2019. 06. 15. szombat - Jolán, Vid 21°C | 33°C Még több cikk.

Magabiztos MOL-PICK-siker és vastaps a Mezőkövesd ellen

Bár bő negyedórán át jól tartotta a Mezőkövesd magát az újszegedi sportcsarnokban, a MOL-PICK Szeged 20-13-as félidő után 40-25-re győzött a K&H férfi kézilabdaliga 8. fordulójából előrehozott találkozón.
MOL-PICK Szeged - Mezőkövesdi KC 40-25 (20-13)
K&H férfi kézilabdaliga, 8. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző Vezette: Rontó, Szanyi.
MOL-PICK Szeged: Alilovic - P. Rodríguez 3, Balogh 4, Canellas 1, Gaber 2, Bodó 2, Sigurmannsson 6/3. Csere: Sego (kapus), Henigman 3, Blazevic 1, Zsitnyikov 4, Bombac 2, Kaspárek 5, Sostaric 4, Sunajko 3, Tóth J. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Mezőkövesd: Pásztor - Jancsó 1, Stankovic 4, Martins 3, Dávid 3, Kovács B. 3, Menyhárt 1. Csere: Tóth K. (kapus), Zelei 2, Jóga 1, F. Krivokapics 3/1, Horváth 2, Sárosi 1/1. Vezetőedző: Buday Dániel.
Hétméteres: 3/3, ill. 4/2.
Kiállítás: 4, ill 6 perc.

NYILATKOZATOK

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: - Gratulálok a Mezőkövesdnek, mert hatvan percig harcolt ellenünk. Jól játszottak a Csurgó ellen, jó munka folyik náluk, aminek az eredménye is meglesz. Nekünk fontos volt, hogy azok kapjanak szerepet kezdésként, akik nem játszottak sokat a hétvégén, akik pedig igen, azok pihenhessenek. Játszaniuk kell azoknak is, akik még nem illeszkedtek be a rendszerbe. Későn kezdtünk el kézilabdázni a vasárnapi meccs és az utazás után ma, de végigcsináltuk a meccset. A második félidő elején eldöntöttük a két pont sorsát, amikor jó iramban nagyobb különbséget tettünk az eredményjelzőre. Próbálunk mindenkinek lehetőséget adni, örülök neki, hogy Tóth Józsi és Sunajko beállt és élt a lehetőségével. Sok munka vár még ránk.

Tóth József, a MOL-PICK Szeged játékosa: - Volt bennem drukk, az első pár támadásban izgultam, még a kezem is remegett. Ahogy Juan Carlos Pastor szokta mondani, lépésről lépésre kell haladnom nekem is.

Buday Dániel, a Mezőkövesd vezetőedzője: - Gratulálok a Szegednek a sikerhez. Kevesen vagyunk, szombaton fontos rangadónk volt a Budakálsz ellen. Nem akartunk bunkerkézilabdát játszani, az első félidőben jók voltunk, sok olyan dolgot láttam, amire építhetünk. A második félidő elején bennmaradtunk az öltözőben, mert feljebb kapcsolt a MOL-PICK Szeged. Ilyen komoly játékosok ellen tanulhatnak rengeteget a fiatalok, örülök, hogy a 15 éves, serdülő Sárosi Balázs is betalált a kapuba. A hétvégén ezzel a csapattal, ebben a közegben jó esélye van a Nantes ellen a PICK-nek. Idény eleje van, egyre jobban játszik majd a Szeged és bárkit legyőzhet.

Zelei Botond, a Mezőkövesd játékosa: - Mindig nehéz egy ilyen jó csapat ellen pályára lépni, pláne úgy, hogy fiatal, rutintalan együttes vagyunk még. Nyomokban visszakpta az edzőnk azt, amit gyakorlunk, de utána felőrölt bennünket a Szeged. Gratulálok nekik, bízom benne, hogy segítettük a felkészülésüket.

VÉGE

60. perc: Zelei mindenkit meglep a góljával, 40-25. Kaspárek mellé, ez a vége, 40-25-re nyer a Szeged.

