2019. 02. 22. péntek - Gerzson 0°C | 10°C Még több cikk.

Pick Szeged-Nordhorn 31-26

Kézilabda - A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata öt góllal ugyan nyert a német Nordhorn ellen a KEK-negyeddöntő visszavágóján, de búcsúzott a sorozattól. Matics az idény végéig marad.

Pick Szeged-Nordhorn 31-26 (15-13)
Férfi kézilabda KEK-negyeddöntő, második mérkőzés, Szeged, 5000 néző. Vezeti: Stolarov, Licis (lettek).

Pick Szeged: Puljezevics - Ghionea 9/2, Krivokapics 1, Andjelkovics 4, Zubai 1, Petrea 5, Zvizej 6. Csere: Marjanac (kapus), Herbert 1, Osmajics 1, Laluska 2, Katzirz, Nenadics 1, Vancsics. Edző: Vladan Matics.

Nordhorn: Gentzel - Verjans 2, Weinhold 3, Karlsson, Myrhol 2, Stojkovics 8/6, Sprem 2. Csere: Katsigiannis (kapus), Mickal, Szűcs 6, Hansen, Prybecki 3. Edző: Ola Lindgren.

Kiállítások: 8 illetve 14 perc.

Hétméteres: 4/3 illetve 6/6.

Továbbjutott a a Nordhorn 60-56-tal.

A mérkőzés után Vladan Matics kirohant a szurkolókhoz és szinte egyesével mindenkit magához ölelt. Szomorú búcsú, felkavaró pillanat. A közönség állva tapsolja a trénert, akinek ezek a búcsúpillanatai.

Az elnökség döntött, a trénernek elfogadta a lemondását, de az idény végéig ő marad az edző. Matics a Magyar Kupában és Budapest Bank férfi kézilabdaligában is a győzelemre hajt, szeretne szépen búcsúzni.

Pick Szeged-Nordhorn - KÉPGALÉRIA

Matics: A szurkolókért is hajtok

– Nagyon meghatódtam – kezdte a beszélgetést Matics –, nem tudtam megszólalni, hatalmas gombóc volt a torkomban. Olyat kaptam a szurkolóktól, amit sohasem feledek. Csodás dolog volt megtapasztalni azt a szeretetet, amit felém árasztottak. Hat évet játszottam a Pickben, két évet edzősködtem, és ez a köszöntés azt bizonyítja, hogy tettem valamit a szegedi kézilabdáért. Nagyon szerettem volna a csapatommal megnyerni a KEK-et, a város megérdemelte volna. El kell viszont ismerni, a Nordhorn jobb volt. Láttam róluk több felvételt is, tudtam, hogy nehéz dolgunk lesz. A németek megérdemelten jutottak tovább. Köszönöm a vezetőknek, hogy kiálltak mellettem, és a hátralévő két hónapban irányíthatom a Picket. Ígérem, minden erőmmel azon leszek, hogy a magyar kupában és a bajnokságban is sikerüljön megvernünk a nagyon erős Veszprémet. Egy biztos: két-három játékossal személyesen leülök beszélgetni. A héten a frissítés, a fizikai felkészítés játssza majd a főszerepet. Két hetünk van felkészülni az mk-fináléra. Semleges helyszínen csatázunk majd. Szeretnénk visszahozni a serleget Szegedre. Most egy cél motivál: szépen búcsúzni szeretett Tisza-parti közönségemtől.

60. perc:
Ghionea kilencig jut, a Pick Szeged búcsúzik a KEK-től 31-26.

59. perc: tovább nő a különbség, Zvizej tesz róla 30-26.

57. perc: most van élet a csapatban, Petrea is góléhes, de már későn 29-26.

56. perc: Herbert gólja bámulatos, Matics időt kér. Valószínűleg most utoljára ad tanácsot a csapatnak, a kiesés miatt vélhetően távoznia kell a Pick edzőjének 28-26.

54. perc: Zvizej hasítja a levegőt 27-26.

53. perc: Myrhol beállóból, Ghionea szélről növeli góljai számát 26-26.

52. perc: Weinhold-Ghionea gólpárbaj 25-25.

49. perc: legalább vezetünk Ghionea góljával, de csak ideiglenesen. Szűcs Csaba megint 24-24.

