2019. 06. 18. kedd - Arnold, Levente 19°C | 26°C Még több cikk.

NB III: KITE-győzelem, Volán-iksz, HFC-vereség

A 28. fordulót rendezték meg a labdarúgó NB III Alföld csoportjában. A szombati meccseken a Tisza Volán döntetlent játszott, a HFC viszont idegenben kikapott. Tegnap a KITE- Szeged Kecsekeméten nyert.

Tisza Volán SC–Gyula 1–1 (1–1)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 100 néző. Vezette: Pákolicz.
Tisza Volán SC: Dongó – Pénzváltó, Mórocz, Szabó A., Grünvald – Buzási (Boldizsár), Szilágyi N., Dargó – Kéri (Bozsovics), Beretka, Végh (Kazi). Edző: Buchholcz Gábor.
Gyula: Harman – Rostás, Wéber, Dócza, Valentényi – Vincze, Kovács T. (Ponyokai), Bálint, Nagy G., Bagyinszki (Balogh G.) – Okos. Edző: Fodor Sándor.
Gólszerzők: Beretka (19.), ill. Vincze (4.).
Kiállítva: Rostás.
Jók: Mórocz, Beretka, Dargó, ill. Vincze, Harman.

Az„Éljen! Éljen!" után a vendégek egy szögletet követően vezetést szereztek a 4. percben. A Volán ezután kapujához szegezte a gyulaiakat, akik jóformán a félpályát is alig tudták átlépni. A 19. percben eredményre vezetett a hazai nyomás, Beretka távoli bombája egy védőn megpattanva a kapuba vágódott.

A második játékrészben bátrabbá vált a Békés megyei alakulat, ekkor már többször eljutottak Dongó kapujáig. Mégis a Volánnak volt a legnagyobb lehetősége a győztes találat megszerzésére, a csereként pályára lépő Bozovics 25 méteres „lökete" a felső lécen csattant.
Buchholcz Gábor: – Igazságos a döntetlen, bár közel álltunk a három pont megszerzéséhez. Nyerhettünk volna, de a gyulaiaknak is adódott két nagy lehetősége.

Beretka (15) megpattanó lövésével egyenlített a Tisza Volán a Gyula ellen.   Fotó: Karnok Csaba
Beretka (15) megpattanó lövésével egyenlített a Tisza Volán a Gyula ellen.
Fotó: Karnok Csaba

Tököl–HFC 1–0 (0–0)
Tököl, 200 néző. Vezette: Eke.
Tököl: Balázs – Telegdi, Polgár, Hacker, Váradi – Riedl (Plausin), Dévai, Szirtesi, Palásti – Kosuth (Sipos), Kerekes (Kóbor). Edző: Nagy László.
HFC: Kovács K. – Varga M., Antal K., Kavarics, Juhász – Domonkos, Kökény – Sós, Rácz, Krasznics (Konc A.) – Bata. Edző: Kandó Róbert.
Gólszerző: Dévai (56. – 11-esből).
Kiállítva: Juhász.
Jók: Kosuth, Hacker, Dévai, ill. Kovács K., Kavarics, Antal K., Varga M.

Elmaradt az újabb vásárhelyi bravúr, a HFC a két héttel ezelőtti, csepeli bravúrdöntetlen után a listavezető Tököl otthonából pont nélkül tért haza.
Pedig a Kandó-csapatnak megvolt az esélye a gólszerzésre, hiába nyomott ugyanis a kezdéstől a Tököl, két kontrából is betalálhatott volna a Vásárhely, ám előbb Bata, majd Rácz is hibázott. Innentől kezdve még inkább rákapcsoltak a hazaiak, ám Kovács Krisztián minden próbálkozásukat hárította. Jól szuperált a felforgatott vásárhelyi védelem is, ám az 56. percben, egy hazai beadásnál Rácz Dezső úgy csúszott be, hogy a labda a kezét érintette – a játékvezető tizenegyest ítélt, amelyet Dévai váltott gólra. Ez is maradt a végeredmény, mert bár a HFC a hajrában, Juhász kiállítása után tíz emberrel is megpróbált egyenlíteni, ezúttal ez nem sikerült.
Kandó Róbert: – Küzdeni tudásból jelesre vizsgáztunk, de sajnos a kontráinkban nem volt meg a kellő erő.

Kecskemét II.–KITE Szeged 0–2 (0–0)
Labdarúgó NB III Alföld csoport 28. forduló, Kecskemét, 100 néző. Vezette: Mihálik.
KTE II.: Tóth Z. – Nagy P., Fülöp, Urbán, Szénási, Kovács Á., Kiss L., Gaál, Máté (Nagy V.), Sánta (Berezvai), Szabó T. Edző: Tasnádi József.
KITE-Szeged: Belecsan – Varga F., Kazán, Saulics (Kulacsik), Gellér – Batik B., Laczkó – Varga I., Brinszky (Huszárik), Gahwagi – Bernáth. Edző: Major László.
Gólszerzők: Brinszky (59.), Kulacsik (87.).
Kiállítva: Nagy P.
Jók: Tóth, Szénási, ill., Brinszky, Gahwagi, Bernáth.

Az első 15 perc számos szegedi lehetőséget hozott. A fiatal kecskeméti csapat csak a szerencsének köszönhette, hogy nem került hátrányba. Ezután viszont nagyot változott a helyzet, Belecsannak is helyén kellett lennie, a KITE hálóőrének több bravúrt is bekellett mutatnia. A félidő hajrája a vendégeké volt, azonban gól nem született.

Két megnem adott szegedi 11-essel, és egy érvénytelenített – lest láttak – góllal indult a második félidő, a bírók nem voltak a KITE-vel. Brinszky nem sokat teketóriázott, az 59. percben egy parádés góllal – egy esernyőcsel után – szerzett vezetést, majd a hajrában Kulacsik Gahwagi átadása után bizotsította be a győzelmet.
Major László: – Fontos három pontot szereztünk, teljesen megérdemelten.

További eredmények: Szarvas–Szolnok II. 1–4, Csepel–Újbuda 2–0, Jánoshida–Szolnok 2–1. A Szabadkígyós a Jászberény visszalépése miatt 3 pontot kapott.ű

Makó FC: bennmaradást érhet az egy pont

Bár győzni szeretett volna, a bennmaradás szempontjából így is fontos egy pontot szerzett a Makó FC,… Tovább olvasom