2019. 06. 20. csütörtök - Rafael 19°C | 28°C Még több cikk.

Megint döntetlen, lehet, hogy kevés lesz: Szeged 2011-GA-Siófok 1-1 (1-0) - Galéria

A Merkantil Bank labdarúgó NB II 37. fordulójában a gyulai Grosics akadémián a Szeged 2011-Grosics Akadémia a Siófok együttesét fogadta, és 1-1-es döntetlent játszott.
Szeged 201-GA-Siófok 1-1 (1-0)
Merkantil Bank labdarúgó NB II, 37. forduló. Gyula, Grosics akadémia, 400 néző. Vezeti: Nagy Róbert (Punyi, Márkus).
Szeged 2011-GA: Alekszics - Tamaskó, Farkas M., Tóth G., Gergényi - Horváth A., Coroian (Nicorec, 63.) - Szabó P., Germán, Zsivanovics - Zádori. Asszistens-edző: Goran Kopunovics.
Siófok: Balajcza - Szilágyi, Fehér Zs. (Lénárt, 84.), Lorentz, Nemes - Petneházi, Gál - Bévárdi, Nagy D., Farkas N. (Vólent, 61.) - Elek B. Edző: Varga Attila.
Gólszerzők: Szilágyi (öngól, 39.), ill. Elek B. (55.).
Sárga lap: Fehér Zs. (81.), Nemes (83.), Petneházi (88.).

Vége a mérkőzésnek, döntetlen lett a találkozó. A Szeged 2011-Grosics Akadémia egymás után 13. meccsén maradt veretlen, ám ez is kevés lehet ahhoz, hogy bennmaradjon. Nyert a Zalaegerszeg, így az utolsó fordulóban a Siófoknak és/vagy a Zalaegerszegnek nem szabad nyernie.

Szeged 2011-GA-Siófok 1-1 Fotó: Török János

91. perc: Szabó P. 17 méterről fölécsavarta a szabadrúgást.

90. perc: két perc lesz a ráadás.

87. perc: Bévárdi messziről fölélőtt.

84. perc: Szabó P. jobbról adott középre szabadrúgásból, Germán a kapu torkában előredőlve fejelt volna, de Balajczával összeütközött, a labda meg elment köztük.

77. perc: meccslabda maradt ki! Szabó P. középen kilépett, a 16-os előtt több csel után jobbra Zádorihoz passzolt, aki 12 méterről a hosszú mellett elgurította a labdát. Oda lövi, ahova akarja...

72. perc: megint beállt a meccs, azaz inkább mezőnyjáték zajlik.

65. perc: egymás után két csere, a hazaiak és a vendégek is cserélnek.

60. perc: jobb oldalról érkezett Szabó P. beadása, Zádori fejelhet, de szorongatják, így mellébólint 12 méterről.

58. perc: Zádori került lövőhelyzetbe a 16-os vonalán, lövésébe beleléptek, gyengén a kapus kezében kötött ki a labda.

55. perc: 1-1, Elek B. Bal oldali szöglet után, a röviden eljött a labda, Elek B. pedig hat méterről a bal alsóba lőtte a labdát, 1-1.

53. perc: Lorentz lekeresztezte Szabót, aki elesett, pedig mehetett volna kapura 30 méterre a kaputól, de nem volt semmi...

50. perc: Hú! Az ötös környékén pattogott a labda, Elek B. kapura perdítette, Alekszics pedig a gólvonal előtt belekapott, majd rávetődött.

46. perc: még 45 perc plusz a hosszabbítás az élet. A Zalaegerszeg és a Szolnok 1-0-s hátrányban van Sopronban, illetve Budaörsön, és ha minden így marad, akkor... De nem folytatjuk, hiszen 45 perc hosszú idő. Nézzük a folytatást!

Vége az első félidőnek, egyelőre jól áll a Szeged 2011-GA, amely egy öngóllal vezet. Tegyük hozzá, az előtte lévő Zádori-lefordulás, majd passz a beinduló Szabó Péternek alapból szép volt, és nem tudni, hogy mi lett volna, ha Szabó megszerzi a labdát.

41. perc: Petneházi 24 méteres szabadrúgását védi biztosan Alekszics. A labda középre ment.

39. perc: 1-0, Szilágyi (öngól)! Vezet a Szeged 2011-GA: Zádori ugratta ki Szabó Pétert, aki elől a visszafutó Szilágyi ment úgy, hogy a saját kapusa, Balajcza felett átpörgeti a labdát a 16-oson kívülről, öngól, 1-0.

