2019. 02. 15. péntek - Kolos, Georgina 0°C | 9°C Még több cikk.

Pick Szeged–Százhalombatta 36-18

A vasárnapi Löwen elleni vesztes Bajnokok Ligája mérkőzés után két nappal máris bajnoki mérkőzést játszott a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Vladan Matics együttese lemosta a pályáról a Százhalombatta együttesét. HANGANYAGGAL
Pick Szeged–Százhalombatta 36-18 (17-8)
Újszegedi sportcsarnok, 900 néző. Vezette: Kékes Csaba, Kékes Pál.

SZEGED: Marjanac – Ghionea 6, Krivokapics 4/1, Herbert, Vadkerti 4, Katzirz 3, Zvizej 7. Csere: Osmajics 3, Vancsics 4/1, Bjelis 3/1, Simon B. 2, Gyuris. Edző: Vladan Matics.

SZÁZHALOMBATTA: Kovács – Nagy M. 3/1, Tarnavölgyi, Pető 5, Dénes 1, Papp 1, Varga A. 3. Csere: Pásztor (kapus), Nikolicza 2, Barnyák, Putics 3, Marczinkovics, Pásztor, Gábori. Edző: Adorján Gábor.

Kiállítás: 6, ill. 6 perc.

Hétméteres: 5/3, ill. 1/1.

Piros lap: Varga Attila 54. perc

A Pick trénere, Vladan Matics ezúttal maradéktalanul elégedett lehetett a csapatával. Hallgassa meg hanganyagunkat!

A fiatal Vancsics János jó játékkal hálálta meg a bizalmat. Hallgassa meg hanganyagunkat!

Az irányító poszton is maradandót alkotott a Pick szupaszív játékosa, Vadkerti Attila. Hallgassa meg hanganyagunkat!

60. perc: Vadkerti durrant, még egy Nikolicza gól is belefér 36-18

56. perc: Vancsics-Dénes gólpárbaj 35-17.

55. perc: Osmajics is hozzátesz valamit 34-16.

Pick Szeged-Százhalombatta, KÉPGALÉRIA

54. perc: Mario varázsol. Bravo, Bjelis. Varga harmadik sárgája után kiszáll 33-16.

53. perc: megint Varga 32-16.

52. perc: no, Bjelisnek is sikerül összekaparnia a labdát 32-15.

52. perc: Varga Attila kér szót 31-15.

51. perc: a vendégeknél Nagy Máté, a szegedieknél Vancsics büntetőzik pontosan 31-14.

50. perc: Bjelis hetesből szaggatja szét a hálót 30-13.

49. perc: micsoda roham, Vancsics fejezi be az akciót 29-13.

47. perc: Vadkerti nem cifrázza 28-13.

45. perc: továbbra is lendületben a Szeged, most Katzirz a befejező 27-13.

44. perc: Zvizej dupla egy percen belül, időt kér a Batta 26-13.

42. perc: Osmajics és Pető gólváltása 24-13.

40. perc: a kapus lába között dobja el a labdát Zvizej 23-12.

39. perc: a hetes vonalról nem megy Zvizejnek.

38. perc: Zvizej alakítása is tapsra ragadtatja a nézőket 22-12.

37. perc: Pető negyedik villanása 21-12.

36. perc: Pető jár túl Marjanac eszén 21-11.

35. perc: most meglódult a szekér, Katzirz Dávid is húzza 21-10.

34. perc: húsztíz. Vancsicsé a dicsőség 20-10.

33. perc: egy kell a közte tízhez, Zvizej akciózik 19-10.

32. perc: bombagól, Putics Bence mutatja be 18-10.

31. perc: Nagy Máté nagy alakítása után Katzirz villan 18-9.

Nem kell megizzadnia a Szegednek, hogy a szünetben biztosan vezessen a Százhalombatta ellen. A kapuban Marjanac 13 percig nem kapott gólt, Vadkerti jól fogta össze a csapatot, Ghionea pedig október közepén rendez Valentin napi zsúrt. Hasonló folytatást várunk.

30. perc: Nikolicza gólja után, Zvizejé a félidő utolsó találata 17-8.

28. perc: Simon Bence úszott a hatoson belülre, mint a strandröplabdások, amikor leütést mentenek. Pazar gól 16-7.

27. perc: Gyuris Patrik kiállítása után Pető veszi be Marjanac ketrecét 15-7.

26. perc: büntetőből Krivokapics 15-6.

Krivokapics egy emelettel magasabban
Krivokapics egy emelettel magasabban, mint védője

24. perc: Papp Márk középről, Matics edző időt kér 14-6.

23. perc: Simon Bence alig száll be, máris gólt szerez, kapuscsere a vendégeknél 14-5.

22. perc: nem találni jelzőket, Ghionea egymaga többet dobott eddig, mint a teljes battai csapat 13-5.

22. perc: csillagos ötös, Ghionea most beállóból 12-5.

21. perc: Putics Bence góljára Krivokapics válaszol 11-5.

20. perc: Valentin-nap októberben: Ghionea varázsol 10-4.

19. perc: Nagy Máté okoz némi bosszúságot, Herbert helyett Bjelis beállóban 9-4.

18. perc: Ghionea nagyon ficánkol 9-3.

16. perc: gyors lerohanás után Ghionea 8-3.

15. perc: két gyors Batta gól: Varga Attila és Putics Bence 7-3.

14. perc: Ami nem ment hétméteresből, megy a szélről: Ghionea eredményes 7-1.

13. perc: Pető szerzi a vendégek első gólját, előtte Ghionea büntetőt hibázott 6-1.

11. perc: Vadkerti irányítóban oszt ki pazar asszisztot Osmajicsnak, időt kérnek a vendégek 6-0.

10. perc: nullán a Batta, Krivokapics belelendült 5-0.

9. perc: Krivokapics a magasban 4-0.

8. perc: Vadkerti oson be a védők szorításában, mikor lő gólt a Batta? 3-0.

5. perc: Marjanacról egyelőre falként pattannak vissza a labdák, Zvizej rohan el a szélen 2-0.

1. perc: Vadkertinek alig fél perc kell a gólhoz 1-0.

Daniel Andjelkovics is mezt húzott a Batta ellen Fotó: Schmidt Andrea
Daniel Andjelkovics (balról) is mezt húzott a Batta ellen

A Szeged kapujában Marjanac. A mezőnyben Ghionea, Krivokapics, Vadkerti, Herbert, Katzirz, Zvizej.

A Pick kispadján Simon Bence, Gyuris Patrick és Vancsics János a fiatalok közül, Daniel Andjelkovics is ott ül a többiekkel, vajon beszáll-e majd az irányító?

Vladan Maticsnak fájhat a feje, hogy kit küldjön pályára a ma esti bajnoki mérkőzésen.

– Csak nyerjünk egy góllal, most ez a lényeg. Nem elképzelhetetlen, hogy irányítóban Simon Bence kezd, igazán csak a meccs előtt dől el, hogy kit tudok pályára küldeni. De nyerünk, megyünk előre, csináljuk tovább a munkánkat. Csak pozitívan gondolkodom, és előre tekintek, a következő feladatok foglalkoztatnak.