46. perc: a sumós testalkatú Prybecki őrületbe kerget bennünket, Szűcsnek is minden bejön 23-23.

46. perc: megint kettővel vezetünk. Előbb büntetőből Ghionea, majd akcióból Nenadics 23-21.

44. perc: Stojkovics előbb büntetőből, majd akcióból 21-21.

42. perc: Sprem ront a hangulatunkon 21-19.

41. perc: feltámadtunk, Andjelkovics a Messiás 21-18.

40. perc: Andjelkovics a kisrepülő, 20-18.

40. perc: vészesen fogy az idő, Laluska góljával minimális az előny 19-18.

38. perc: Zvizej nem adja fel, a mackós Stojkovics sem 18-18.

37. perc: Stojakovics az ötödik hétméteresét is bevágja 17-17.

35. perc: Petrea a negyedik gólját lövi, hosszan támadnak a németek, őket nem hajtja a tatár. Szűcs Csaba lő hálószaggató gólt 17-16.

34. perc: Szűcs Csaba higgadt 16-15.

Andjelkovics támadásban és védekezésben is jeleskedett. Fotó: Schmidt Andrea
Andjelkovics támadásban és védekezésben is jeleskedett.

Matics marad az idény végéig

A KEK-visszavágó után a Pick elnöksége rögtönzött összejövetelt tartott az újszegedi sportcsarnokban. Ekkor döntött a vezetőség, hogy Vladan Matics, Szeged legeredményesebb kézilabdaedzője az idény végéig marad a csapatnál.
– Kisebb vita alakult ki köztünk – számolt be az összejövetel részleteiről Ujhelyi István, a Pick társadalmi elnöke –, de utána egységesen döntöttünk, hogy Matics maradjon. Két héttel az mk-döntő előtt nincs értelme az edzőváltásnak, olyan trénert pedig ebben a helyzetben és időben nem találnánk, akivel hosszabb távra tervezhetnénk. Az is biztos, hogy nekünk, vezetőknek is el kell beszélgetnünk több játékossal. Profi fizetést kapnak, de többen nem profi játékot nyújtottak az elmúlt időszakban. A mai gazdasági helyzetben a csapat vezetői mindent megtesznek a zavartalan működésért, így a sportolóktól is elvárható, hogy ők is mindent megtegyenek azért, hogy profi módon kézilabdázzanak.

32. perc:
Stojkovicsot nem zavarja a fütty, büntetőből ismét beveszi Puljezevics kapuját 16-14.

31. perc: Ghionea nem felejtett el kézilabdázni a szünetben 16-13.

A Szeged becsülettel teszi a dolgát, két góllal vezet is német ellenfele ellen, akár meg is dícsérhetnénk a Matics-csapatot, ha nem ismernénk az odavágón történteket. Ennek tudatában már kevés ez a produkció.

30. perc: nagyon kellett Zvizej okos gólja 15-13.

29. perc: Verjans tesz róla, hogy ne tudjunk meglépni 14-13.

27. perc: megint kettővel megyünk, Osmajics a tettes. Puljezevics véd és őrjöng. Régen láttuk tőle. Több se kell az ezerfejűnek, Matics időt kér 14-12.

26. perc: az exveszprémi Myrhol egyenlít, Petrea nem hagyja annyiban a dolgot 13-12.

24. perc: Weinhold akasztja meg a Szeged lendületét. Laluska, majd Ghionea löketét fogja Gentzel 12-11.

23. perc: fontos és látványos találat: Petrea páros lábbal felugorva jegyzi, Zvizej kínaiból tesz hozzá még egyet, időt kér a Nordhorn 12-10.

22. perc: Szűcs Csaba nem szívbajos, mint ahogyan Ghionea sem az büntetőből 10-10.

20. perc: a friss horvát világbajnoki ezüstérmes Sprem találatára, Zubai felel 9-9.

19. perc: elszórakoztuk az emeberelőnyt, Krivokapics ellépi, így szabálytalan a gólja. Verjans góljával először vezetnek a vendégek, de Andjelkovics rögtön egyenlít 8-8.

Ez nem Krivokapics meccse volt.

