2018. 12. 13. csütörtök - Luca, Otília -4°C | 3°C Még több cikk.

Parádés Első Beton-gólok

A hazaiak fölényét mutatta, hogy a rendkívül defenzív focit játszó Kanárik alakulata ellen volt olyan játékperc a meccs elején, amikor háromszor is lövéssel kísérletezhetett a Beton, ám Hell mindannyiszor hárított.
Első Beton–Kanárik 5–3 (3–0)
NB I-es futsalmérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Némethi, Guta.
Első Beton: Halász – Németh L., Szent-
ágotai, Csúri, Brinszky. Csere: K. Tóth, Rácz A., Kovács P., Vastag, Tóth A., Bullás, Tihanyi (kapus). Edző: Szabó Zsolt.
Gólszerzők: K. Tóth, Szentágotai, Brinszky, Csúri, Tóth A., ill. Rábl (3).

A hazaiak fölényét mutatta, hogy a rendkívül defenzív focit játszó Kanárik alakulata ellen volt olyan játékperc a meccs elején, amikor háromszor is lövéssel kísérletezhetett a Beton, ám Hell mindannyiszor hárított. Aztán a 11. percben nem tehetett semmit, K. Tóth óriási, felsősarkos lökete védhetetlen volt, 1–0. Egy minutum múlva Németh L. kiharcolt labdáját Szentágotai kotorta közelről a kapuba, 2–0. A Kanárik csapata sokat vitatkozott, természetesen eredmény nélkül. És többnyire ok nélkül is. A 16. percben Tóth Attila tízméteres büntetőből eltalálta a bal oldali kapufa élét, majd Csúri kisbüntetőjét védte Hell. Aztán a 19. percben Brinszky – Csúrival (ő bizonyult az Első Beton legjobbjának) kényszerítőzött a levegőben, és a labda le sem esett a földre – csodagólja szinte eldöntötte a találkozót, amely mellesleg méltán pályázik a forduló találata címre is, 3–0.

A fordulás után a Beton nem ráérősen, de megfontoltan passzolgatott a saját kilencesén belülre húzódó Kanárik ellen. Sok futás, egy-két érintés – ez volt a hazai játék lényege. Ám Biczi majdnem ráijesztett a szurkolókra, mert közelről szépíthetett volna. Nem tette, ám helyette Rábl szerzett két gólt a semmiből, a 28. percben 3–2. Aztán Csúri megnézte a jobb felsőt, és oda is rúgta a labdát, pókok: viszlát, 4–2! Brinszky második meccsén negyedszer is eltalálta a kapufát, ez is jelezte, nem tört meg a hazai lendület. Sőt: Tóth A. megrúgta szokásos talppal húzogatós gólját, végleg eldőlt a meccs, még akkor is, ha Rábl triplázott, 5–3.
A találkozót a Telin Tv holnap 21 órától felvételről közvetíti.

Szabó Zsolt: – A második félidőben kimaradt helyzetek miatt hiányérzetem van.