2019. 02. 19. kedd - Zsuzsanna -3°C | 13°C Még több cikk.

Pick Szeged-Plock 26-17

Feleslegesen féltettük a Pick Szeged együttesét az idei utolsó hazai BL mérkőzése előtt. Vadkertiék leradírozták a lengyel Wisla Plock csapatát és kiharcolták a KEK-szereplés jogát.
Pick Szeged- Wisla Plock 26-17 (15-8)
Szeged, újszegedi sportcsarnok 2000 néző. Vezette: Hansen, Pettersen (norvégok).

Pick Szeged: Marjanac – Ghionea 7/1, Katzirz 1, Herbert, Osmajics 3, Petrea 3, Vadkerti 6. Csere: Farkas (kapus) Krivokapics 4/1, Simon, Vancsics 2, Gyuris, Zvizej. Edző: Vladan Matics.

Wisla Plock: Wichary – Rumniak 1, Matysik, Wuszter 4/2, Pronin, Frolov 1, Nat 1. Cserék: Seier (kapus), Kwiatkowski 1, Zolotenko 3, Niedzielski 1, Kuptel 2, Twardo 2, Piorkowski 1. Edző: Bogdan Kovalczyk.

büntetők: 2/2. ill.2 /2.
kiállítás: 8 ill. 10 perc.

60. perc: Niedzielskié az utolsó szó joga 26-17.

59. perc: Eddig hol volt Zolotenko? 26-16.

A végén Puljezevics is gratulált a társaknak

58. perc: Vancsics is belejön 26-15.

57. perc: Zolotenko durrant, Farkas József mutatkozik be a kapuban 25-15.

56. perc: lerohanás után Vancsics mattol 25-14.

55. perc: Vadkerti nagy meccse a mai, most szélről veszi be Seier kapuját 24-14.

53. perc: Zolotenko is beköszön, Vadkerti válasza 5-0-ás vendég rohanás után érkezik 23-14.

51. perc: megállt a Szeged, Wuszter most jött bele 22-13.

50. perc: büntetőből Wuszter révén kapaszkodik a Plock 22-12.

49. perc: emberelőnyben Wuszter eredményes 22-11.

47. perc: Piorkowski szerzi a Plock tizedik találatát 22-10.

45. perc: irányítóból töri át a lengyel falat Vadkerti. Pazar, időt kér a Plock 22-9.

44. perc: Ghionea büntetőből is biztos kezű 21-9.

Pick Szeged-Wisla Plock, KÉPGALÉRIA

43. perc: a nehéztüzérek percei, Krivokapics is elnyűhetetlen 20-9.

41. perc: közte tíz, Petrea sem akar kimaradni a jóból 19-9.

39. perc: gyorsabbak vagyunk, most Ghionea sprintel, Marjanac eksztázisban 18-9.

37. perc: Vadkerti zseniális mozdulata után tombol a csarnok 17-9.

33. perc: Kuptel használja ki a védők bizonytalanságát 16-9.

31. perc: Ghionea nem hagyta az öltözőben a gólzsákját, ötnél jár a szélső 16-8.

Úgy tűnik feleslegesen izgultunk az idei utolsó hazai BL mérkőzésünk előtt, a Pick úgy játszadozik a Plockkal, mint macska az egérrel. Ha így folytatják Osmajicsék nem lehet kérdéses a győzelmük és ezzel együtt a KEK-szereplés.

30. perc: Osmajics akár a Terminátor filmekben is szerepelhetne, lehetetlen feltartóztani, a túloldalon Nat szerez gólt 15-8.

28. perc: büntetőből Wuszter szerzi az első gólját 14-7.

28. perc: Frolov találja meg az utat a kapuig, Osmajics büntet a túloldalon 14-6.

Herbert kitűnően védekezett a plock ellen is
Herbert kitűnően védekezett a Plock ellen is

26. perc: Twardo menti a vendégek becsületét. Matics időt kér 13-5.

24. perc: a kapus lába között Krivokapics talál a hálóba 13-4.

22. perc: Vadkerti mint a villám 12-4.

21. perc: Kwiatkowski góljára Katzirz felel 11-4.

20. perc: csoda: lengyel gól Twardótól 10-3.

18. perc: ez a Szeged! Ghionea lendületben, a tanácstalan vendégek képtelenek bevenni Marjanac kapuját 10-2.

16. perc: Ghionea robog 9-2.

14. perc: mitől féltünk? Petrea nyugtató gólja 8-2.

13. perc: büntetőből is megy, Krivokapics bizonyítja 7-2.

10. perc: Krivokapics is megmutatja a foga fehérjét, harcos a Szeged, Marjanachoz ragad a labda 6-2.

9. perc: Petreát még blokkolják, Osmajics fél fejjel magasabb 5-2.

8. perc: Ghionea gólja kell, mint egy falat kenyér 4-2.

7. perc: most a lengyelek szereznek labdát, Kuptel dühíti a szurkolókat 3-2.

6. perc: először örülhettek a vendégek: Rumniak szélről talált be 3-1.

5. perc: Petreának is csak a hátát nézik a lengyelek, a román átlövő gólja után időt is kérnek 3-0.

