2019. 01. 16. szerda - Gusztáv -1°C | 8°C Még több cikk.

Plüssdobás után tükörsima MOL-PICK Szeged-siker a Cegléd ellen - VIDEÓ

A MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata 39-23-as győzelemmel zárta az évet hazai pályán a Cegléd ellen a K&H liga 12. fordulójában.
MOL-PICK Szeged - Ceglédi KKSE 39-23 (21-8)
Férfi kézilabda, NB I, 12. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Bujdosó, Horváth V.
MOL-PICK Szeged: Alilovic - P. Rodríguez 9, Balogh 4, Canellas 1, Gaber 4, Bodó 2, Sigurmannsson 9/2. Csere: Nagy M. (kapus), Henigman 2, Bánhidi 1, Maqueda 1, Bombac 3, Zsitnyikov 1, Kaspárek 2, Sunajko, Tóth J. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Cegléd: Tamási - Pocsai 2, Zobec 1, Szabó B. 1, Vucskovics, Juhász K. 3, Hódi 1. Csere: Koncz, Aleksza (kapus), Gábor 4, Müller 2, Hajdu 6, Kecskeméti 1, Csampar 2, Kollonay. Vezetőedző: Jakab László.
Hétméteres: 4/2, ill. 2/0.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc.

NYILATKOZATOK

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: - Fontos győzelmet arattunk, mert sikeresen akartuk befejezni itthon az évet. Próbáltunk pihentetni játékosokat, illetve a fiataloknak lehetőséget adni. Egyszerűbb volt nekik lehetőséget adni, mert az első félidőben eldőlt a két pont sorsa. A Cegléd ha jól játszik, sok csapatnak gondja akadhat ellene. Nagyon örülök, hogy ismét ilyen sokan jöttek el a meccsre, nagyon jól érezzük magunkat ilyenkor, ahogyan a szurkolók is élvezik a találkozókat.

Nagy Martin, a MOL-PICK Szeged játékosa: - Örülök, hogy egy félidőt védtem ma, számomra ez egy visszajelzés  a Mistertől, hogy fejlődöm. Dolgozunk tovább, hogy a tavasz még sikeresebb legyen,

Jakab László, a Cegléd vezetőedzője: - Gratulálok a Szegednek. Tudtuk, hogy Európa egyik legjobb csapatához jövünk, ezt bizonyították is. Jó partnerek akartunk lenni, ez néha sikerült. A nyitott védekezéssel meglepetést okoztunk a kezdés után úgy érzem, de ziccereket rontottunk. Edzőként még nem ültem a Szeged ellen a kispadon, most jól esett. A játékosaim mindent megtettek, boldog ünnepeket kívánok mindenkinek.

Hajdu Tamás, a Cegléd játékosa: - Gratulálok a Szeged őszi teljesítményéhez, sok sikert kívánok a tavaszhoz. Az első félidőben eldőlt a mérkőzés, a másodikban próbáltuk élvezni a játékot és a szurkolók által teremtett közeget. Ránk februárban várnak majd kulcsmeccsek.

Plüssdobással indult a MOL-PICK Szeged-Cegléd mérkőzés. Fotó: Török János.

VÉGE

60. perc: Gábor a hosszú alsóba balátlövőből, 39-23. Kaspárek lövése a blokkról fölé megy, ez a vége!

59. perc: Kaspárek ellép, a ceglédi indítás Zsitnyikov kezében landol.

58. perc: Bombac szabálytalan visszafutás közben, két perc. Nagy Martin hétméterest véd! Kaspárek ad rossz passzt a szélre, Campar rendezetlen fal ellen talál be beállóból, 39-22.

57. perc: rossz ceglédi passz, Bombac a pálya legtávolabbi pontjáról lő, mellé. Pocsai a jobbszélről, 39-21.

56. perc: nem megy a hét a hat elleni játék a Ceglédnek, erőltetik, így folyamatosan kapják az üres kapus gólokat. Most Kaspárek, 39-20. Négy és fél perc van hátra a meccsből, időt kérnek a vendégek.

55. perc: Bombac másodszor az üres kapuba, 38-20.

54. perc: gyenge átlövés Vucskovicstól, Nagy könnyedén üti ki.

53. perc: Henigmant blokkolják. Zobec fölé, nem megy ma neki, pedig ő a házi gólkirályuk. Bombac okosan elteszi a kapus mellett, 37-20.

52. perc: Juhász lő ütemtelenül, Nagy! Aleksza is hárít egyet a másik oldalon. Campar beállóból, 36-20.

51. perc: Henigman átlövésből, 36-19.

