2018. 12. 16. vasárnap - Etelka, Aletta -4°C | 0°C Még több cikk.

Potyogtak a gólok: Pick Szeged-Orosháza 44-26

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata jó teljesítményt nyújtva győzte le fölényesen az Orosházát a bajnokság 6. fordulójában.

Pick Szeged-Orosháza 44-26 (22-13)
Buddapest Bank férfi kézilabdaliga, 5. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 900 néző. Vezeti: Hargitai, Markó.
Pick Szeged: Mikler - Stranovsky 5, Zubai 2, Herbert 4, Vadkerti 5, Katzirz 6, Lékai 3. Csere: Tatai (kapus), Beocsanin 4, Baláz, Törő 7 (1), Butenko 5, Sulc 1, Nagy N. 2, Grünfelder. Vezetőedző: Skaliczki László.
Orosháza: Kovács R. - Balda 2, Pánczél 3, Gazsó, Varga 1, Lókodi 4, Kardos 3. Csere: Herjeczki (kapus), Mazics 2, Berta 2, Bajusz 3 (3), Kósa 1, Országh 1, Ambrus, Kovács A. 3, Dunkl 1. Vezetőedző: Füzesi Ferenc.
Hétméteresből: 1/1, ill 3/3.

60. perc: Herbert negyedik gólja, remek teljesítmény 44-26. Ez a vége, jó tejesítményt nyújtva nyert a Pick.

59. perc: Sulc adott remek labdát Butenkonak, aki ne is vágta azt 43-26.

58. perc: Nagy Norbert kicsit sincs megilletődve 42-26.

57. perc: Herbert mosolyog, hiszen harmadik gólját dobta, majd Kovács és Kósa talál be 41-26.

55. perc: Nagy Norbert első NB I-es góljával 40-24.

54. perc: beszáll a nagy tehetségnek tartott Grünfelder Péter is. Kovács góljával 39-24.

53. perc: Ambrust állítják ki. Törő passzát Herbert vágja be 39-23.

51. perc: Butenko 10 méterről 37-23. Törő kb. 2-ről 38-23. Vendég időkérés.

50. perc: Herbert sem marad ma gól nélkül, a lelátó "Hörbizésbe" kezd 36-22.

49. perc: Butenko, majd Pánczél 34-22. Beocsanin szinte minden lövéséből gól lesz, most is 35-22.

48. perc: Sulc is betalál 33-21.

47. perc: Skaliczki mester kér időt.

46. perc: a csereként beállt Országh is gólt dob 32-20.

45. perc: Vadkerti fejel össze egy orosházival, az orrát fájlalja.

44. perc: Vadkerti ötödször, jól játszik 32-19.

42. perc: Butenko góljával 31-19.

41. perc: Tatai egész pályás, felsőléces lövése a gólvonalra pattan, Vadkertié közelebbről bemegy 30-18.

Sulc irányít.

40. perc: Katzirz lövi át a falat, 29-18.

39. perc: Balda veri be a jobb felsőbe 28-18.

38. perc: Berta Gábor talál be Tatainak 27-17. Lékai negyedszer 28-17.

37. perc: rohanunk: Katzirz gyors 27-16.

36. perc: Stranovsky szerzi ötödik gólját 26-16.

35. perc: megint Kardos 25-16.

34. perc: Vadkerti ma megszórja magát 25-15.

33. perc: Kardos, majd Stranovsky 24-15.

32. perc: Bajusz dobja be harmadik hetesét, ezt már Tatainak 23-14.

31. perc: Butenkonak 20 másodperc kellett a gólhoz.

Semmi kétség, a két csapat nincs egy súlycsoportban. A Pickben előbb Katzirz, majd Törő dobálta a gólokat, de szinte mindenki betalált már.

30. perc: Bazsó kap két percet. Mekkora gól! Beocsanin, ez a vége 22-13.

29. perc: sőt még nagyobbat 21-12. Bajusz hetese ezúttal is jó 21-13.

28. perc: Bajusz hetesből 19-12. Törő nagyot játszik 20-12.

