2019. 06. 27. csütörtök - László 20°C | 33°C Még több cikk.

Rangadót nyert a Szeged-Grosics Akadémia

A labdarúgó NB III Közép csoportjának 26. fordulójában a Szeged-Grosics Akadémia rangadót nyert Dunaújvárosban, így őrzi előnyét a tabella elején.
Dunaújváros–Szeged-Grosics Akadémia 1–2 (1–2)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 26. forduló. Dunaújváros, 100 néző. Vezette: Szommer Attila (Varga G., Tinnyei).
Dunaújváros: Pokorni – Sándor (Kovács B., 63.), Hompót, Kis B., Horváth – Puskás, Dorogi – Tapiska, Mundi, Szepessy (Kiss P., 71.) – Tóth T. Vezetőedző: Lőrincz Emil.
Szeged-GA: Alekszics – Achim S., Tóth G., Farkas M., Zabari (Coroian, 77.)– Pászka, Zvara, Germán, Oláh G. – Popin, Andorka. Vezetőedző: Joao Janiero.
Gólszerzők: Tóth T. (22.), ill. Andorka (28.), Tóth G. (29.).
Sárga lap: Dorogi (13.), Puskás (59.), Kis B. (88.), ill. Zabari (63.), Alekszics (73.), Zvara (89.).

A labdarúgó NB III Közép csoportjának két olyan csapata találkozott Dunaújvárosban, amely az ezt megelőző 25 mérkőzésen a legkevesebb gólt kapta: a hazaiaknak 14, míg a vendégeknek ennél kevesebb, 13 alkalommal kellett a saját kapujukból kihalászni a labdát.

Ehhez képest a 21. percben a hazaiak betaláltak Tóth Tibor révén – a Szeged-GA a bajnokságban 561 perc után kapott gólt... Viszont a másik oldalon percek alatt változott a helyzet, hiszen a bajnokság legeredményesebb csapata nemcsak egyenlített (Andorka), hanem egy szöglet után Tóth G. fejesével már vezetett is.

A szünet után a hazaiak próbálkoztak az egyenlítéssel, a vendégek pedig őrizték az előnyüket – az utóbbi volt sikeresebb. Ezzel négy fordulóval a bajnokság vége előtt megmaradt a Szentlőrinccel szembeni ötpontos előny, és vasárnap éppen az üldöző csapat érkezik Gyulára.

Joao Janeiro: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, és mindkét csapat a futballt játszotta, a győzelemre törekedett. Boldog vagyok, hogy nyertünk ebben a kiváló stadionban és kiváló pályán, amely a zord időjárás ellenére is alkalmas volt a gyors játékra. A Dunaújváros jó együttes, amely ellen az első félidőben a mi akaratunk érvényesült. Szünet után már más stílusban futballozott a hazai alakulat, amelyhez alkalmazkodtunk. Aki itt volt, az egy jó meccset láthatott.

További eredmények: Kecskemét–Honvéd II. 2–2, Kozármisleny–Iváncsa 2–2, Rákosmente–Szentlőrinc 0–2, Dabas–Pécs 0–3, Taksony– Szekszárd 0–2.

Megküzdött az egy pontért a Makó

A kiesés szempontjából fontos meccs várt a Makói FC-re a Paks II. vendégeként. A hazaiak kezdték jobban a meccset, és a félidő közepén egy kontrából megszerezte a vezetést a Paks. Adamcsek a sarokból ívelt középre, ahol az érkező Cseke belőtte a labdát Füstös kapujába. Tovább olvasom