37. perc: Germán lövését blokkolja Gál. Szöglet utáni kontrából Nagy D. lapos passzát Tamaskó szabadítja fel.

35. perc: Petneházi ezúttal jobbról ad középre szabadrúgásból, Gál gyengén juttatja kapura a labdát, Alekszicsnek nincs nehéz dolga. Nagy D. középre adását pedig Elek B. sarkazza a rövidre, ez is gyenge, a védőn lelassul, könnyű kaőpuszsákmány.

34. perc: vezet már a Budafok is Gyirmóton, illetve a Mosonmagyaróvár otthona  Győr ellen.

32. perc: Germán szép összjáték után lőtt 22 méterről jócskán fölé.

30. perc: nem sok minden történik, a Szeged 2011-GA továbbra is dominál, de 20 méterre a kaputól elfogy az ötlet.

25. perc: az iramot egyelőre blokkolja a tét, azaz rengeteg az eladott labda, kevés a pontos összjáték. Ideges mindkét csapat.

21. perc: szép volt! A Siófok térfelének közepéről jött az előreívelés, Coroian középre fejelte, Zsivanovics mellel átvette, majd ollózva a kapufát találta el - közben les volt, kifelé szabadrúgás.

16. perc: Germán nagyon messziről lő laposan, messze elkerüli a labda a kaput.

15. perc: bal oldali szögletből Petneházi csavart kapura, a hosszú felett elment a labda.

14. perc: az alsóházi riválisok közül vesztésre áll a Szolnok Budaörsön, vezet a Csákvár Kazincbarcikán.

7. perc: kezdeményezőbb a Szeged 2011-GA, egyelőre helyzet nélkül.

4. perc: apró összefonódások: Goran Kopunovics a Siófok mestere volt tavaly, míg a jobb oldali védő, Tamaskó Ádám a télen Siófokról érkezett Gyulára.

1. perc: elkezdődött a meccs, a Siófok indította el a labdát.

16.58: kék-feketében a Szeged 2011-GA, fehérbena Siófok. A hazai csapat 40 ponttal a 17. helyen áll, a Siófok egyetlen ponttal előtte a 15. Hatalmas a tét, és közben figyelni kell a többi eredményt is.

16.56: a Szeged 201-GA asszisztens-edzője, Goran Kopunovics ült le elsőként a hazai kispadra - jár a lába, talán ideges is, pedig megjárta a Bajnokok Ligáját játékosként...

16.55: aki nyer, tovább bizakodhat a bennmaradásban - ez a tétje a mai mérkőzésen, Gyulán, a Grosics akadémián. A bemelegítés alatt mindkét csapat játékosai kellően feltüzelt állapotban örültek egy-egy sikeres lövésnek, gólnak.

Korábban:

A kiesés ellen küzd mindkét csapat, köztük a különbség mindössze egyetlen pont. A Szeged 2011-Grosics Akadémia azt a Siófokot fogadja holnap 17 órától a labdarúgó NB II-ben, amely közvetlen riválisának számít, és a 4.
Tóth Gábor (szemben) és Farkas Márk akcióban. Fotó: MTK/Hegedűs Gábor
– Azzal, hogy végre nem vagyunk kieső helyen, lekerült rólunk egy kis teher. Egészen más így készülni, tervezni. És ami még lényeg: saját magunk befolyásolhatjuk az életünket – nyilatkozta Goran Kopunovics, a Szeged 2011-GA asszisztens-edzője. – Okosan, taktikusan kell futballozni, hiszen a mérkőzés nem 10-15, hanem akár 95 percig is eltarthat. Hidegvérrel, de forró szívvel kell pályára lépni. Az NB II vége előtt öt fordulóval azt mondtam, akkor kezdődik nekünk a bajnokság. Az elmúlt három forduló mérlege öt pont, azaz nem állunk rosszul. Nem szabad a múlttal foglalkozni, csak előre kell nézni. A tavaszi szereplés a lényeg, amelyben összességében kevés volt a hiba. Azt mondom a játékosaimnak, ne nézzenek a tabellára, ne matekozzanak, a három pont a lényeg. Bízom abban is, hogy a bajnokság vége minden szempontból tiszta lesz.

A meccsnek annyi pikantériája mindenképpen lesz, hogy a Szeged 2011-GA stábja, Goran Kopunovics és Szlezák Zoltán előző klubja éppen a Siófok volt.