2. perc: újabb parádés lerohanás, most Ghionea fejezi be az akciót 2-0.

1. perc: a lengyelek kezdik az ütközetet. Remek védekezés után Vadkerti lódul meg 1-0.

17.05 óra: foghíjas lelátó fogadja a csapatokat. Hiába, a csalódott szegedi publikum többre számított a BL-ben. Pedig elkélne most a biztatás, hiszen óriási a tétje a találkozónak: a Pick a KEK-be vágyik, de hogy ne kelljen számolgatni, ehhez ma nyerni kell.

16.55 óra: Marjanacot lövik be a nehéztüzérek. A szerb kapusnak a fiatal Farkas József lehet majd a cseréje. Puljezevics neve is szerepel a jegyzőkönyvben, de a magyar válogatott sérült hálóőre aligha kap lehetőséget a játékra. Zvizejjel más a helyzet: a szélső nevét is megtaláljuk a listán, együtt melegít a többiekkel, így talán részfeladatokat kaphat Matics mestertől a találkozón.

16.35 óra: Már a pályán melegítenek a Pick kedvencek. Már aki hadra fogható. Katzirz és Krivokapics is a küzdőtéren, előbbi méretes turbánnal a fején.

Mákszemnyi szerencséje sincs az utóbbi hónapokban a BL-ből már biztosan kieső Pick-Szegednek, amelyet példátlanul megtizedeltek a sérülések. Kulcsjátékosai közül Laluska Balázst, Danijel Andjelkovicsot, Julian Stamatét, Petar Nenadicsot és Luka Zvizejt alig vagy még egyáltalán nem láttuk az őszi meccseken. Emiatt Vladan Matics gárdája a bajnokságban is hullámzó teljesítménnyel veszi az akadályokat, a Veszprémmel pedig hazai pályán sem bírt.

„A rossz híreknek se eleje, se vége – mondta a Plock elleni sorsdöntő meccs előtt egy nappal Lele Ambrus, a Szeged ügyvezető elnöke, aki Vladan Matics edzővel együtt napok óta forró dróton tartja a kapcsolatot dr. Szabó István csapatorvossal, s várja a friss információkat a sérültekről, betegekről. – Szerdán Tatabányán győztünk, de nagy árat fizettünk a sikerért, mert újabb két válogatottunk dőlt ki a sorból. Katzirz Dávid felrepedő homlokát négy öltéssel kellett összevarrnia Szabó doktornak, de az átlövő szombatra harcra kész lesz. Kapusunk, Puljezevics Nenad viszont hiányozni fog, mert a bal karjában részlegesen beszakadt az egyik ín, s emiatt legalább három hétig pihennie kell. A csapattól ennek ellenére elvárjuk a győzelmet a Plock ellen, amelyet idegenben is legyőztünk."

A Pick magabiztosan verte Lengyelországban a Plock együttesét

Vladan Matics hozzáfűzte, hogy Krivokapics Milorad is belázasodott, hét közben nem gyakorolhatott, és csak a meccs előtt derül ki, pályára léphet-e a lengyel csapat ellen.

„Született optimista vagyok, most is utolsó erőnkig fogunk küzdeni, de úgy vélem, ebben a helyzetben más is ráncolná a homlokát a helyemben – mondta Vladan Matics. – A sérülések és betegségek miatt szinte felére olvadt a csapatom, amelyet az orvossal közösen kell összeállítanom. Gyökeres változás, javulás decemberben és januárban, a sérültek felépülésekor várható."

Osmajics hatékony védekezésére ezúttal is szükség lesz
Osmajics (8) hatékony védekezésére ezúttal is szükség lesz

A Plock elleni pontszerzés azért létkérdés, mert a Pick így szerezheti meg az F-csoportban a KEK-szereplést érő harmadik helyet. Ellenkező esetben a lengyel válogatottakkal megerősített, már továbbjutó RN Löwen és a Plock egymás elleni, lengyelországi mérkőzésétől is függ a Szeged végső helyezése a csoportban.

Osztályzatok 1-től 6-ig

Dragan Marjanac (5,5): Bizonyította, hogy lehet rá számítani. Egyből egy bravúrral indított, ami után tűzbe jött, lehúzta a rolót.
Valentin Ghionea (5): Hibátlan teljesítmény, szép gólok, jó játék.
Katzirz Dávid (4,5): Főként védekező feladatot kapott a Plock elleni meccsen a négy öltéssel játszó átlövő. Ezt kiválóan megoldotta.
Milorad Krivokapics (4,5): Nem lehet rá panasz, sérülten, betegen is szép gólokat szerzett.
Adrian Petrea (4): Az elmúlt hetek jó játékát nem tudta megismételni, rengeteg labdát szórt el.
Vladimir Osmajics (5): Nem egyszerű feladat átlőni, és most is jöttek a montenegrói bombák. Talán többször emelkedhetett volna...
Herbert Gábor (5): Nagy szíve van. Nem sokszor tudták átjátszani.
Vadkerti Attila (5,5): Nevéhez fűződik az évtized gólja. Nagy kedvvel és lendülettel kézilabdázott.
Simon Bence (–): Nem sok labdát kapott, ezért most nem tudtuk értékelni a teljesítményét.
Gyuris Patrik (5): A bajnokság előtt kevesen gondolták volna, hogy védekezésben meghatározó szerep jut neki. Az ifiválogatott élt is a lehetőséggel.
Farkas József (–): Eddig élete meccse, első BL-találkozóján szerepelt, számára emlékezetes volt a nap.

