2019. 05. 23. csütörtök - Dezső Még több cikk.

Összeomlottak a szkopjei pokolban: Vardar-MOL-PICK Szeged 31-23

Rendkívül nehéz helyzetbe került a MOL-PICK Szeged a továbbjutást illetően, miután 31-23-as vereséget szenvedett a Vardar Szkopje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
HC Vardar Szkopje-MOL-PICK Szeged 31-23 (14-12)
Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzés, Szkopje, Jane Sandaski Aréna, 6000 néző. Vezette: Badura, Ondogrecula (szlovákok).
Vardar: Miloszavljev - Skube 6, Siskarjov, Kristopans 8, Kalarash, R. Ferreira 3, Gyibirov 4. Csere: Ghedbane (kapus), Ig. Karacic 8, Cupic 1/1, Sztojlov, Gorbok 1. Vezetőedző: Roberto García Parrondo.
MOL-PICK Szeged: Alilovic - Sostaric 2, Maqueda 2, Bombac 3, Bánhidi 5, Zsitnyikov, Källman 3. Csere: Sego (kapus), Blazevic, Canellas 1, Sigurmannsson 2/1, Gaber, Balogh 3/3, Bodó 2. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill. 10 perc.
Hétméteres: 4/1, ill. 6/4.

Nyilatkozatok:

Roberto García Parrondo, a Vardar Szkopje vezetőedzője: – Mindenki tudta, hogy milyen nehézségekkel küzdünk, ennek ellenére a csapat megmutatta, hogy mennyire képes a Vardar Szkopjéért kitenni a szívét. Ezért megemelem a kalapom a játékosaim előtt. Nagyszerű győzelmet arattunk, de nem szabad túlzottan elbizakodottnak lennünk, hiszen van még egy visszavágó.

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: – Harmincegy gólt kaptunk, ami irtózatosan sok egy olyan csapattól, amelynek az erőssége a védekezés. Érthetetlen számomra, hogyan tudtunk ennyire szétesni, most már a becsületünkért kell küzdeni a visszavágón.

Bánhidi Bence, a MOL-PICK Szeged játékosa: – Sajnos az egész évi munkánkat elrontottuk ezzel a mérkőzéssel. Nagyon gyenge teljesítménnyel rukkoltunk elő ezen a nagyon fontos összecsapáson. Nem is emlékszem, hogy mikor játszottunk ennyi hibával, teljesen csődöt mondtunk. Remény a visszavágóra? Az mindig van. Természetesen megpróbáljuk kiharcolni, de irtózatosan nehéz lesz.

Visszavágó jövő vasárnap 19 órától az újszegedi sportcsarnokban.

VÉGE

60. perc: Maqueda harcol ki hétméterest. 31 másodperc van a meccsből. Sigurmannsson, 30-23. Időt kér a Vardar, 13 másodperc van hátra. Szabaddobás, 2 másodperc, feladják Kristopansnak, bevágja, 31-23. Itt a vége.

59. perc: Karacic talpról a léc alá, 30-22.

58. perc: Maqueda csúszik el, Gyibirovot elkaszálja, két perc. Nagy a baj, Gyibirov betalál, 29-22, majd Miloszavljev újabb védést mutat be.

57. perc: Karacic fut keresztbe ma már sokadszor, ez is gól, 28-22. Hihetetlen hibák sokasága a PICK-nél.

56. perc: Maqueda lövése rossz, Miloszavljev ölében a labda.

55. perc: Bodó lő Kristopans fölött, Miloszavljev könnyedén véd. Hetedik gólját lövi már a lett átlövő, 27-22.

54. perc: Bánhidi marad üresen, 25-22. Ferreirával nem bír Blazevic, 26-22.

53. perc: időt kér a Vardar. Kristopans zár Skubénak, 25-21.

52. perc: Bombac nagy passz, Bánhidi hetest harcol ki, Balogh kihagyja.

51. perc: Karacic keresztbe futásáról lemarad Canellas, hetes. Alilovic ismét fogja Cupic lövését!!!

50. perc: Bodó szinte beállóból, ez most érvényes, 23-21. Ferreira váik le Kallmanról, 24-21.

49. perc: Bodó gólját nem adják meg. Gorbok örjöng, miközben meglövi az első találatát, 23-20.

48. perc: Skubét állítják ki a játékvezetők reklamálásért. Karacic ver meg lábbal mindenkit, 22-20. Gaber odanyúlt, két perc neki is.