59. perc: Tóth löki Horváth Lászlót, két perc és hetes. Krivokapics, 39-24. Kaspárek akkora erővel, hogy beviszi a kapus kezét is, 40-24.

58. perc: Henigman viszi el Sunajkóról a védőt, így ziccer, 39-23.

57. perc: Bombac pörget kiszorított helyzetből, mellé. Henigman blokkolja Zeleit.

56. perc: Horváth emelkedik magasra, gól a jutalma, 38-23.

55. perc: Kovács Bence pattint fölé hétméteresből. Henigman előtt ugranék szét a védők, 38-22.

54. perc: Henigman nyakán két védő lóg, de nem érdekli, belövi, 37-22.

53. perc: Zelei, 36-21. Kövesdi kínai gól, de vonalra lépett Jancsó. Bombac eladja. Dávid már belövi, 36-22.

52. perc: Kaspárek is él a lehetőségével, 36-20.

51. perc: Martins ziccerét kiüti Sego, de hetes. Sárosi, kirúgja a szegedi kapus!

50. perc: Kovács Bence harmadszor talál be a vendégeknél, 35-20. Zsitnyikov mellé.

49. perc: Tóth József zár szabálytalanul a falban. Stankovic kisodródva a hosszú alsóba, majd Henigman válaszol rögtön, 35-19.

48. perc: Bombac kéri el a labdát Segótól, végigviszi és bevarrja, 34-17. Martins lövi el beállóból Sego mellett, 34-18.

47. perc: Bombac a keresztlécre.

46. perc: érkezik a szegedi kapuba Marin Sego.

45. perc: Zsitnyikov lendületből, 33-16. Stankovic lő nagy gólt, 33-17.

44. perc: Henigman védekezik belül. Sárosi bepattintja Alilovic lábai között, 32-16.

43. perc: Tóth József jön a Szegedbe, élete első NB I-es meccsét játszhatja. Kaspárek, 32-15.

42. perc: Kovács-kapufa a blokkról. Jancsó fut be a szélről beállóba, 31-15.

41. perc: Sigurmannsson heteséve beleér Tóth, de bemegy, 31-14.

40. perc: Krivokapics töri meg a mezőkövesdi gólcsendet, 30-14.

39. perc: Blazevic csap le a labdára, Sostaric, 29-13. Harmadszor kér időt Buday. Menyhárt a balszélről, ziccer, Alilovic ezt is fogja. Sostaric is ellenállhatatlan, 30-13.

38. perc: Alilovic-parádé, majd Kaspárek kilenc méterről, talpról, 28-13.

37. perc: szétesőben a Kövesd, Sostaric az üres kapuba talál a saját térfeléről, 27-13.

36. perc: Jóga lábbal ér a labdához, Sunajko indul, Tóth bravúrral véd. Ismét eladják a labdát a vendégek, Sostaric lerohanásból szerzi az első gólját, 26-13.

35. perc: Canellas labdát szerez, Sunajko robog, de Kovács fellöki. Jogos két perc a vendégek játékosának és hétméteres a Szegednek. Sigurmannsson, bepattintja, 25-13.

34. perc: újabb védés, ki nem találnák, Alilovicstól. Zsitnyikov átlövése 24-13, időt kérnek a vendégek rögtön.

33. perc: Alilovic mindent véd eddig, indulunk, Kaspárek pókhálózik, 23-13, közte tíz!

32. perc: Sunajko marad üresen a szélen emberelőnyben, 21-13. Alilovic és Sunajko is formában, 22-13.

31. perc: a vendégek kezdik a második játékrészt. Nem jutnak el lövésig.

FÉLIDŐ

30. perc: Alilovic belejött, ismét véd.Huszonegy másodperc van hátra a szünetig, amikor kiállítják a sporik Jógát. Gaberre játsszák ki a szegediek a ziccert, a szlovén beálló nem hibázik, így 20-13-mal ér véget az első játékrész.

