2019. 05. 27. hétfő - Hella Még több cikk.

Nagy árat fizetett a Szentes az első negyedért

A férfi vízilabda OB I 13. fordulója nem hozott szerencsét a Pécs otthonában szerepelt Pendola Szentes Elektroglobnak. A Kurca-partiak háromgólos vereséget szenvedtek.
A találkozó elején megilletődötten, tompán játszottak a szentesiek (az 5. percben már 3–0-ra vezetett a Pécs), és mint a folytatásban kiderült, ezért nagy árat fizettek. Az első negyed utáni pihenő alatt helyre tette társaságát Berki edző, ennek következményeként a harmadik negyedben 7–5-re felzárkóztak Papp Gáborék. Ekkor azonban sorsdöntő eseménysor zajlott le: míg az egyik oldalon az amúgy jól játszó Maklári ziccer rontott, az ellentámadásból viszont a mezőny legeredményesebbje, Czigány betalált. Innentől aztán felváltva estek a gólok, a találkozó végéig megőrizte előnyét az esélyesebb Pécs, 13–10. Elsősorban azért nem született meglepetés, mert a Kurca-partiak képtelenek voltak semlegesíteni a házigazdák 20 éves szlovák centerét, Semant, aki három gólja mellett még három büntetőt is kiharcolt.

Berki András: – Remek meccset játszottunk, melyen az egyéni teljesítmények közötti különbség döntött el a Pécs javára.