2018. 12. 17. hétfő - Lázár, Olimpia -10°C | 1°C Még több cikk.

Másodszor is nyert a Szedeák: Naturtex-Zalaegerszeg 87-68

A bajnokság második fordulójában is győzött a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata: az új vezetőedző, Andjelko Mandics a Zalaegerszeg elleni sikerrel debütált az újszegedi sportcsarnokban.
Naturtex-SZTE-Szedeák-Zalaegerszeg 87-68 (19-12, 22-25, 27-19, 19-12)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 2. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Papp, Farkas G., Radnóti.
Naturtex-SZTE-Szedeák: BOLTICS 15/3, FORTUNE 30/18, CSIRICS 16/6, JUHOS 5, SULOVICS 12. Csere: Révész 5/3, Wirth, Kovács Á. 4, Vágvölgyi. Vezetőedző: Andjelko Mandics.
Zalaegerszeg: Simmons 7, Horváth Á. 6/6, Benke 4, Szabó Zs. 9/3, Radic 10. Csere: Mohácsi 12/6, Vaughn 8/6, JEFFERS 12, Kis R. Vezetőedző: Bencze Tamás.

IV. negyed
Fortune,
újabb hármas 71-61. Hiába remekelt a Szedeák a harmadik negyedben, még nyílt a meccs. Szerencsére sokat rontanak a vendégek. Hét perc van hátra. Benke büntetőivel 71-63. Sulovics kosarát visszafújják. Vágvölgyi ront, de Sulovics visszateszi 73-63. Szabó Zsolt 73-65. Juhos hármasa lejön. Sulovics befejezi, nagyon kellett 75-65. A hajrára a kezdőcsapat van pályán a szegedieknél. Boltics, remekül játszik a szerb irányító 77-65. Vendégtripla 77-68. Csirics, kellett a hármas 80-68. Juhos esik nagyot. Fortune büntetője bent, 30 pontos az amerikai 81-68. Bolticsnak is nagy meccse van, újabb kosarával 83-68. Két perc van hátra. Boltics megint 85-68. Csak kicsit kellett izgulni a meccsen, a vége nagyon sima lett. Juhos kosarával 87-68 a vége. Megint nyert a Szedeák!

III. negyed
Fortune
! Előbb egy tripla, majd egy dupla az amerikaitól 46-37. Radic 46-39. Boltics hármasa is behullik 49-39. Fortune újabb hármasa, 52-39. Remekül játszunk! Időt kérnek a vendégek. Josh Fortune parádézik, már 24 pontos 55-39. Sulovics passzol, Boltics befejezi, megint időt kérnek a vendégek. Egy csapat van a pályán ezekben a percekben! 57-39. "K*rva gyenge" - jön a zalaegerszegi szurkolóktól a kritika a csapat felé. Jeffers kosarával 57-41. Csirics duplájára Mohácsi hármasa a válasz 59-44. A Szedeák csapatkapitánya is bevág egy triplát 62-44. Ezek a zalaegerszegi csapat percei, feljönnek 62-51-re, időt is kér Andjelko Mandics. Fortune büntetőivel 64-51. Horváth Ákos hármasa, Csirics duplája 66-54. Vágvölgyi jön be, Boltics pihenhet kicsit. Mohácsi 68-56. Vége a negyednek.

II. negyed
Jeffers zsákol nagyot két kézzel 19-14. Ha valaki nem tudná: az ellenfélnél Horváth Ákos játszott korábban Szegeden, a másodedző Kiss Zsolt egyik legjobb barátja. Csirics közelije után Révész vágott be egy triplát 24-18. Megint Révész: remekül szállt be a meccsben a Szedeák saját nevelésű játékosa 26-18. Mohácsi büntetőivel 26-20. Wirth védekezett kiválóan. Remek akció végén Kovács Ádám a befejező ember 28-21. Ott a tripla! Fortune állt bele, jól játszik az amerikai 31-23. Szegedi időkérés 31-25-nél. A meccs legszebb kosara: Jeffers egy lepattanót zsákolt egyből vissza 33-27. Fortune egyik büntetője jó 34-29. Jeffers büntetői bent, egy kosár a különbség 34-31. Fortune, majd Simmons dobott büntetőket, Juhostól pedig egy tripla érkezett 39-34. Most meg Sulovics, micsoda dupla, üvölt is egy nagyot a szerb 41-34. Horváth Ákos beszór egy triplát, félidő 41-37.