29. perc: Jóga beállóból, 18-13. Gaber ugyanonnan, 19-13.

28. perc: időt kér a Szeged. gaber rántja le Martins, hétméteres és két perc. Sigurmannsson értékesíti, 18-12.

27. perc: Alilovic átlövést fog, viszont a kipattanó labdával Kaspárek beesik a hatoson belülre, így marad a vendégeknél a labda. Zelei belemegy, rohan a Szeged, de visszaérnek a mezőkövesdi védők.

26. perc: Bombac okosan, 17-12.

25. perc: Zsitnyikov bombagólja után már 16-11. Alilovic hárít, a kipattanó Horváth Lászlóé, belövi, 16-12.

24. perc: Menyhárt cunderezik, Alilovic véd!

23. perc: elveszett labdát ment meg Pedro, megtapsolja a szegedi publikum. Rengeteg hibával játszanak a csapatok, újabb rossz vendégpassz, az elől maradt Blazevic mattolja Pásztort, 15-11.

22. perc: szép támadás végén Filip Krivokapics a vendégek gólszerzője a balszélről, 14-11.

21. perc: Sigurmannson rohan ismét, 14-10.

20. perc: eladja a labdát a Szeged, majd a Kövesd is, Sigurmannsson bevágja kíméletlenül, 13-10.

19. perc: passzív támadás végén Kovács messziről és talpról, 12-10.

18. perc: Balogh előtt nyílik szét a fal, 12-9.

17. perc: Pedro a szélről, 11-9.

16. perc: Balogh passza rossz Bodónak, jöhet a Kövesd, de jól rendeződnek vissza a hazaiak, azonban Kovács lövését még védi Alilovic, Martins viszont okosan pörgeti el a labdát, 10-9.

15. perc: időt kér a vendégek edzője, Buday Dániel. Kovács a kezek alatt, Alilovic véd.

14. perc: Canellas Pásztor ölébe dobja a labdát, aki célba veszi az üres szegedi kaput, azonban Bodó nagyszerűen ér vissza és kiüti. Sigurmannsson rendezetlen fal ellen, 10-8.

13. perc: Sigurmannsson a balszélről teker, 8-7. Henigman lop labdát, Pedro rohan, 9-7. Martin beállóból válaszol azonnal, 9-8. Gabert kiállítják a játékvezetők.

12. perc: a balszélső Menyhárt jobbátlövő posztról lő gólt, 7-7.

11. perc: Bodót blokkolják, Alilovicsig pattan a labda. Elszórjuk, rosszul indul a Kövesd, majd Balogh büntet, 7-6.

10. perc: Kovács bence lövését nem látja Alilovic, így bepattan a válláról, 6-6.

9. perc: Balogh kanyarodik fel, majd húzza vissza a rövid alsóba, 6-5.

8. perc: Balogh adja kínaira Pedrónak a labdát, 5-4. Stankovic zavarja ki a pókokat a bal felsőből, 5-5.

7. perc: Dávid fordul le Henigmanról, 4-4.

6. perc: Dávidhoz jut el szerencsésen a labda beállóba, 4-3.

5. perc: Zelei lepi meg Alilovicsot, 3-2. Canellas válaszol, 4-2.

4. perc: lassan és körülményesen támadnak a vendégek, végül elszórják a labdát. Balogh kisodródva lő, Pásztor combbal véd.

3. perc: Stankovic lő talpról, a blokkról pattan be, 2-1. Bodó másodszor, 3-1.

2. perc: Canellas szerez labdát, Bodó végigviszi, 2-0.

1. perc: szegedi támadással és Balogh Zsolt góljával indul a találkozó, 1-0.

17.58: a csapatok már a pályán, ünnepélyes kezdődobás után kezdődhet a bajnoki!

17.52: mindkét csapat három meccset játszott eddig a bajnokságban. A Szeged háromszor nyert, a Budakalász, a Balatonfüred és a DVTK-Eger ellen, míg a Mezőkövesd kikapott a Ceglédtől és a Csurgótól kikapott, a Budakalássz pedig hazai környezetben 24-24-es döntetlent játszott.