27. perc: ismét Törő 19-11.

26. perc: Törő a szélről, Balda gyorsan válaszol 18-11.

24. perc: Nagy Norbert a pályán, Beocsanin villan. Mazics is 17-10.

23. perc: ez igen: Stranovsky átlövésből 16-9.

22. perc: nem durva a meccs, de sok a kiállítás, most Sulc. Berta Gábor varrja be 15-9.

21. perc: Herjeczki fülel le szépen egy indítást. Varga rántja le Sulcot, jogos a két perc. Zubai harcolja ki az első hetest - elképesztő, milyen dinamikus mozgása van a beállónak. Törő dobja be 15-8.

20. perc: Katzirz ma tarthatatlan 14-8.

19. perc: jól tartja magát az Orosháza, most Misics lő gólt 13-8.

18. perc: Varga lő szép gólt Mikler lába alatt, Törő sem marad le 13-7.

17. perc: Fero Sulc a pályán, ad egy gólpasszt Katzirznak 12-6.

Katzirz dobálja a gólokat.

16. perc: előbb Vadkertit, majd Mazicsot küldik ki a sporik. Katzirz meg be a labdát 11-6.

14. perc: Zubai kap két percet. Mondanunk sem kell, a meze már most ki van nyúlva. Lókodi góljával 10-6.

13. perc: Zubai labdát cserél, Beocsanin és Baláz a pályán. Előbbi be is talál 10-5.

12. perc: Kardos első gólja 9-5.

11. perc: rutinos az orosházi csengős drukker: a Pick-dobok szünetében kezd rá, sőt, egy dobost ő is beszerzett erősítésnek. Közben Stranovsky marad lent, bal lábát fájlalja. Szerencsére semmi komoly.

10. perc: Katzirzot állítják ki. Micsoda figura: a két egykori iskolatárs, Stranovsky és Vadkerti hoz össze egy kínait, utóbbi a gólszerző. Pánczél is eredményes 9-4.

9. perc: Lókodi 7-3. Úgy tűnik, Lékai úgy döntött, célba veszi a szegedi gólrekordját, a Kecskemétnek dobott tizet. Most háromnál tart 8-3.

8. perc: mintha tudta volna: Stranovsky kezéből kipattant a labda, pnt jó lett így Lékainak 7-2.

7. perc: Lékai dobat gólt Stranovskyval 6-2.

6. perc: a Pick megerőltetés nélkül dobálja az indulásgólokat, most Zubai 5-2.

Vadkerti szárnyal.

5. perc: Katzirz bizonyítja, rendben a sérülése, Pánczél válaszol 4-2.

4. perc: Lókodié az első vendéggól 3-1.

3. perc: megy ez: Lékai 3-0.

2. perc: Vadkerti is indulásból eredményes 2-0.

1. perc: kapufával kezd az Orosháza, Stranovsky-góllal a Pick 1-0.

17.59: a Pickben ezúttal Nagy Norbert és Grünfelder Péter a két fiatal.

17.58: a Hargitai, Markó játékvezetői páros fújja a meccset.

17.56: az orosházi drukkerek nem érkeztek üres kézzel, egy csengővel és egy kolomppal veszik fel a versenyt a tucatnyi szegedi dob ellen.

17.54: a vendégeknél Lókodi Gergőre lesz érdemes odafigyelni, ő az eddigi két bajnokiján 15 gólt szerzett.

17.52: a nézők egy része még csak most foglalja el helyét a lelátón, de szemmel láthatólag többen vannak, mint a Dunaferr elleni bajnokin.

17.39: melegítenek a csapatok, a Pick Szegedben első ránézésre mindenki vállalta a játékot. Az Orosháza az élvonal újonca, és bár Every Day KSE néven néhány éve még a középmezőny egyik legjobb csapatának számítottak, az akkori financiális gondok után idén eddig csak próbálkozik: otthon 32-28-ra kaptak ki a Balatonfüredtől, míg idegenben 33-28-ra a Dunaújvárostól. Sőt, a bajnokságban csak vendégcsapatként szereplő Tatran Presov is legyőzte őket.

