2019. 02. 15. péntek - Kolos, Georgina 0°C | 9°C Még több cikk.

Pick Szeged-Kecskemét 35-23

Szépen búcsúzott az óévtől a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Andjelkovicsék az idei utolsó hazai bajnoki mérkőzésükön 12 góllal verték az újonc Kecskemét gárdáját.

Pick Szeged-Kecskemét 35-23 (16-10)
bajnoki férfi kézilabda mérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezeti: Kisfalvi, Péli.

SZEGED: Marjanac – Ghionea 6 (1), Katzirz 6, Andjelkovics 8 (1), Herbert 3, Osmajics 3, Zvizej 6 (2). Csere: Farkas J. (kapus), Vadkerti 2, Gyuris 1, Vancsics. Edző: Vladan Matics.

KECSKEMÉT: Kovács R. – Csorba 2, Dobardzijev 1, Basarics 2, Veszelinov 2, Bíró 2, Kekezovics 5 (2). Csere: Erdélyi (kapus), Takács B. 1, Vujasin 1, Juhász 1, Tóth E. 3, Dobó 1, Dengi 2. Edző: Skaliczki László.

Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2.

Kiállítások: 10, ill. 10 perc.

60. perc: Katzirz és Zvizej találata ajándék a fa alá 35-23.

59. perc: akarja a 10 gólt Ghionea 33-23.

58. perc: Dengi a tisztes vereségre spekulál 32-23.

57. perc: megint kétszámjegyű a távolság, Ghionea tesz róla 32-22.

55. perc: Ghionea és Katzirz növeli a különbséget, érkezik a kapuba Farkas József 31-22.

53. perc: hatodik gólját hinti Kekezovics, Katzirz a negyediket 29-22.

52. perc: Tóth Edmond kavarja a kártyát 28-21.

51. perc: Bíró találatára is van válasza Andjelkovicsnak 28-20.

49. perc: Andjelkovics unja meg a tétlenséget, Katzirz is követi 27-19.

46. perc: három kecskeméti gól zsinórban: Dengi dönget a kapukon, majd Kekezovics és Bagarics 25-19.

45. perc: most Ghionea áll a büntetővonal mögé 25-16.

44. perc: Bíró is megszerzi az első találatát 24-16.

42. perc: Andjelkovics régi fényében tündököl, hatodik gólját szerzi, Dengi beállóból 24-15.

Andjelkovics nem csak támadásban, de védekezésben is jeleskedett
Andjelkovics nem csak támadásban, de védekezésben is jeleskedett.
Fotó: Karnok Csaba

41. perc: Kekezovics büntetőből 23-14.

40. perc: Katzirz és Herbert dugója után közte 10, időt kér a Kecskemét, a nép Berta Robit ünnepli 23-13.

38. perc: Zvizej ront hétméterest, Andjelkovics ebben a kategóriában is hibátlan 21-13.

36. perc: nemcsak ma hiányoznak, mint egy falat kenyér Andjelkovics betörései 20-13.

35. perc: felébredtünk, Vadkerti hátát nézik 19-13.

35. perc: Zvizej gyorsít, az ötödik gólja 18-13.

34. perc: még mindig nem örülhetünk, Dobardzijev. Aztán Andjelkovics csak begyötri 17-13.

33. perc: Dobó és Kekezovics szomorítja a szegedi szurkolókat 16-12.

Valójában nem kellett megizzadnia a Szegednek, hogy biztosan vezessen a félidőben az újonc ellen. A Kecskemét ugyanakkor stílusosan játszik: bátran vállalják a futóversenyt és az ütközéseket, csupán a klasszis játékosok hiányoznak a csapatukból. A Szegednél több ilyen is akad, ez el is döntheti a mérkőzést.

30. perc: a félidő utolsó találata Ghioneáé 16-10.

28. perc: Zvizej bevágja a hetest, most Skaliczki rendeli magához az övéit 15-10.

27. perc: Gyuris beállóból 14-10.

27. perc: Takács sem szívbajos, időt kér Matics 13-10.

25. perc: tetszetős támadást fejez be Csorba 13-9.

23. perc: mi is tudunk futni, Zvizej a sprinter 13-8.

22. perc: tanuljuk meg a büntetőből eredményes Kekezovics nevét, ügyes fiú 12-8.

21. perc: beköszön Vadkerti is 12-7.

Vadkerti egy emelettel mindenki felett
Vadkerti egy emelettel mindenki felett.

20. perc: Andjelkovics fontos gólt lő 11-7.

19. perc: még közelebb a hírős város csapata 10-7.

18. perc: Csorba hagyja faképnél a védőket: Jól érződik Skaliczki munkája a Kecskeméten, labdaszerzés után a kapus rögtön indítja valamelyik szélsőt 10-6.

16. perc: Herbert omlik össze a hatoson, de előtte még a hálóba pöttyint, Tóth Edmond ziccer 10-5.

15. perc: Herbertet próbálják meg összecsomagolni, ám a pakk nem hagyja magát 9-4.

13. perc: Veselinov fúj riadót, Katzirz lehűti 8-4.

12. perc: Adunk a szépségre: Zvizej kínaizik, majd Ghionea fut el 7-3.

10. perc: Kekezovics, Andjelkovics gólváltás 5-3.

7. perc: annyira csak nem ütötte meg a bokáját Osmajics, Bagarics a túloldalon 4-2.

6. perc: Veselinov dobja beállóból az első kecskeméti gólt 3-1.

4. perc: Marjanacról minden labda kipattan, a túloldalon Herbert harcol ki büntetőt, amit Zvizej lazán értékesít 3-0.

Marjanac az őrületbe kergette a kecskemétieket
Marjanac az őrületbe kergette a kecskemétieket.

3. perc: sérülés miatt áll a játék, szerencsére a bokájához kapó Osmajics folytatja a játékot, előtte Zvizej futhatott volna ziccerben, de a játékvezető(!) szerelte.

2. perc: ihletett formában kezd Osmajics, most sem tudják megállítani 2-0.

1. perc: Osmajics kígyózik át a védőkön 1-0.

Marjanac - Zvizej, Osmajics, Herbert, Andjelkovics, Katzirz, Ghionea - ez a Szeged kezdőcsapata.

Skaliczki mestert nem feledte a szegedi publikum, vastapsot kap a mester a bemutatásnál. Berta Róbert ugyan nem öltött szerelést, de ott van a lelátón

A kupagyőztesre a héten már a harmadik erőpróba vár, ebből az első kettőt, a Gyöngyös, majd a Diósgyőr ellenit megnyerte. Az újonc Bács megyeiek ellen is kötelező feladat a siker, annak ellenére, hogy amióta Skaliczki mester átvette a csapatot más lett az arculata, nyitott védekezésük sok csapatot megzavart.

Sajnos Berta Róberttel, a Tisza-parti gárda saját nevelésű játékosával csak a lelátón foghatnak kezet a szurkolók, mert a szélsőt – bár Kecskeméten átlövőt is játszott már – megműtötték, így nem tud pályára lépni a régi játszótársak ellen.