47. perc: véleményes hetest kap a Vardar, Gyibirov lövi, Aliloviiic! Szól is a 100 szegedi szurkolótól a "Mirko, Mirko!" Sostaric a szélről, ben hibázik, 21-20.

46. perc: Balogh értékesíti a büntetőjét, 21-19.

45. perc: Sego véd!

44. perc: Bodó nem játszik jól, eladja, Karacic rohan, gól, 21-17. Bodó javít, 21-18.

43. perc: Sostaric védekezik belül. Cupic a jobb felsőbe, 20-17.

42. perc: Skube már ötödször, jól játszik az exszegedi, 19-16. Bánhidi válaszol beállóból, 19-17.

41. perc: Kristopans ellen véd Sego, a kipattanó kapufa, Källman rendezetlen fal ellen, 18-16.

40. perc: Kristopans a Vardar legjobbja, 18-15. Bodó passzol rosszul Gabernek.

39. perc: Cupic a szélről, Sego!!! Maquedának szerencséje van, 17-15.

38. perc: Sostaric megszerzi a labdát, Källman belövi a hazai kapuba, 17-14.

37. perc: Bodó előkészítetlenül lő, a lécen hal el a labda.

36. perc: Skube lendületből, nagy gól, 17-13.

35. perc: Bombac talpról a kezek alatt, 15-13. Skube Sego lábai között, 16-13.

34. perc: Vardar-gól, de támadó szabálytalanság. Támadhat a Szeged.

33. perc: Gaber húzza Kristopans mezét, két percet kap érte.

32. perc: Gyibirov parádés gólt lő a szélről, 15-12. Bodó Miloszavljevbe...

31. perc: a Vardar indítja útjára a labdát, Karacic fut keresztbe, Sego védéssel mutatkozik be!

FÉLIDŐ

30. perc: Bánhidi lő kapufát. Rohan a Vardar, Karacic, 14-11. Negyven másodperc van hátra. Huszonhárom másodperc, megállítják a játékot a sporik. Balogh adja kínaira a labdát Sigurmannssonnak, 14-12. Bombac még blokkol egyet. FÉLIDŐ

29. perc: időt kérnek a hazaiak. Kristopans átemel mindenkit, ötödik gólja, 13-11.

28. perc: Karacic lövése rossz, támadunk, Canellas előtt szétugrik a fal, 12-11.

27. perc: Skube akad össze Bánhidi Bencével, két perc a szlovénnek. Bánhidi szedi össze a labdát, 12-10.

26. perc: Bánhidi ziccerét védi Miloszavljev, Gyibirov rohan, a hazai kapufa velünk van!

25. perc: tarthatatlan a lett óriás, Kristopans, 12-8. Bánhidi fordul be Bodó labdájával, 12-9.

24. perc: újabb hazai védés, marad a labda nálunk, végül Bombac belövi, 11-8. Nyögvenyelős eddig.

23. perc: Gyibirov kiszorított szögből, mellé pattint.

22. perc: Sostaric először kap labdát a jobb szélen, él a helyzetével, 11-7.

21. perc: Källman hibázik a szélről, Miloszavljev véd. Eksztázisban a közönség. Karacic gólja után már 11-6.

20. perc: labdát szerez a Vardar, Gyibirov száguld végig a baloldalon, 10-6.

19. perc: bravó! Cupic büntetőjét kiüti Alilovic!

18. perc: Kristopans Alilovic kezei között, 9-5.

17. perc: Balogh lövését védi Miloszavljev.

16. perc: Balogh hétméteresből, 8-5.

15. perc: Maqueda adja el a labdát, Skub rohan, 8-4. Kalarash rántja le Maquedát, két perc a "jutalma".

14. perc: Maqueda lövése gyenge emberhátrányban. Gaber nem bír Karciccsal, gól a jobb alsóba, 7-4. Időt kér Pastor.

13. perc: Karacic fut keresztbe a szegedi fal előtt, 6-4. Bánhidit már másodszor állítják ki.

12. perc: megállítják a játékot, Karacic kap sárga lapot a kispadon. Zsitnyikov lő messziről, talpról, fölé. Jól védekezik eddig a Vardar.

11. perc: Kristopans lövésébe csak beleérni tud Alilovic, 5-4.

10. perc: Alilovic hárít, a kipattanó a Vardaré, Ferreira bevágja, 4-3. Källman a balszélről, 4-4.

9. perc: Maquedánál látnak belemenést a játékvezetők.

8. perc: Gyibirov fut be a szélről, 3-3. Maqueda a kapufára.

7. perc: Gaber harcol ki büntetőt. Balogh belövi, 2-3.