Az első meccsen a svájci Schaffhausent fogadja a Tisza-parti alakulat az újszegedi sportcsarnokban.

Tegnap kora délután Botka László polgármester fogadta a kétszeres magyar bajnokcsapatot. A város első embere Skaliczki László vezetőedzőnek egy Szeged-címerrel ellátott zászlót nyújtott át. A randevút Ujhelyi István országgyűlési képviselő szervezte meg, ugyanis a játékosok nagy része még nem járt a városházán. Botka László hangsúlyozta, a város kiemelt támogatásban részesíti Szeged első számú csapatát, a téli, nehéz anyagi időszakban is kiállt a csapat mellett. Akkor azt kérte a vezetőktől, hogy egy új szemléletű társaságot alakítson ki. Ezt megtették, így mindenki bízik abban, hogy a szegedi kézilabda újabb sikereket ér el.

A pickesek tegnap a városházán voltak hivatalosak.  Fotó: Schmidt Andrea
A pickesek tegnap a városházán voltak hivatalosak.

A Pick Szeged ma 18 órakor – 1000 forintba kerülnek a jegyek, a meccs előtt 16.30-tól árulják a BL-belépőket az újszegedi sportcsarnokban – az újonc Orosházát fogadja. Az eredmény nem lehet kérdés, hiszen a két gárda nincs egy súlycsoportban, azonban a BB-liga-találkozó mindenképpen jó ráhangolódás lehet a szombati komolyabb derbi előtt.

• 8. pinkfloyd60 2010. szeptember 23. 11:10
    „Igen hiányzik 1-2 közel kétméteres játékos a csapatból! Nem volna hátrány ha bal kezes volna az egyik!!! Amúgy látszik a fejlődés!”
  • 7. frakk 2010. szeptember 23. 11:00
    „Sajnos a védelem, nagyon gyenge volt a részünkről, sokszor vissza sem értek a fiúk időben. Középen jobban össze kell állnunk. Sok fejlődést lehet látni, de még mindig sok az eladott labda. A Bajnokok ligájában minden hiba megbosszulja magát.”
  • 6. zehn 2010. szeptember 22. 21:32
    „Jó-jó, de egy ilyen csapattól ne kapjunk már 26-ot! Hajrá Pick!”
  • 5. frakk 2010. szeptember 22. 21:32
    „Coli? miféle mentalitás az, hogy nem kell ennyi gól?? Kérlek legalább ne írj ilyen hülyeségeket. Ez vezetne a csapat zülléséhez. Igenis kell ennyi gól, hiszen innen lehet csak látni a teljesítményt. A gólarány mindig mindent elárul !! Gyenge csapatok ellen kötelező a 40 !!”
  • 4. Coli86 2010. szeptember 22. 20:18
    „Szép volt fiúk!De nem kell ekkora gólkülömbség elég a 4-de az legyen magabiztos és megtartott!ügyesek a fiúk szépen össze kell szokni!És mindenki legyen magabiztos,koncentráljon,próbálkozzon! HAJRÁ PICK SZEGED!!!!!!!”
  • 3. lilongwe 2010. szeptember 22. 19:45
    „Majd ha szombaton is 44:26 lesz, lehet mondani, hogy "ez igen!"
    Ez az eredmény nem számít sokat, a meccs elment egy jó edzésnek...

Hajrá, Pick! ;-)”
  • 2. PickSzeged007 2010. szeptember 22. 18:17
    „Hihetetlen, hogy csak ennyien vannak a csarnokban... Szinte mindegyik meccsre elmegyek, Kiskunfélegyházáról, nem igaz, hogy aki ott lakik Szegeden, ne lenne 1000Ft-ja erre a sz-ros meccsre...”
  • 1. PickSzeged007 2010. szeptember 22. 17:59
    „Hajrá Szeged! Meg kellene verni az Orosházát.”

Sakkolimpia: Lékóval nyert a válogatott

A tegnap még fáradtság miatt nem szereplő Lékó Péterrel az első táblán nyert a magyar válogatott… Tovább olvasom