50. perc: Nagy Martin! Kétszer egymás után!
Plüssdobással indult a MOL-PICK Szeged-Cegléd mérkőzés. Fotó: Török János - GALÉRIA

49. perc: eladja a Cegléd, Pedro villámgyors, 35-19.

48. perc: Henigman ejtése Aleksza kezei között.

47. perc: Pedro ugrik be két védő között a szélről, 34-18. Nagy először véd, másodszorra nem tud. Hajdu, 34-19.

46. perc: Hajdu talpról, Nagy nem ér oda, 33-18.

45. perc: Juhász szalad beállóba, kapja a labdát, 32-17. Gaberra nem figyelnek a védők, 33-17.

44. perc: Müller, 32-16. Újabb szegedi hétméteres, Sigurmannsson tekerne, Konczban elakad.

43. perc: Kecskeméti a jobbszélről, 31-15. Bodó bemutatja a passzt, majd becselezi magát, kapufa, de hetes. Sigurmannsson a lécre, de a kipattanót, bevágja, 32-15.

42. perc: Gábor lövése megpattan a blokkon, 31-14. Bodó lövését védi Koncz.

41. perc: Kaspárek, 30-13. Időt kér a Cegléd. Zobec fölé. Gaber harcol ki hétméterest. Sigurmannsson belövi, 31-13.

40. perc: Pedro, 29-13. Ez most kettejük gólpárbaja.

39. perc: Bodó rohan, üres a kapu, kinéz a kapusra, majd bedobja, 28-12. Zobec a kezek alatt, Nagy kirúgja. A kipattanó bent, 28-13.

38. perc: Hajdu szerzi most a ceglédi gólokat, 26-12. Pedro újból, 27-12.

37. perc: ziccerig járatja a labdát a Szeged, Gaber, 26-11.

36. perc: Nagy Martin most átlövést véd. Sunajko nagy szögből, fölé-mellé.

35. perc: Bombac labdát szerez, üres a kapu, 25-11.

34. perc: Hajdu talpról a védők mögé, az elugró kapus helyére, 23-11. Gaber, 24-11.

33. perc: Müller lepi meg Nagyot, 22-10. Bodó ugrik magasra, bevágja, 23-10.

32. perc: Hajdu, 21-9. Sunajko a balszélről, Koncz hárít. Nálunk Nagy is véd egyet, majd Pedro talál be a szélről, 22-9.

31. perc: a Cegléd kezd, Nagy Martin a szegedi kapuban. Pedro labdát szerez, célba veszi az üres ketrecet, de fölé.

A szünetben egy Mikulás korbácsolta fel a hangulatot a csarnokban, aki több doboz szaloncukrot osztogatott szét a szrukolók között.

FÉLIDŐ

30. perc: ceglédi kapufa, a vendégek kapujáig pattan a labda. 52 másodperc van hátra a szünetig. Labdát szerzünk, tíz másodperc. Egy kínai a végére, Pedro, 21-8.

29. perc: Zsitnyikov kap nagy labdát Bombacstól, 20-8.

28. perc: Pedro labdát szerez, Henigman pedig gólra váltja, 19-8. Bánhidi lövését kirúgja Támasi Zsolt.

27. perc: Sigurmannsson hetedszer, 18-8. Közte tíz!

26. perc: ceglédi kapufa. Marad náluk. Szabó beállóból, Alilovic! "Mirko! Mirko" - szól a lelátóról.

25. perc: Pocsai hetesből nem, de a jobbszélről most igen, 16-8. Sigurmannsson ellen nincs ma sem orvosság, úgy tűnik, 17-8.

24. perc: eladják a vendégek, rohan a Szeged, Sigurmannssonra nem jut ember a balszélen, 16-7.

23. perc: ha bemegy, nagy gól, így viszont csak egy kapufa Zobectől. Maqueda viszont betalál, 15-7. Vastaps a csarnokban!

22. perc: Balogh már a harmadik gólját szerzi, 13-6. Juhász emberrel együtt, megadják, 13-7. Balogh Zsitnyikov passza után, 14-7.

21. perc: pont tíz perc van hátra az első félidőből, időt kér a Szeged. Sigurmannssont lökik, belelövi a kapusba, nem fújtak semmit. Magas és erős labda a cegléd szélsőjének, nem éri el.

20. perc: Balogh eladja a labdát, a vendégek indítása majdnem hosszú, Alilovic elindul a labdáért, inkább nem, így Hódi viheti, ziccer, véd a horvát hálóőr!

19. perc: passzívig támad a Cegléd, Hajdu lő középről, talpról, Alilovic hárít.

18. perc: Alilovic kirúgja Pocsai büntetőjét. Pedro harmadszor, 12-6.

17. perc: időt kér a Cegléd.

16. perc: Pedro a szélről ismét, 11-6.

