2019. 04. 24. szerda - György Még több cikk.

Pick Szeged: néha szerencse is kell

A bajnoki elődöntő két győzelemig tartó párharcának első meccsén nehezen, kis szerencsével, de végül nyert a Pick Szeged együttese a Tatabánya ellen. Dragan Djukics csapata 27–26-ra diadalmaskodott.
Pick Szeged–Tatabánya 27–26 (16–11)
Budapeat Bank férfi kézilabdaliga, elődöntő, első mérkőzés. Újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Nagy, Túroczy.
Pick: Marjanac – Stranovsky 4, Krivokapics 4, ANDJELKOVICS 5, Herbert 1, KATZIRZ 4, Zvizej 5/3. Csere: LISZKAI (kapus), Oszmajics 2, Nenadics 2, Vadkerti. Edző: Dragan Djukics.
Tatabánya: SZENTE – HARSÁNYI 8/4, DIÁZ 6, Dénes 1, Kányai, Halász 1, Kanyó 1. Csere: Melus (kapus), Kiss 4, Urban 1, NAGY 4, Sutka. Edző: Debre Viktor.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc.
Hétméteresből: 3/3, ill. 5/4.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1:0 a Pick Szeged javára.

Nem vitás, Katzirz Dávid a szurkolók egyik nagy kedvence. A Pick Szeged csapatának honlapján ismét voksoltak a drukkerek, a magyar válogatott átlövő lett március hónap legjobb szegedi játékosa. A díjat a Makói Onion City szurkolói csapat vezetője, Savika adta át.

Herbert góljával kezdődött a meccs, a várt gólfesztivál azonban az első játékrészben elmaradt. Mindkét csapat nagy iramot diktált, így a futóversenybe bizony rengeteg hiba csúszott. Mindkét kapus jól védett, a bravúrok mellett azonban sok ziccer is kimaradt. A 23. percben robbantott a Pick, Krivokapics hatalmas felső sarkos dugója után három góllal lépett meg a hazai csapat, 11–8. Közben a kispadon Herbert jobb kézfejét fagyasztották, a válogatott beállós hatalmas ütést kapott. Néhány pillanat múlva már a pálya közepén a fájós kezével tapsolt: Andjelkovics remek átadása után Zvizej háttal a kapunak, „svédcsavarból" lőtt Szente mellett a hálóba. A félidő végére öt gólra nőtt a különbség, a Pick remek hajrát mutatott be, 16–11.

Úgy szorongatta meg a Tatabánya a Picket, ahogy Oszmajics tette Diázzal.      Fotó: Schmidt Andrea
Úgy szorongatta meg a Tatabánya a Picket, ahogy Oszmajics tette Diázzal.

A fordulás után felváltva potyogtak a gólok, mígnem Zvizejhez hasonlóan Oszmajics is svédcsavarból talált a kapuba, amely majdnem felborult, olyan erővel vágódott a labda a hálóba. Csodás gól volt! Ez nem hatott nyugtatólag a társakra, a 39. percben két gólra feljött a Bányász, Diáz vezérletével 19–17-ra tornázták fel magukat. Igencsak leült a Pick, a 40. percben, 19–18-nál időt is kellett kérnie Djukics edzőnek. Ez jót tett a Picknek, pillanatok múlva 21–18 lett a Szegednek. Ebben az időszakban a két játékvezető úgy szórta a kétperces kiállításokat, mintha muszáj lett volna. Ebből nem jött ki jól a Pick, a 46. percben egyenlített a Bányász, 21–21. A szurkolók is érezték, hogy gond van, a B közép vezetésével olyan biztatásba kezdtek, mint egykor a régi csarnokban, mindenki teli torokból ordította, hogy „Pick Szeged!". Jó hatással volt a kedvencekre: az 52. percben három góllal, 25–22-re vezettek. A Bányász nem hagyta magát, végig nyílttá tette a hajrát. Szerencsére Liszkai két perccel a vége előtt megfogta Harsányi hetesét, Andjelkovics, valamint Katzirz keze nem remegett meg, és az utolsó percben Fortuna is a hazai csapattal volt. Hat másodperccel a vége előtt támadhatott volna a Tatabánya, játékosai azonban nem tudták megfogni a labdát, nem kerültek helyzetbe, így ha nehezen is, de a Szeged hozta az első meccset.

