2018. 12. 14. péntek - Szilárda -3°C | 3°C Még több cikk.

Nyert a Szeged Mezőkövesden, Tóth József meglőtte első NB I-es gólját

A K&H férfi kézilabdaliga 21. fordulójából előrehozott mérkőzésen 36-30-ra győzött Mezőkövesden a MOL-PICK Szeged.
Mezőkövesdi KC - MOL-PICK Szeged 30-36 (12-18)
Férfi kézilabda, NB I, 21. fordulóból előrehozott mérkőzés. Mezőkövesd, 500 néző. Vezette: Sándor L., Szikszay.
Mezőkövesd: Győri 1 - Jancsó 1/1, Stankovic 1, Dávid, Rodic 5, Martins 5, Menyhárt 3. Csere: Pelyhe (kapus), Kovács P., Zelei 3, Szabó D. 2, F. Krivokapics 5, Horváth L., Jóga 4. Vezetőedző: Buday Dániel.
MOL-PICK Szeged: Alilovic - P. Rodríguez 4, Kaspárek 4, Bombac 4/2, Gaber 6, Zsitnyikov 4, Källman 1. Csere: Nagy M. (kapus), Henigman 2, Balogh, Canellas 3/1, Bodó 2, Bánhidi 3, Sunajko 2, Tóth J. 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 1/1, ill. 4/3.
Kiállítás: 2, ill 10 perc.

NYILATKOZATOK

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK SZEGED vezetőedzője: - Gratulálok a Mezőkövesdnek, végig nagyon jol játszottak ma. Jó úton vannak afelé, hogy benn maradjanak az NB I-ben. Hatvan percig kontroláltuk a mérkőzést, a második félidőben pedig nagyobb előnyre tettünk szert. Fontos volt, hogy néhányan pihenhettek, míg, akik kevesebbet szoktak játszani, azoknak most több lehetőség jutott.

Nagy Martin, a MOL-PICK SZEGED játékosa: - Gratulálok a Mezőkövesdnek, jó meccset játszottunk velük. Hajtós találkozó volt, de nincs sok időnk, készülünk a holnapi, Gyöngyös elleni idegenbeli találkozóra.

Buday Dániel, a Mezőkövesd vezetőedzője: - Gratulálok a győzelemhez. Amikor a Szegeddel játszunk, az egyik szemem mindig sír, a másik pedig nevet. Szegediként nagyon örülök a jó teljesítményüknek, hogy a világ egyik legjobb csapatává nőtte ki magát a PICK. Tudom, hogy hosszú idényük van, ez a mérkőzés is olyan volt, nehezen pörögtek fel. Az én csapatomnak szintén gratulálok, mert amit elterveztem, azt megvalósítottuk. Más céljaink vannak, mint a PICK-nek, építkezünk tovább és ezekre koncentrálunk.

Jól tartotta magát az újonc Mezőkövesd hazai pályán a MOL-PICK Szeged ellen, de a két pont nem volt veszélyben. A Szegedben megszerezte élete első NB I-es gólját a 19 éves beállló, Tóth József.

VÉGE

60. perc: Krivokapics megelőz mindenkit, 29-36. Kriokapics-pillanatok, üres a szegedi kapu, 30-36. Ez a vége!

59. perc: Sunajko álll ki két percre. Rodic pofozza be a kínai figurát, 28-36.

58. perc: Pedro játszana össze Henigmannal, rossz a spanyol labdája a szlovénnek.

57. perc: eladja a Kövesd, Sunajko rohan, Győri kivédi.És ott van! Élete első NB I-es gólját szerzi Tóth József, megharcolt érte, 27-36.

56. perc: Henigman emelkedik a legmagasabbra, 27-35.

55. perc: Tóth József harcol ki hétméterest. Bombac a keresztlécre.

54. perc: Sunajko eladja, Krivokapics rendezetlen fal ellen, 27-34. Időt kér Juan Carlos Pastor.

53. perc: Rodic lő nagy gólt, 26-34. Bombac ellépi, de nem lett gól. Krivokapics-kapufa.

52. perc: Tóth Józsefnek nem jó a bejátszás, Győri az üres kapuba, 25-34. Henigman talpról, Győri véd.

51. perc: Kaspárek vágja földhöz Dávidot, két perc a "jutalma". Menyhárt kihasználja az emberelőnyt, 24-34.

50. perc: Horváth kiszorított szögből, véd Nagy Martin.

49. perc: Canellas cselez, majd betalál, 23-34. Harmadik időkérését is kikéri Buday Dániel.

48. perc: Zelei már túl jár Nagy eszén, 23-32. Henigman átlövésből, 23-33.

47. perc: Canellas nem figyel, Martins beállóból, 22-31. Bombacsról mindenki lemarad, 22-32. Menyhárt a balszélről, Nagy Martin!

46. perc: Henigman, buta szabálytalanság, két perc. Jön a kapuba Nagy Martin. Gaber, 21-31. Közte tíz!

45. perc: Martins beállóból, 21-29. Bodó, Bombac, Gaber a labda útja, utóbbi a gólszerző, 21-30.