15. perc: földön kúszik Bodó, majd Canellas a labdáért, nincs meg, de taps a jutalmuk. Újabb Alilovic-védés, Canellas ellépi támadásban, Hódi rohan, 10-6.

14. perc: Juhász Károly veri meg lábbal Henigmant, 9-5. Pedro a padról érkezve a leggyorsabb, 10-5. Alilovic véd.

13. perc: Sigurmannsson most a balszélről eredményes, 9-4.

12. perc: Bánhidi először fent, rögtön befordul és gólozik, 8-3. Szabó Bence válaszl gyorsan, 8-4.

11. perc: Juhász hát mögötti passza után Gábor beállóból, 7-3.

10. perc: elveszik a labdát a Ceglédtől a játékvezetők, Sigurmannsson eszmél a leggyorsabban, rohan, 7-2. Gaber kap kétperces kiállítást.

9. perc: Gábor kanyarodik fel balátlövőből, visszahúzza, 6-2.

8. perc: rossz passz a ceglédi beállónak, jöhet a Szeged. Canellas játszik össze Gaberral, utóbbi a gólszerző, 6-1.

7. perc: labdaszerzés, Sigurmannsson végigviszi, 5-1.

6. perc: Sigurmannsson hétméteresből, 4-1.

5. perc: Zobec töri meg a ceglédi gólcsendet, 3-1.

4. perc: Gábor próbálkozását hárítja Alilovic. Canellas rendezetlen fal ellen, 3-0.

3. perc: Balogh most átlövésből, a rövid felsőbe, 2-0.

2. perc: Zobec lő távolról, Alilovic kispárgázza.

1. perc: a szegediek indítják útra a labdát, az első támadás végén Gaber nem tudja megkaparintani a labdát. A másik oldalon az exszegedi Szabó sem, majd Balogh cselezi ki a védőjét, és szerzi az első találatot, 1-0.

17.01: összeszedtek minden plüsst, kezdődhet a mérkőzés.

16.56: kilencedik alkalommal repültek a plüssök a pályára a bemutatás után. Érdekesség, hogy az első ilyen kezdeményezésnél a mérkőzés első gólját követően volt a plüssdobás.

16.50: egyre többen sorakoznak a pályát körülvevő kordonoknál, mivel a bemutás után jótékonysági plüssdobás lesz.

16.40: a hazaiak vezetőedzője, Juan Carlos Pastor egyelőre 15 nevet írt be a jegyzőkönyvbe. Az utolsó helyre Marin Sego, Mario Sostaric és Tóth József pályáznak. Jonas Källman és Alen Blazevic biztos kihagyja a mérkőzést.

16.25: üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból. 35 perc múlva kezdődik az év utolsó hazai meccse a MOL-PICK Szeged számára, a Cegléd ellen.

Korábban:

Kilenc éve a Délmagyarország ötlete alapján kezdődött el az a gyűjtés, amely minden évben nagy népszerűségnek örvend a MOL-PICK Szeged szurkolói körében. Ma ismét repülnek a kabalák, amelyeket a klub rászorulóknak juttat majd el.

17 órakor kezdődik az év utolsó hazai bajnokija, az ellenfél a Cegléd lesz. Arra kérnek mindenkit, hogy időben érkezzen a meccsre, mert a bemutatás után repülnek majd a pályára az ajándékok.

Bodó Richárdot utoljára láthatja a MOL-PICK Szeged közönsége hazai pályán 2018-ban. Karikatúra: Hudi Dániel

A mai meccsen csak egyetlen kérdés lehet: mekkora különbséggel nyer a Pastor-alakulat. A Pest megyei együttes nem túl acélos az idei szezonban, a 14 csapatos bajnokságban a 12. helyen áll. Eddig 11 meccset játszottak, háromszor nyertek, és nyolcszor vereséget szenvedtek.

A PICK eddig hibátlan mutatóval rendelkezik, 14 meccsen 14 győzelmet könyvelhetett el. Eddig 494 gólt szerzett a 2018–2019-es szezonban, így a mai hatodik találat az 500. lesz.

A Szegednek nem ez lesz az utolsó meccse idén, szombaton 17 órakor a Csurgói KK otthonában zár.
A mai bajnokiról a delmagyar.hu-n szöveges online tudósítással jelentkezünk.

A pályán és az egyetemen is csapatban dolgozunk - Középpontban Kerpel-Fronius Gáspár kosárlabdázó

Andjelko Mandics együttese négy vereség után próbál talpra állni, miközben a csapat tagjaira kemény feladatok várnak a pályán kívül is. Kerpel-Fronius Gáspár úgy érzi, a bizalom kisegítheti az együttest a nehéz helyzetből. Tovább olvasom