Djukics örül a győzelemnek

– Ebben a puskaporos légkörben – kezdte a mérkőzés értékelését a szerb tréner –, amiben jelenleg van a csapat, mindenképpen siker a győzelem. Vezetőváltás volt a csapatnál, igazán senki sem tudja, hogy mit hoz a jövő, így nincs rend a fejekben. Ez látszott a játékunkon, mert mindenki bizonyítani akart, megmutatni, hogy számukra fontos a Pick Szegedben játszani. Idegesek voltunk végig, éppen ezért próbáltam végig nyugodt maradni a meccsen. Ilyenkor nagyon nehéz a dolga az edzőnek. A lényeg a győzelem, néhány nap múlva ezt már nem kell megmagyarázni. Most nem sikerült csapatként funkcionálnunk. Persze, láttam én is, hogy hiányzott Zubai Szabolcs, játszani is akart, azonban Szabó doktorral egyeztetve, úgy döntöttünk, hogy jövő héten a magyarkupa-döntőn nagyobb szükségünk van rá. Hétfőn délután már edzünk, délelőtt még locsolkodnak a fiúk, azonban ezután gőzerővel készülünk az mk négyes döntőjére.

• 6. Boribona 2010. április 06. 20:48
    „Yossarian, azért írtam, h kb. 1200 néző volt, mert kint voltam. És több mint félház volt, szemmel láthatóan.

az utolsó mondatoddal meg tökéletesen egyetértek!”
  • 5. Yossarian 2010. április 05. 19:24
    „a Nemzeti Sport 800 nézőt írt. akkor nem lehettek kint 1200-an.
    de nemsoká még kevesebben lesznek.
    sajnos.
    el van ez baltázva rendesen. és a legszomorúbb, hogy a klubot saját vezetése teszi tönkre.”
  • 4. Boribona 2010. április 05. 17:18
    „jóval több, mint félház volt, így az 1200 egyáltalán ne kozmetikázott nézőszám.

Másrészt ha követnétek, h mi történik a csapat körül, (és azt, h milyen eredményeket ért el idén a Bányász ) akkor rájönnétek, h feleslegesek a cinikus beszólások”
  • 3. laca74 2010. április 05. 11:00
    „Szépen ki lett kozmetikázva a nézöszám az biztos,de a pozitivum az hogy szoros csatában legyöztük a toronyesélyes tatabányát itthon...szánalmas”
  • 2. dobi 2010. április 03. 18:07
    „na ugye hogy nem voltunk 2000-en... még az 1200 is határeset...

sajnos az online tudósító DM-es újságíronak nem megy annyira ez a műfaj....”
  • 1. Boribona 2010. április 03. 14:27
    „Szimpatikus ember, korrekt nyilatkozat, ráadásul pontosan tudja, h mi érdekli a szurkolókat (pl. miért nem játszott Zubai). Jó szakember, csapattá kovácsolta ezt a játékos állományt. Az őszi mélyrepülés után már láttuk a fényt az alagút végén.

Mindennek csakis egy kimenetele lehet a "magyar ugaron": a gaz(ok) megpróbálják lehúzni magukkal. És ha nem sikerül, akkor inkább ellehetetlenítik, h menjen el.
    Szégyen és gyalázat”

Elődöntőben a Szeged: Szolnok-Szeviép 48-74

Nem okozott gondot a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapatának az elődöntőbe jutás: idegenben is legyőzte a Szolnokot (74-48), így 2-0-s összesítéssel jutott az elődöntőbe. Tovább olvasom