2018. 12. 17. hétfő - Lázár, Olimpia -10°C | 0°C Még több cikk.

Nem bírtak Máté Jánossal

A labdarúgó NB III Közép csoportjának kilencedik fordulójában nem sokáig bírta a Szeged-Grosics Akadémia nyomását a Hódmezővásárhelyi FC Gyulán, így a hazaiak 5-0-ra nyertek.
Szeged-Grosics Akadémia–HFC 5–0 (3–0)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 9. forduló. Gyula, 250 néző. Vezette: Szabó Levente (Pápai, Rideg).
Szeged-GA: Alekszics – Moga, Tóth G., Farkas M., Pászka – Oláh G. (Manga M., 74.), Coroian (Zabari, 65.) – Erdei, Germán, Máté J., Cigan (Hegedűs M., 60). Vezetőedző: Popovits Pál.
HFC: Krnács – Tóth J., Komáromi, Szabó Cs., Mezei – Darida, Katona – Koncz A. (Vass A., 65.), Hrabovszki, Geiger – Kecskeméti (Bódai, 65.). Vezetőedző: Szűcs Róbert.
Gólszerzők: Máté J. (14., 35. – 11-esből, 48., 86. – 11-esből), Germán (45+1.).
Sárga lap: Oláh G. (40.), Moga (76.), ill. Darida (17.), Komáromi (34.), Katona (40.), Mezei (86.).

Nem hagyott kétséget afelől a Szeged-Grosics Akadémia, hogy a két Csongrád megyei közül melyik a jobb passzban lévő csapat a labdarúgó NB III Közép csoportjában. A gyulai mérkőzésen a hazaiaktól Máté János remek napot fogott ki, hiszen négy gólt szerzett, ebből kétszer büntetőből talált be. A rutinos támadó immár tizenegy találatnál jár a harmadik ligában, és a kecskeméti teljesítményére még rátett, és megduplázta a duplát.

Popovits Pál: – A meccs eleje nem volt könnyű, mert egy agresszív csapattal találkoztunk. Viszont az első perctől irányítottuk a mérkőzést, és szép gólokat lőttünk. A hozzáállással elégedett vagyok, de a bajnokság neheze még csak most jön.

Szűcs Róbert: – Gratulálok a Szeged-Grosics Akadémia együttesének. Remélem, a héten be tudunk jutni a stadionba edzeni.