44. perc: Bombac, bombagól, balátlövőből a hosszú felsőbe, 20-29.

43. perc: Henigman az üres kapura, mellé. Időt kérnek a hazaiak. Canellas labdát szerez, cselez kettőt, nem dobja rá az üres kapura, Pedro végül igen, 20-28.

42. perc: gyors gólváltás, Zelei, majd Kaspárek, 20-26. Bodó szép gólja után 20-27.

41. perc: Jancsó bepattintja Alilovic lábai között a büntetőt, 19-24. Ajtó-ablak nyitva, Kaspárek, 19-25.

40. perc: Jóga-ziccer beállóból, Alilovic! Győr is véd egyet.

39. perc: Gabert rántja le Martins, két perc és hetes. Bombac értékesíti, 18-24.

38. perc: Bombac hozza ziccerbe Pedrót, Győri véd.

37. perc: Pedro a jobbszélről, 18-23. Horváth látja meg a rést a szegedi falon, Alilovic azonban véd.

36. perc: Szabó a balszélről, 17-21. Sunajko is, 17-22. Kaspárek ismét nem bír Jógával, és még két perc is. 18-22.

35. perc: Kaspárek elöl javít, 16-21.

34. perc: Gaber Bombac passzából, 15-20. Kaspárek nem bír Jógával, 16-20.

33. perc: Bodó marad le a másik beállóról, Martins, 14-19. Bodót sáncolják, Jóga mindenkinél gyorsabb, 15-19.

32. perc: gyenge lövés, Alilovic hárít. Pedro a szélről hibázik.

31. perc: a hazaiak kezdik a második játékrészt, két beállóval, kapus nélkül támadnak. Meg is találják Jógát, 13-18. Kaspárek  harmadik lövése már bemegy, 13-19.

FÉLIDŐ

30. perc: Rodic a kapufára, bepattan Alilovicsról, 12-17. Canellas átlövésből is büntet, 12-18. Időn túli szabaddobás, Rodic eldobja a szegedi kezek fölött a labdát, de Alilovic lecsap rá.

29. perc: Bánhidi zár szabálytalanul, Balogh lefüleli az indítást. Bánhidi javít, 11-17.

28. perc: Horváth páros lábról, Alilovic! Canellas büntetőből, 11-16.

27. perc: Krivokapics lövésének mellényúl Alilovic, 11-15.

26. perc: Horváth László lövését kiüti Alilovic. Bánhidi fordul be, 10-15.

25. perc: Canellas vezeti a gyors lerohanást, ellépi...

24. perc: Bodó bebombázza, 10-14.

23. perc: Bombac oszt ki nagy labdát Bánhidinek, de kimarad, véd Győri. Szabó Dániel marad üresen nagyon a balszélen, 10-13.

22. perc: Filip Krivokapics veri meg lábbal Canellast, 9-13. Utólag két perc a spanyolnak, utánanyúlt a hazai játékosnak.

21. perc: Menyhárt lő, Bánhidi fogta keményen. Alilovic védett. Canellas labdája rossz Balogh Zsoltnak.

20. perc: Rodic-gól, 8-12.  Gyors szegedi középkezdés, Bodó a kapusba, de oldalt ment ki. Bánhidi is beköszön, 8-13.

19. perc: Bánhidi üti el a labdát a beálló elöl, Canellas és Sunajko rohan, utóbbi pattintja be a gólt, 7-12.

18. perc: labdát szerzünk, Källman végigviszi, 7-11. Gól után csere, jön a svéd helyére Sunajko.

17. perc: Martins beállóból, 7-10. Bodó a pályán, rögtön lő, majdnem kidől a kapu a helyéről, szegény kapufa...

16. perc: Rodic lövését olvassa Alilovic, hosszú az indítás Pedrónak, Källman megmenti, kapufa, a kipattanót már belövi, de belépett a hatoson belülre, így érvénytelen.

15. perc: Kaspáreknél fújnak lépést.

14. perc: Gaber kiharcolja, Bombac belövi a hétméterest, 5-10. Zelei veszi észre a rést a szegedi falon, 6-10.

13. perc: Martins okosan, Alilovic nem ért oda a labdára, 5-9.

12. perc: Zsitnyikov átlövései sülnek, már negyedszer, 4-9. Gaber szerez labdát, Henigman indul, visszafelé passzol, elveszik tőle a labdát a sporik.

11. perc: Zsitnyikov a kezek alatt, 4-8. Gaber labdát szerez.

10. perc: kilenc perc és nyolc másodperc elteltével időt kér a hazaiak trénere, Buday Dániel. Rodic középről, beakad az átlövés, 4-7.

9. perc: Gaber nem fogják elég szorosan, kapja is a labdát Bombactól, 3-6. Gaber labdát szerez, Pedro rendezetlen fal ellen, 3-7.

8. perc: Henigman nyúl bele Stankovic labdájába, így jó a balszélre, Menyhárt, Alilovic csak beleérni tud, 3-5. Kaspárek lő, Győri ismét hárít.

