóbbi két mérkőzésükön döntetlent játszottak a zöld-fehérekkel. A Fradi szimpatizánsai ugyanakkor könnyű gálaelőadásra számítottak, a lelátón helyet foglaló Koós János például 3–0-s hazai győzelmet jósolt. Magabiztosság ide vagy oda, a találkozó elején a Ferencváros nehezen találta a ritmust. Az igen aktív Schreiber, Podonyi duónak köszönhetően helyzetekig is eljutott a Maros-parti együttes, de a pengés Williams kapust nem tudták meglepni. Koós János az első tíz perc után önkritikus hangon mormolta maga elé: „Nem tudom, mi lesz az eredmény, de gyenge csapat vagyunk." Mintha meghallották volna a zöld-fehérek a kritikus szavakat, a 13. percben egy szerencsés góllal vezetéshez jutottak. A makói védelem csak önmagát okolhatta: kis odafigyeléssel elkerülhették volna a csapást. A Kolozsvári-fiúkat megfogta a beszedett gól, a Fradi sorra vezethette a támadásait. Előbb Pölöskei döntötte halomra a védőket, de a kifutó Czirbus feje felett a léc fölé emelt; majd Shaw került ordító helyzetbe, ám nem tudta lekezelni a labdát a 16-oson belül. Koós Jánosnak ehhez a mozdulathoz is volt hozzáfűznivalója, azonban ezt nem idézhetjük. A 24. percben aztán Maróti fejese után elnémult az Albert-stadion, egyenlített a Makó (1–1). Magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak Shaw- ék, a félidő lefújásáig sorra dolgozták ki a helyzeteket, de csak egy gólt sikerült bepréselniük, így nem kényelmesedhettek el a folytatásra.

A makóiak kétszer örülhettek gólnak az Üllői úton. Fotó: Karnok Csaba
A makóiak kétszer örülhettek gólnak az Üllői úton.
Fotó: Karnok Csaba

Különösen úgy, hogy három perc sem telt el a második félidőből, amikor másodszor is egyenlített a Makó: Varga Róbert kapáslövését nemcsak a lelátón bámulták meg, de az eredményjelző táblát kezelő technikust is elbűvölhette, ugyanis négy percbe telt, amíg korrigálta a nagyórát. Szűk öt perccel később harmadszor is megszerezte a vezetést a Ferencváros, Dragóner Attila igazolta, jó az öreg a háznál. Pölöskei kapufája után megint közel állt a döntetlenhez a Makó, ám Schreiber fejese elhalt Williams ölében. Ezzel el is lőtte minden puskaporát a Makó, de a Kolozsvári-tanítványok minden dicséretet megérdemelnek, hiszen megnehezítették a listavezető, s élvonalbeli szereplésről álmodozó Ferencváros dolgát. A meccs végén még Koós János is megtapsolta őket.

Kolozsvári János: – A hajrát jobban bírta erővel a Fradi, így nem borult fel teljesen a papírforma.

További eredmények: Cegléd–Kazincbarcika 1–2, Jászberény–Vecsés 1–0, BKV Előre–Tököl 4–0, ESMTK–Baktalórántháza 4–0, MTK II.–Szolnok 2–1, Vác–Deberecen II. 0–1, Békéscsaba– Bőcs 1–3.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Ferencváros–Makó FC 3–2 (2–1)

Budapest, Albert-stadion, 3500 néző. Vezette: Arany (Kovács P., Schuszter).
Ferencváros: Williams – Fülöp, Dragóner, Csiszár, Szkukalek – Zsivóczky, Morrison, Lamine, Fitos – Pölöskei, Shaw. Edző: Bobby Davison.
Makó: Czirbus 6 – Rakonczai 5, Szamosszegi 6, Magyar 6, Gévay 5 – Podonyi 7, Varga R. 7, Molnár V. 5, Bány 5 – Schreiber 7, Maróti 6. Edző: Kolozsvári János.
Csere: Molnár V. helyett Kulacsik (5) a szünetben, Zsivóczky h. Bartha a 72., Varga R. h. Csamangó a 82. percben.
Gólszerzők: Zsivóczky a 13., Maróti a 24., Szkukalek a 29., Varga R. a 48., Dragóner az 53. percben.
Sárga lap: Lamine a 25., Pölöskei a 77., Varga R. a 80., Podonyi a 88. percben.

• 2. COMPANY 2008. november 10. 09:03
    „Szép volt fiúk! Köszönjük szépen ezt az izgalmas találkozót nektek! És köszönjük, hogy kéétszer is tombolhattunk a vendég szektorban örömünkben!Hajrá Makó FC!”
  • 1. maciiii 2008. november 10. 06:33
    „Gratulálok!”

Jóllakott a Pickkel az oroszlán

Az első félidőben remek játékkal rukkolt elő a Pick Szeged csapata a Löwen elleni, idegenbeli… Tovább olvasom