17. perc: piócaként tapadnak a németek, most Weinhold szívja a vérünket. Stojkovicsot zavarják ki két percre, Zvizej a térdéhez kap, de folytatja a szélső 7-7.

15. perc: A kapuban Marjanac, elől Andjelkovics varázsol. Zubai gólját nem adják meg. Leért a beállós lába. Hát. 7-6.

13. perc: Petrea második szándékból nagy gólt ragaszt a felső sarokba, Pryzbecki egyenlít 6-6.

12. perc: megállt a tudomány. Szűcs Csaba is beköszön 5-5.

10. perc: Pryzbecki mintha nem is küszködne szívritmuszavarral, Zvizej büntetőt, Krivokapics átlövést hibáz 5-4.

9. perc: egészen valószerűtlen, kicsavarodott testhelyzetből is meglepi Gentzelt Ghionea 5-3.

8. perc: Laluska, mint a tank. Mindent eltakarít az útjából 4-3.

6. perc: harmadszor egyenlít a hétméteres vonal mögül Stojkovics 3-3.

5. perc: Krivokapics átlövéséhez egy adag mázli is kell, de mégiscsak hazai pályán vagyunk 3-2.

4. perc: megvan az első akciógól, Ghionea repül a szélen, Stojkovics büntetőből egyenlít 2-2.

3. perc: hétméteresből egyenlítenek a vendégek, Stojkovicsnak a kapufa is segít 1-1.

1. perc: büntetőhöz jut a Szeged. Zvizej bedobja 1-0.

A Pick kezdi az összecsapást.

Amikor még reménykedtünk

17.30 óra: megkezdődött a bemutatás, érkeznek a németek, a közönség tombol, pedig a kedvenceik még a másik sarokban sorakoznak. Szűcs Csabát nagy tapssal fogadják. No, most jönnek a pickesek. Szétrobban az aréna. Most a füldugó sem segítene. A két csapatkapitány, Herbert Gábor és Karlsson zászlót cserélnek. Pattanásig feszülnek az idegek.

17.20 óra: a kezdés előtt 10 perccel dugig megtelt az aréna. A közönségen nem fog múlni, hogy sikerüljön a bravúr. A szegedi játékosok is elszántnak tűnnek: a továbbjutásért, az edzőjükért és a becsületükért harcolnak ma.

17.15 óra: Igazi nemzetközi együttes a Nordhorn: a német játékosok mellett svéd, norvég, szerb, horvát, cseh, lengyel és Szűcs Csaba személyében szlovákiai magyar klasszist is foglalkoztatnak. Ezúttal sem lesz túl hosszú a németek kispadja, de akadnak olyanok, akik játékra jelentkeztek az odavágót kihagyók közül: Katsigiannis lesz a cserekapus. Mickal, Hansen és a szívritmuszavarral küszködő Piotr Pryzbecki is kerettag.

17 óra: már a küzdőtéren melegítenek a csapatok, lassan szállingózik a nép a sportcsarnokba. A hazaiaknál a sérült Vadkerti és az ezúttal kimaradó Stamate nincs ott a keretben. A fiatal szélső, Vancsics János ugyanakkor élvezi Vladan Matics bizalmát.

Nincs könnyű helyzetben a Szeged, hiszen a KEK-negyeddöntő első mérkőzésén 34–25-re nyert a Nordhorn a Pick ellen A Bundesligában nyolcadik helyen álló együttes az odavágón mindössze egyetlen cserejátékossal kiállva is lemosta a pályáról a magyarkupa-győztest.

Nordhornban alaposan megégtek a Pick sztárjai
Nordhornban alaposan megégtek a Pick sztárjai - a visszavágón javíthatnak

A Nordhorn tegnap megérkezett Szegedre – Dortmundból késve indult a repülőjük –, fél hatkor az újszegedi sportcsarnokban tréningezett az EHF-kupa győztese. Ola Lindgren csapata – nyártól a Rhein-Neckar Löwen edzője lesz – listáján viszont szerepel a 36 éves átlövő, Piotr Pryzbecki neve is. Hogy játszik-e a szívritmuszavarral küszködő játékos, az csak ma derül ki.

A klubvezetés a németországi vereség után úgy döntött, hogy a szurkolók ingyen nézhetik meg a meccset, így telt ház lesz az összecsapáson.