7. perc: labdát szereznek a hazaiak, Menyhárt lerohanásból, 2-5. Kaspárek lövését védi Győri.

6. perc: Rodic mellé balátlövőből, Pedro rohan, 1-5. Dávid beállóból, Alilovic véd. Gabernek nem jó a passz, megint Dávid, és Alilovic!

5. perc: Zelei lövését Gaber blokkolja, támad a Szeged, elöl is Gaber a főszereplő, ketten nem bírnak vele, 1-4.

4. perc: Zsitnyikov a hosszú alsóba talpról, 1-3.

3. perc: Gaber tarthatatlan beállóban, 1-2.

2. perc: Stankovic rendezetlen fal ellen, 1-1.

1. perc: a Szeged kezdi a meccset, Zsitnyikov átlövése bombaként robban a hálóban, 0-1. Zelei a kapufára.

17.58: a hazaiaknál nincs ott egyelőre a meccskeretben az egykor Szegeden is szerepelt hálóőr, Pásztor Imre.

17.55: telt ház, körülbelül 500 néző fogadja a csapatokat, először a szegedi játékosok érkeznek a pályára.

17.51: a hazaiak a mérkőzés előtt jelentették be, hogy leigazolták korábbi játékosukat Ceglédről, Tomislav Radnicsot, a horvát irányító azonban még nincs ott a meccskeretben, így valószínűleg nem játszik.

17.43: ahogyan arról már lapunkban írtuk, Alen Blazevic nem utazott el a Szegeddel, Jonas Källman viszont itt van. Egyelőre 14 szegedi név van nevezve, a fennmaradó két helyre öten pályáznak. Marin Sego, Mario Sostaric, Jorge Maqueda, Stefán Sigurmannsson és Tóth József.

17.35: tizenkilenc fős kerettel utazott el ma délben Mezőkövesdre a Szeged, mivel a mai után holnap is mérkőzés vár a PICK-re, Gyöngyösön lépnek pályára.

17.25: üdvözöüljük olvasóinkat Mezőkövesdről. A csapatok megérkeztek a pályára, elkezdődött a bemelegítés.

Korábban:

Pörög az élet a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapatánál. A Bajnokok Ligájában véget ért a szereplés, a magyar bajnokságban, a K&H ligában azonban még 2018-ban négy meccset játszik az aktuális magyar bajnok.
A héten alaposan belehúz a Pastor-csapat, hiszen ma 18 órakor az újonc Mezőkövesd, majd másnap a remek formában lévő Gyöngyös otthonában szerepel az együttes.

Jó hír, hogy a magyar válogatott beállós, Bánhidi Bence meggyógyult, így visszatérhet a csapatba. Alen Blazevic viszont kihagyja a két összecsapást, a kőkemény horvát védő lába fáj, ezért inkább pihenőt írt elő neki Szabó István csapatorvos.

Jonas Källman vállsérülése szépen gyógyul, de a svéd klasszis még nem tér vissza.

A Mezőkövesdet hazai pályán a Szeged 40–25-re verte, ez a meccs jó alapot adhat a másnapi, gyöngyösi vendégszereplésre. A Szeged nem tér haza a mai bajnoki után, az éjszakát Matyóföld fővárosában tölti. A Kövesdet a PICK saját nevelésű játékosa, Buday Dániel irányítja. Az újonc jelenleg a 14 csapatos bajnokságban 5 ponttal a 13. helyen áll.
Bánhidi Bence meggyógyult, így harcra készen várja a két bajnokit. Fotó: Karnok Csaba
A HE-DO B. Braun Gyöngyös viszont remek formában várja a kékeket. A Heves megyei gárda 11 ponttal a hetedik. Szegeden 38–29-re nyert a PICK. Egy hete a Veszprém ellen hazai pályán a félidőben még 16–15-re vezettek, végül azonban a vendégek a második félidőben letolták a pályáról őket, és 34–23-ra diadalmaskodtak. November 11-én – két nap múlva jöttek Szegedre – nagy bravúrt hajtottak végre, otthon 24–22-re verték a Tatabányát.

Egy éve alaposan megszenvedett a Szeged, csak döntetlent játszott – pontosan december 6-án, mint most –, 33–33 lett a végeredmény. Azóta nagyot változott a helyzet, a PICK nem ismer elvesztett meccset.

Azonban ismerve Juan Carlos Pastor felfogását, a Tisza-partiak egyelőre a mai meccsel foglalkoznak, majd a lefújás után már a holnapi, Gyöngyös elleni feladatra koncentrálnak.

A Szeged nem érkezik erre a meccsre üres kézzel, minden játékos egy PICK-bika kabalát visz ajándékba, amelyet a helyi együttes rászoruló óvodásoknak ajánl majd fel.

Mindkét bajnokin ott leszünk, a delmagyar.hu szöveges online tudósítással jelentkezik.

Pályán az utánpótlás: jól szerepeltek a rövidpályás gyorskorcsolyázók a nemzetközi mezőnyben