2019. 07. 19. péntek - Emília 17°C | 27°C Még több cikk.

Márton Anita 4. lett a Gyulai Memorialon

Teljesítette kitűzött célját a szegedi súlylökő Márton Anita, 18 méter felett lökött a Székesfehérváron megrendezett 9. Gyulai Memorial nemzetközi atlétikai versenyen.
Az olimpiai bronzérmes sportoló golyója 18 méter 38 centiig repült, így a negyedik helyen végzett. A dobogótól 12 centiméterre volt, a harmadik helyet az Egyesült Államokból érkező Ealey szerezte meg 18.50-nel. A számot a jamaicai Danniel Thomas-Dodd nyerte 18.97-tel. A szegedi klasszis kiemelte, hogy versenyről versenyre lépked előre, érzi, hogy javul a teljesítménye, de tisztában vele, hogy még ennél is többet kell edzenie. Fizikálisan teljesen rendben van, szerinte a technikáján kell csiszolnia, hogy még ennél is eredményesebb legyen.