17.45: mivel Nagy nincs, ezért a Magyar Kézilabda Szövetség fiatal szabálya miatt Tóth József is bekerült a szegedi keretbe Nik Henigman és Stefan Sunajko mellett a vasárnapi eszéki meccshez képest.

17.40: a szegedi keretből ezúttal is három kimaradó van. Bánhidi Bence, Jorge Maqueda és Jonas Kallman pihenhet, míg Nagy Martin a magyar juniorválogatottnál van összetartáson.

17.28: üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, ahol fél óra múlva a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata a Mezőkövesdet fogadja az NB I nyolcadik fordulójából előrehozott mérkőzésen.

Korábban:

– Megérdemelte a Szeged a győzelmet, de nagyon megdolgozott ezért a sikerért – értékelte az új szezon első Bajnokok Ligája-meccsét Vladan Loncar, a MOL-PICK Szeged együttesének egykori játékosa, aki most a horvát Nexét erősíti. – Nem volt könnyű dolga volt csapatomnak, mert a Zágráb nagyon agresszíven és keményen védekezett, amit a két játékvezető engedett, de a lényeg a 2 pont, aminek természetesen nagyon örülök.

Ritka izgalmas meccset vívott a magyar bajnok (24–23-ra nyert). Igaz, ez mindig is jellemző a BL-re, ebben a sorozatban nincs könnyű mérkőzés, a nyitóforduló is jól mutatja, hogy mindenkit komolyan kell venni. Jó példa a szegedi, de a legfanatikusabb kézilabda-szakértők sem gondolták volna, hogy a BL-győztes Montpellier vereséget szenved otthon a Vardar Szkopjétól.

A Szeged nyert, ez a lényeg, sok más pozitív dolgot nem lehet a játékról elmondani, csak talán azt, hogy amikor kellett, akkor nem remegett meg a játékosok keze, döntő pillanatokban gólokat szereztek, a kapuban pedig Marin Sego remekelt.
Behúzták. Blazevic és Maqueda a Zágráb után ma már a Mezőkövesddel játszik. Fotó: PPD Zagreb
Ez egy kiküzdött győzelem volt, ezt emelte ki Matej Gaber, a szegediek beállósa is.

– Kemény meccs volt, tipikusan egy nyitótalálkozó, amely általában kiélezett csatát hoz, ez is egy ilyen volt. Sok hibával játszottunk, pontatlanok voltunk, ezért szenvedtünk. De végig küzdöttünk, méghozzá egymásért és a szurkolóinkért is, ez pedig győzelemre vezetett – mondta a szlovén válogatott játékos.

Szenzációs volt a hangulat Eszéken. A kék tábor végig a csapat mellett állt, nehéz helyzetben is buzdította az együttest, ami nagy segítség volt. Közel 400 MOL-PICK Szeged-szurkoló töltötte meg az aréna lelátóját.

Ma már újabb mérkőzés következik, amely a kötelező házi feladat kategóriába tartozik, 18 órakor a magyar bajnok a Mezőkövesd együttesét fogadja az újszegedi sportcsarnokban. A meccsről a delmagyar.hu szöveges online tudósítással jelentkezik.

Az erőltetett menet folytatódik, vasárnap újabb Bajnokok Ligája-találkozó vár a kedvencekre, 19 órakor a francia HBC Nantes érkezik az újszegedi sportcsarnokba, így komoly kis meccs vár a Szegedre.

Tartotta magát az ígéretéhez: Szőke Péter az 500. bajnoki találata után befejezte az aktív pályafutását

Betartotta ígéretét a Kiskundorozsma megyei I. osztályú labdarúgócsapatának támadója, Szőke Péter (39), azaz amint megszerezte pályafutása 500. bajnoki gólját, azonnal lecseréltette magát Makón, ezzel jelezve, befejezte a nagypályás futballt. Tovább olvasom