2019. 02. 22. péntek - Gerzson 0°C | 10°C Még több cikk.

Péczely az Európai Unió bajnoka

A szegedi Péczely Sebastian Zsombor aranyérmet nyert az Európai Unió korcsoportos sakkbajnokságán, az U12-esek 50 fős mezőnyben.
A hagyományosan az ausztriai Mureckben rendezett versenyen kilenc mérkőzésből nyolc győzelemmel, másfél pontos előnnyel nyerte a versenyt osztrák, finn, orosz és belga vetélytársai előtt. A Tisza-parti Általános Iskola ötödikes diákja a mindent eldöntő utolsó fordulóban Dmitrij Tumanovot biztos kézzel kényszerítette feladásra. Az U14-es korosztályban a miskolci Korpa Bence szerezte a másik magyar érmet, méghozzá bronzot – a két érem a fiúk és a lányok teljesítményét külön is beszámító éremtáblázaton az előkelő harmadik helyet jelentette a magyar küldöttségnek.

Csongrád megyét még egy versenyző, Kelemen Dávid képviselte, a Maróczy GSE sportolója a 10 éves fiúk mezőnyében a tizedik helyet szerezte meg. A versenyen utoljára 2007-ben nyert magyar fiatal, a szintén szegedi Antal Tibor Kende.

Szeged Beton: Kayes újra csatasorban

A bajnoki bronzérmes, Bajnokok Ligájában induló Szeged Beton férfi pólócsapatának centere, Joseph Kayes súlyos lábműtéten esett át. Tovább olvasom