2018. 12. 15. szombat - Valér -1°C | 1°C Még több cikk.

Reális különbség a Csongrád megyei pólóderbin

Reális különbség a Csongrád megyei pólóderbin A szentesiek keze többször sült el. A szezon első Csongrád megyei pólóderbijén a nagyszünet után felőrölték a szegedieket. Fotó: Vidovics Ferenc.
A férfi vízilabda OB I szezonbeli első Csongrád megyei rangadóján a Metalcom-Szentes hazai pályán 12-7-re legyőzte a ContiTech Szeged együttesét. A derbi a harmadik negyedben dőlt el, ezt a játékrészt ötgólos előnnyel hozták a Kurca-partiak.
Metalcom-Szentes–ContiTech Szeged 12–7 (1–2, 2–2, 7–2, 2–1)
Férfi vízilabda OB I, B csoport, 4. forduló. Szentes, városi sportuszoda, 350 néző. Vezette: Petik, Füzesi.
Metalcom-Szentes: Meixner (10 védés) – Kókai, NAGY 2, VÖRÖS 3, PALOTÁS 3, Pellei F., Somogyi 2. Csere: Kiss, Pellei K., Werner 1, Szalai, Tóth, Takács 1. Vezetőedző: Pellei Csaba.
ContiTech Szeged: Molnár (7 védés) – Baróthy, Berki 1, SZILVASÁN B. 3, Irmes, Korbán 1, Fodor. Csere: Leposa (kapus, 1 védés), Zsigri, Sikter, Szepes, Szilvasán P. 2, Rácz-Fodor, Farkas. Vezetőedző: Varga Péter.
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 7/3.
Ötméteresből: 1/1, ill. 2/2.
Kipontozódott: Baróthy.

A férfi vízilabda OB I Csongrád megyei rangadóin az elmúlt években megszokhattuk, hogy a Szeged számít favoritnak, ebben az idényben viszont fordult a kocka: a szinte teljesen kicserélődött Tisza-parti keret ellen a rutinosabb és jobb nevekkel felálló Kurca-partiak számítottak favoritnak – persze egy ilyen derbin bármi megvalósulhat.

Úgy tűnt, jön is a meglepetés, hiszen a Szilvasán testvérek remeklésével félidőben a kifejezetten jól játszó Szeged vezetett, de még a harmadik negyed hajrájában is 8–6-ra szépített, a kétgólos különbség pedig  a vízilabdában nem ledolgozhatatlan.

A vendégeknek viszont már az volt, sőt, a hazaiak növelték is a különbséget, ekkor már ugyanis kijött a rutinbeli különbség. A válogatottbehívót kapó játékosok is jó hangulatban várhatják a nemzeti csapat hétvégi programját, hiszen Pellei Frank védekezésben jeleskedett, Nagy Márton pedig kétszer is betalált.

A találkozó a harmadik negyedben dőlt el, ezt a játékrészt 7–re hozta a Szentes, amely végül 12–7-re nyert.

Pellei Csaba: – Nehéz meccsre számítottunk, a megyei derbik mindig ilyenek, ezúttal sem volt másként. Az első két negyedben nagyon görcsösek voltunk, utána az idő múlásával megnyugodtunk, rutinos játékosaink remeklésével és jó döntésekkel a Szeged fölé tudtunk kerekedni. Megérdemelten nyertünk, az ötgólos különbség is reális.

Varga Péter: – Az első két negyedben szokás szerint remekül és hatékonyan játszottunk, de most már egyértelmű tendencia, hogy a harmadik negyedben jön egy rövidzárlat. Mentális fáradtság lehet az oka, hiszen olyan hibákat mutatunk be ilyenkor, amilyeneket máskor nem.

Az ellenfelek mindenesetre kihasználják. Sok gyakorlással megszakítható a sorozat, folytatjuk a munkát! A meccs rangadó volt a javából, 8–6-ig szoros és remek hangulatú megyei derbit láthatott a szépszámú közönség. Óriási szurkolás volt, a meccs körítése előtt le a kalappal!

További eredmények, A csoport: Debrecen–FTC 6–22, Kaposvár–Szolnok 5–15, Szombathely–Vasas 10–12, UVSE–BVSC 8–20. B csoport: Tatabánya–Miskolc 6–3 (a vendégek megóvták a mérkőzést), Honvéd–Eger 3–12, Pécs–OSC 6–13.

Rájuk férne a siker: Mosonmagyaróváron szerepel a Szeged 2011

A labdarúgó NB II 14. fordulójában a Szeged 2011-Grosics Akadémia vasárnap 14.30-kor… Tovább olvasom