6. perc: ügyesen pörgeti le a kiállítást a PICK.

5. perc: Alilovic védi Ferreira ziccerét. Skube ritmusváltása okoz zavart, 2-2.

4. perc: Gyibirov szerez gólt, de visszafújják lépés miatt. Bánhidit állítják ki két percre.

3. perc: Karacic mellé. Értetlenkednek a hazaiak, Maqueda pedig gólt lő addig, 1-2.

2. perc: Kristopans az elmozduló Alilovic helyére, 1-1. Sigurmannsson a kapufára lövi a hétméterest.

1. perc: mi keezdünk, Bombac tör be, 0-1.

19.59: elhangzott a BL-himnusz, kezdődhet a találkozó!

19.56: a szegedi játékosok már a pályán, most egyenként a hazaiak érkeznek.

19.53: a Szeged legerősebb keretével érkezett Szkopjéba, a hazaiak azonban sérülés miatt nem számíthatnak német és montenegrói válogatott balátlövőjükre, Christian Dissingerre és Vuko Borozanra.

19.45: Bent a Szeged is. Hamarosan kezdődik a BL-meccs. Lesz izgalom! Kövessenek bennünket!

19.42: A Vardar befejezi a melegítést.

19.37: Lassan megtelik az aréna. 100 szegedi a lelátón.

19.25: Hatalmas fütty fogadta a Szegedet. Pedig ekkor ha 500-an lehettek a lelátón. Mi lesz itt a meccsen? Ezt kell kizárni, hiszen a Vardar Aréna maga a pokol.

18.50: - Nincs könnyű dolgom - mondta tökéletes magyarsággal Roberto Parrondo, a Vardar vezetőedzője, a Szeged egykori játékosa. Bizonytalan a jövőnk, egyelőre még nem foglalkoztam azzal a kérdéssel, hogy mi lesz velünk? Most a Szeged elleni két meccs a legfontosabb, erre koncentrálunk. A családom jól van, itt élnek a lányok és a párom velem Szkopjéban. Hogy meddig, ezt még én sem tudom.

18.15: Még csend az Arénában. A MOL-PICK Szeged játékosai már az öltözőben, szól a zene, hangol a csapat. Megtelik a meccsre a csarnok, a helyiek szerint 7 ezer szurkoló lesz. Gyibirov Instagram-oldalán már posztolt, hogy ez lesz az utolsó BL-meccse Szkopjéban. Nagy a gond, az orosz mecénás kiszáll, így veszélybe került a Vardar. Erre azonban most nem lehet építeni, az észak-macedón együttes biztos, hogy ezerrel küzd majd. Kemény meccs lesz! De a Szeged erős, kiváló formában van.

Még üres az Aréna. Fotó: Süli Róbert

Csütörtök, 12 óra: Remek hangulatban telt a tréning, minden szegedi játékos elszánt, tisztában van vele, hogy mekkora a tét. Most még csend volt az Arénában, este viszont megtelik a csarnok, pokoli lesz a hangulat.
Hamarosan egy Bodó Richárd interjút láthatnak itt az oldalon.

11 óra: Kezdődik az edzés. Ha késő este van a meccs, akkor mindig edz a MOL-PICK Szeged. Ilyenkor már nem kell bonyolult dologra gondolni, a mozgáson, a taktika csiszolásán van a hangsúly. Szerencsére mindenki jól aludt, napsütésre ébredt a társaság, a játékosok a reggeli után közösen kávéztak, beszélgettek. Furcsa látványt nyújt Szkopjéban a sok-sok emeletes busz, az egyiken éppen a Nantes észak-macedón válogatott kézilabdása, Kiril Lazarovreklámozott egy céget.

Pastor a meccs spanyol ellenőrével beszélget az edzés előtt. Fotó: Süli Róbert

Szerda, 20 óra: 19 órától gyakorolt a csapat, Bubori Kornél erőnléti edző melegítette be a fiúkat, majd előkerült a labda, végül a Dean Bombac fémjelezte csapat nyerte a focimeccset, 5-3-ra, pedig Sostaricsék 3-0-ra is vezettek, végül mégis veszítettek. Ezután még néhány taktikai elemet vett át a csapat, 1 óra 15 percig tartott a foglalkozás.
Csütörtök délelőtt újabb edzés vár a fiúkra, 11 órától lesz egy kis átmozgatás, este pedig jön a meccs, a BL-csata.

