2019. 03. 24. vasárnap - Gábor, Karina 4°C | 21°C Még több cikk.

Parázs meccsen döntetlent játszott a MOL-PICK Szeged

Vérbeli rangadót vívott egymással a Tatabánya és a MOL-PICK Szeged a férfi kézilabda NB I-ben. Bánhidi Bence utolsó pillanatokban szerzett góljával a bajnoki címvédő döntetlenre mentette a meccset, 25-25.
Grundfos Tatabánya-MOL-PICK Szeged 25-25  (14-13)
K&H férfi kézilabda liga, 18. forduló, Tatabánya, 1000 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann.
Tatabánya: Bartucz - Vrankovic 1, Grigoras 5, Vujovics 6/2, Juhász 2, Bozovic 5,  Rosta 4. Csere: Székely (kapus), Ilyés 1, Sipos 1, Borzas, Pásztor, Dénes, Nagy.  Vezetőedző: Vladan Matics.
MOL-PICK Szeged: Sego - Sostaric 4, Maqueda 1, Gaber, Bánhidi 3, Sigurmannsson 3/2, Bombac 1. Csere: Alilovic (kapus), Zsitnyikov 2, Bodó 4, Canellas 2, Balogh 4, Blazevic, Sunajko 1.     Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill. 6 perc.
Hétméteres: 2/2, ill. 2/2

Összefoglaló a videóban:

A megszokott meccs volt: teli izgalommal. Nagyon gyengén kezdte a meccset a MOL-PICK Szeged, a második félidőre viszont összekapta magát, át is vette a vezetést. A hajrában viszont rengeteg labdát szórtak el a vendégek, átvette a vezetést a Tatabánya. Az utolsó pillanatokban egy remek védekezés, majd egy remek befejezés pontot ért a MOL-PICK Szegednek, amely továbbra is veretlen a bajnokságban.

60. perc: Időt kérnek a hazaiak. Bozovic belemegy. Bánhidi belövi, Ilyés az üres kapu mellé, döntetlen! 25-25!
59. perc: Időt kér a Szeged! 1 perc 44 másodperc a meccsből. Eladja a Szeged.
58. perc: Zsitnyikov elveszíti, Vujovics kapufa. Marad a hazaiaknál. Rosta, 25-24. Maqueda 2 perc.
57. perc: Bánhidit rántják le, csak szabad.
56. perc: Zsitnyikov tört be, 23-24. Vujovics a szélről, 24-24.
55. perc: Maqueda, 22-23. Blazevic 2 perc. Grigoras kínaiból, 23-23.
54. perc: Bombacot blokkolják. ALILOVIC! Két védés!
53. perc: Székely véd, marad a Szegednél.
52. perc: Bodó fölé, Bozovic nem, 22-22.
51. perc: ALILOVIC! Nagy védés!
50. perc: Kemény csata zajlik, többször is törölni kell a pályát.
49. perc: Elveszik a hazaiaktól. Bodó gyenge lövés.
48. perc: Grigoras ver meg mindenkit, 21-21. Bánhidi préseli be, 21-22.
47. perc: Vujovics 2 perc, szegedi hetes. Sigurmannsson, 20-21.
46. perc: Rosta gyötri be, 19-20. Időt kér a Szeged. Maqueda ront, Vujovics, 20-20.
45. perc: Székely véd, marad a Szegednél, elveszik.
44. perc: Eladja a Szeged, Sipos, 18-20.
43. perc: Alilovic véd, Bozovic, 17-20.
42. perc: Bodó, 16-20.

41. perc: Vrankovic a vonalra lép.
40. perc: Elveszik a hazaiktól a labdát. Sostaric, 16-19. Időt kér a Tatabánya.

39. perc: Alilovic véd. Canellas a pipába, 16-18.
38. perc: Sostaric a hosszúba, 16-17.
37. perc: Bodó okosan, Bartucz lábai között, 15-15.  Juhász talpról, 16-16.
36. perc: Grigoras Alilovic lábai között,. 15-15.
35. perc: Canellas vágja be, 14-15. Először vezet a Szeged.
34. perc: Elveszik a Szegedtől, Ilyés mellé.
33. perc: Alilovic véd.
32. perc: Bánhidi fordul be, 14-14.
31. perc: A Szeged kezd. Sostaric eladja, Maqueda megszerzi.

30. perc: Juhász tört be, 14-13. Sostaric ront. Ellépik a hazaiak, nincs tovább, félidő.
29. perc: Labdát szerzett a Szeged, Sostaric, 13-13. Kezdődik minden elölről.
28. perc: Bánhidi hetest harcol ki, Nagy 2 perc. Sigurmannsson, 13-12.
27. perc: Vrankovic ellépi.
26. perc: Borzas ellépi, Bartucz véd, marad a Szegednél. Balogh a hosszúba, 13-11.
25. perc: Canellas csúnyán mellé.
24. perc: Remek akció, Balogh, 13-10. Balogh szerzett labdát.
23. perc: Blazevic 2 perc. Rosta beállóból, 13-9.
22. perc: Rosta, majd Sostaric, 12-9.
21. perc: Vrankovic, 11-7. Balogh válasz, 11-8.
20. perc: Bozovic 2 perc. Balogh mellé.
19. perc: Grigoras mellé. Bartucz véd.
18. perc: Bodó tört be, 10-7.
17. perc: Hazai hetes. Vujovics, 9-6. Eladja a Szeged, Vujovics robog, 10-6.
16. perc: Grigotras sokkal fölé, Gaber nem tudja megfogni, Vujovics ziccer, 8-5. Sunajko, bravó, 8-6.
15. perc: Balogh villan, 7-4, majd Bodó, 7-5. Időt kérnek a hazaiak.
14. perc: Sigurmannsson vágta be, ápolni kell, 7-3. Alilovic tolja ki.