T-Online hirdetés

• 15. pernyi 2008. november 16. 12:29
    „Ellenzéki!

A kérdéseid jogosak, szerintem is többet kellene játszatni ezeket az embereket Vadkerti Attilával az élen. Ez a kérdés már bennem is felmerült nem egyszer. Ami Andjelkovic-ot illeti szerintem ez tényleg csak pletyka. A Tatabányai meccsen például ott volt és úgy tudom a Dunaferr ellen már játszani is fog. Nem hiszem, hogy a Pick Szeged őt kiengedi a markából. Szóval remélem tényleg csak pletyka az egész hiszen Andjelkovic tényleg nagy veszteség lenne a csapatnak.”
  • 14. GeŁŁ 2008. november 16. 11:02
    „Ez az fiúk nagyon szép volt ezt hívják kézilabdának!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”
  • 13. Ellenzéki 2008. november 16. 10:35
    „Néhány kérdésem van a meccs kapcsán - a győzelem értékének rombolása nélkül.
    A Vadkerti Attila miért nem lehet válogatott?
    Dragan Marjanac miért nem védhet többet?
    Gyuris miért nem szerepelhet többet?
    Ugyanez a kérdés vonatkozik Simon és Vancsics szerepeltetésére is.

A végére egy igen ütős kérdés:
    Hol van Daniel Andjelkovics?
    A kérdés feltevése azért indokolt mert a Pick többi, sérült játékosa - Laluska, Nenadics, Stamate - mind ott volt a lelátón, Andjelkovics viszont nem!
    Avagy annak a "Béla" feliratú mezt viselő embernek lesz - van - igaza aki a meccs után a csarnok előterében mondta:
    "Daniel Andjelkovics már nem fog többet a Pick Szegedben játszani. Pályafutását Januártól a Partizan Beogradban folytatja."
    Ami érdekes, ezt a hírt - vagy nevezzük pletykának - az utóbbi egy héten már két alkalommal hallottam.”
  • 12. love 2008. november 16. 08:52
    „Gratulálok a fiúknak!
    Szép játék volt és lehetett a meccset élvezni.
    így kellene mindig jászani.
    Gratulálok Körtének a remek teljesítményhez és a fiataloknak is. Nagyon ügyesen játszottak.”
  • 11. Lindike 2008. november 15. 23:22
    „Ha nem vagyunk ott a meccsen nyer a csapat, ugye Szilvásgombóc? :) Valami nem stimt!!! gratula..... Cuki a turbán! A rakottk készül ........”
  • 10. pernyi 2008. november 15. 21:08
    „Szurkolok holnap a Veszprémnek és megy a drukk a csajoknak is!!!!”
  • 9. NagyGellert 2008. november 15. 20:18
    „Szép volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4”
  • 8. pernyi 2008. november 15. 19:25
    „Végre egy meccs ahol nem kellett a kezemet tördelnem az idegességtől. Mondjuk ez nem azt jelenti, hogy nem voltak technikai hibáink, eladott labdáink, de azt hiszem mondhatom, hogy még így is lemostuk a pályáról az ellenfelet!!! Továbbra is hajráááá Pick Szeged! Dunaújvárosba megyek szurkolni!!!”
  • 7. B.Timi 2008. november 15. 19:23
    „Szép volt fiúk! Nagy gratula az elért eredményhez! Így, ilyen hozzá állással kellene minden meccsen játszani. Szépen játszottak a fiatalok is. És Marjanac is kiválóan védett. Gratulálok a csapatnak!”
  • 6. theodora.t 2008. november 15. 18:49
    „Gratulálok. Nem is annyira a győzelemhez, mint a hozzáálláshoz. Sajnos a Szeged a példa rá, hogy mennyire fontos, hogy minden poszton több jó játékos, s így egy jó keret legyen . Ahogy ezen a meccsen küzdöttek, jó volt nézni. Mégegyszer gratulálok !!!!!”
  • 5. Honey 2008. november 15. 18:44
    „Ügyik voltatok fiúk!!!!!! Csak kár, hogy a végét úgy elcsúfítottuk. De a lényeg a győzelem!!!!!!!!!!!!!!!!! Szép volt fiúk!!!!!”
  • 4. Honey 2008. november 15. 18:24
    „Gyerünk fiúk!!!!!!
    Hajrá Pick Szeged!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”
  • 3. theodora.t 2008. november 15. 18:01
    „Mihamarabbi teljes gyógyulást a sérült, de játszóknak is. Katzirznak a hozzáállása, profizmusa példaértékű. Hetek óta betegen, sérülten, de a pályán van.”
  • 2. Twinkee 2008. november 15. 17:46