Pokoli hangulat vár rájuk? holnap a Bajnokok Ligájában Vardar Szkopje-MOL-PICK Szeged. Fotó: Süli Róbert - GALÉRIA

16.30: Üdvözlünk mindenkit Észak-Macedónia fővárosából, Szkopjéból. Szerencsésen megérkezett a MOL-PICK Szeged, 10 perc csúszással landolt a gép, a csomagok viszonylag gyorsan megjöttek, még egy kis tréfa is belefért, Stanislav Kaspárekeldugta Stefán Sigurmannssonbőröndjét, aki így izgatottan tekintett a szalagra, ami üres volt. Természetesen csak néhány pillanatig hagyta kétségek között a cseh játékos az izlandit, aki végül jót nevetett. 22 fok, meleg fogadta a társaságot. A Nagy Sándor reptér 20 kilométerre van a szállástól, így 30 perces buszozás után foglalta el a társaság a Hotel Russia szobáit. Ebéd, majd pihenő következik, 19 órától pedig edzésen vesz részt a keret.

A szegedi klub közben szerződést kötött a legendás PICK-játékos, Bajusz Sándor gyermekével, Brunóval.

Este fotókkal, videókkal jelentkezünk!

10 óra: Már Újvidék előtt pihen a csapat, remek a tempó, nem volt sor a határon. 13.20-kor indul a repülő Belgrádból, várhatóan 14.30-kor landol a gép Szkopjéban. Nagy, Pedro és Sunajko maradt ki a keretből.

Kezdjük a legfrissebb hírrel: az észak-macedón Vardar Szkopje orosz tulajdonosa, Szergej Szamszonenko az elmúlt héten bejelentette, hogy az idény végén elhagyja a csapatot, nem támogatja tovább a klubot. Arról már nagyon régóta lehetett hallani, hogy komoly anyagi problémákkal küzd a patinás Vardar, nemcsak a jelenlegi keret felé van tartozása a mecénásnak, hanem régóta görget maga előtt komoly adósságokat. A nagy kérdés, hogy ez milyen hatással van a szkopjei együttesre, amely éppen a MOL-PICK Szeged ellen csatázik a VELUX EHF Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. Az első meccset holnap 20 órakor vívja idegenben, a szkopjei pokolban a magyar bajnok és kupagyőztes.

Szerdán reggel Szegedről Belgrádig buszozik a társaság, majd repülőre ül, egyórás utazás után pedig Szkopjéban landol. A szálloda közvetlenül a csodaszép Vardar Aréna mellett található, így innentől kezdve csak gyalog közlekedik a társaság. Szerda este és csütörtök délelőtt is a meccshelyszínen edz a csapat. Jó hír, hogy mindenki egészséges, Zsitnyikov, Gaber, Bodó és Källman is rendbe jött. A húsvéti ünnepek alatt sem állt le a csapat, mindennap (!) volt délelőtt edzés. Hétfőn a védekezés gyakorlása játszotta a főszerepet, kedden a támadásvezetést sulykolta a keret.
Öten egy labdáért. A MOL-PICK Szeged csapata (kékben) komoly erőpróbára készülhet Észak-Macedóniában. Fotó: Török János
Több érdekessége is lesz az összecsapásnak. A két szurkolótábor példás barátságot ápol egymással. Szegedi oldalon Joan Canellas és Jorge Maqueda éppen a Vardartól igazolt Szegedre. Stas Skube és Szergej Gorbok helyzete pedig fordított, a PICK-mezüket cserélték fel szkopjeire.

Mester és tanítványa néz majd egymással farkasszemet a kispadon. Juan Carlos Pastor Valladolidban és Szegeden is trénere volt Roberto Parrondónak, aki most a Vardart irányítja.

– Ebben a párharcban, úgy gondolom, hogy döntő lesz az első meccs – nyilatkozta Matej Gaber, a Szeged szlovén válogatott játékosa. – Követjük a filozófiánkat, nyerni szeretnénk a Vardar otthonában. Tudjuk, hogy nehéz lesz, de mindent megteszünk a győzelemért. Mindig jó érzés hallani a szegedi szurkolók buzdítását. Szerte Európában ott voltak a meccseinken. Mindig segítenek, így most is a Szkopje ellen.

A MOL-PICK Szeged háromnapos BL-túrájáról a delmagyar.hu-n útinapló formájában számolunk be, friss hírekkel, fotókkal, videókkal. A meccsről szöveges online tudósítással jelentkezünk.

Jöhet a kupadöntő: Batik Bence újra finálét játszhat

Kialakult a magyar kupa döntőjének párosítása. Szegedi vonatkozása is lesz a kupadöntőnek, hiszen a… Tovább olvasom