13. perc: Grigoras, 7-2. Jön Alilovic.
12. perc: Maqueda kidobja a nézők közé a labdát.
11. perc: Bodót blokkolják, de marad a Szegednél.
10. perc: Bombac talpról, 5-2. Bozovic nagyon él, 6-2.
9.perc: Hazai hetes, Vujovics, 5-1. Időt kér a PICK.
8. perc: Bánhidit látják szabálytalannak.
7. perc: Bánhidit rántják le, nincs hetes. Maqueda találja telibe a kapufát, Bozovic nem, 4-1.
6. perc: Bozovic egy remek csel után,. 3-1.
5. perc: Újabb labdát szórt el a Szeged.
4. perc: Eladja a labdát a Szeged. Ilyés-bomba, 2-1.
3. perc: Vonalra lépnek a hazaiak.
2. perc: Zsitnyikov talpról, 1-1.
1. perc: A Tatabánya kezd. Grigoras átlövésből, 1-0.

17.46: Nincs még telt ház. A szegedi tábor viszont már énekel, buzdítja a kedvenceket.

17.30: Hazai oldalon a legnagyobb hiányzó Vladimir Vranjes, a Pick egykori beállósa. A bosnyák játékos térdsérülést szenvedett.

17.20: Már mindkét csapat melegít. A Szegednél Jonas Källman nem tud játszani, a csapatkapitány hátsérülése nem jött rendbe.

Kaspárek melegít a rangadóra.

16.40: 100 szegedi szurkoló buzdítja majd a csapatot, a kék hívek az egyik kapu mögötti részen lesznek elhelyezve.

16.30: Üdvözlünk mindenkit Tatabányáról. Szerencsésen megérkezett a MOL-PICK Szeged csapata. 18 órától következik a rangadó, a listavezető kékek, és a harmadik helyen álló hazaiak között.

Itt egy videó a Turul madár emlékmű tövéből.

Az idény legfontosabb időszakát kezdi el a MOL- PICK Szeged férfi kézilabdacsapata ma a Grundfos Tatabánya KC otthonában. Kezdődik a bajnoki hajrá, a tatabányai túra után fogadják a Veszprémet a K&H liga alapszakaszában, majd a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a lengyel Orlen Wisla Plock elleni dupla meccs, április első hétvégéjén pedig a magyar kupa négyes döntője következik Debrecenben.

– Kemény találkozóra számítok Tatabányán, mivel a hazaiaknak remek csapatuk van, és a csarnokukban is rendszerint kiváló a hangulat. Mindig nehéz és izgalmas meccseket játszunk náluk, de sokat edzettünk, csak erre a feladatunkra koncentráltunk a héten – árulta el Juan Carlos Pastor, aki hozzátette, az e heti tréningeken jól dolgozott csapata, egyre nagyobb ritmusban játszott.

Fontos lesz tehát, hogy lendületesen, jól kezdjen a MOL-PICK Szeged ma 18 órakor, mivel előző szezonbeli tatabányai vendégjátéka 24–22-es vereséggel zárult 12–8-as első félidő után. A 2018– 2019-es idényben viszont az újszegedi sportcsarnokban 34–27-re győztek Bodó Richárdék októberben.
Főszerepben. Dean Bombac mostanában látott jó játékára nagy szükség lesz Tatabányán is. Fotó: Kuklis István
Fotó: Kuklis István
– Az első perctől az utolsóig 100 százalékosan koncentrálnunk kell – ezt már a csapatkapitány, Jonas Källman tette hozzá. – Amennyiben kiválóan kézilabdázunk majd, és maximálisan végrehajtjuk edzőnk utasításait, akkor győzhetünk, ellenkező esetben nem lesz esélyünk – folytatta.

Fontos sorozatot indít a Tatabánya is, mivel a Szeged elleni bajnoki után kedden 18 órától már a Telekom Veszprémet fogadják a magyar kupa negyeddöntőjében, ahol a tét a négyes döntőbe jutás lesz. A PICK ezt már kiharcolta, a két rivális közül azonban egy biztosan elvérzik majd.

A ma 18 órakor kezdődő Tatabánya–MOL-PICK Szeged NB I-es mérkőzésről a delmagyar.hu élő szöveges percről percre tudósítással jelentkezik a helyszínről.

Egy félidő alatt eldőlt: Szedeák - Körmend 62-83

Minden hibát büntetett a Körmend, amely az elejétől kezdve irányította a meccset, és húszpontos… Tovább olvasom