I. negyed
Fortune
büntetőivel indul a meccs 2-0. Simmons pontjaira Fortune triplával felel 5-2. Fortune büntetői után Sulovics közelről 9-2. Remek kezdés, három perc telt el. Boltics dobása bedöcög 11-4. Sulovics újabb kosarára Radic felel 13-8. Körülbelül harminc egerszegi szurkoló is eljött a meccsre, végig lehet hallani a hangjukat. Csirics büntetői is bent 15-8. Megint a csapatkapitány volt eredményes 17-8. Remek a Szedeák támadójátéka, sorban jönnek a támadólepattanók. Most Sulovics eredményes egy ilyen után 19-10. Juhos büntetői kimaradtak. Szabó Zsolt zsákolt egyet 19-12. Ez a  negyed vége.

17.58: minden készen áll, mindjárt kezdődik a szezon első hazai bajnokija.

– Fontos volt a jó kezdés – fogalmazott Andjelko Mandics, a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapatának nyáron kinevezett vezetőedzője. A szezon egy debreceni sikerrel indult, vasárnap 18 órától pedig következik az első hazai mérkőzés az újszegedi sportcsarnokban a Zalaegerszeg ellen.

– A védekezésünk rendben van, egészen jó volt Debrecenben is, csak hatvanhat pontot kaptunk. A támadójáték kevésbé működött, az lehetne jobb. A helyzeteink megvoltak, de a tiszta dobások és a ziccerek kimaradtak. Sok munka vár még ránk, de haladunk.

Ahogy a tréner beszél, sugárzik róla a nyugalom, ezt munkatársai is kiemelték vele kapcsolatban. Persze ő sem mindig ilyen.
Andjelko Mandics abban hisz, hogy a biztatás eredményesebb, mint a kritika. Fotó: Frank Yvette

– Fel tudok robbanni a kispadon, van, amikor ez kell. Az érzelmekre szükség van, ám én abban hiszek, hogy a biztatás eredményesebb, mint a kritika. Persze a kritizálásnak is megvan a helye, edzésen kielemezzük a hibákat, de meccs közben többet ér egy jó szó. Szerencsére nincs gond a srácokkal, megértették ezt, és alkalmazkodtak hozzá.

A holnapi ellenfél, a Zalaegerszeg hazai pályán 91–60- as vereséggel kezdte a szezont a Kecskemét ellen – nem kérdés, hogy javítani szeretnének. A zalaiaknál a korábban a szegedi női csapatnál dolgozó Bencze Tamás a vezetőedző, a keretben pedig ott van az exszedeákos Horváth Ákos. Mivel népszerű volt a szegediek szerdai nyílt edzése, a meccsen is sok nézőre lehet számítani.

– Fontos, hogy sokan legyenek a lelátón, és persze az is, hogy minél jobb játékkal szolgáljuk ki a közönségünket. Nem annyira rossz csapat a Zalaegerszeg, amit ez a harmincegy pontos vereség mutat, nehéz dolgunk lesz – tette hozzá Mandics.

Nem megy a gólszerzés a Szeged 2011-nek

A Merkantil Bank labdarúgó NB II 12. fordulójában az éllovas MTK vendége volt a Szeged 2011-GA, amely az első tíz percben kétgólos hátrányba került, és sorrendben a negyedik vereségét szenvedte el. Tovább olvasom