2019. 03. 22. péntek - Beáta, Izolda 1°C | 17°C Még több cikk.

Rosszul kezdett, majd simán győzött a Metalcom Szentes

Három negyeden át futott az eredmény után a Metalcom Szentes férfi vízilabdacsapata a Kaposvár ellen otthon, az OB I-es középszakasz alsóházának harmadik fordulójában, végül fantasztikus utolsó negyedének köszönhetően 13-8-ra győzött.
Metalcom Szentes–Kaposvár 13–8 (1–3, 4–2, 2–2, 6–1)
Férfi vízilabda OB I, középszakasz, alsóház, 3. forduló. Szentes, 200 néző. Vezette: Kun, Tóth S.
Metalcom Szentes: Meixner – Kiss K., NAGY M. 3, VÖRÖS 4, Pellei F., SOMOGYI 3, Kriszoszpatisz 1. Csere: Bozó, Pellei K. 1, Manojlovics 1, Tóth Gy., Hegedűs, Kuzmenko. Vezetőedző: Pellei Csaba.
Kaposvár: Krémer – Kovács O., GIGA 2, ifj. BERTA 3, Dobos 1, Tóth K., Vindisch 2. Csere: Nemes (kapus), Lukács, Pataki, Németh L., Juhász-Szeley, Telegdy. Vezetőedző: Berta József.
Gól – emberelőnyből: 7/4, ill. 8/3.
Ötméteresből: 2/0, ill. –.
Kipontozódott: Kovács O.

A Tatabányán elszenvedett hétközi vereségét otthon szerette volna javítani a Metalcom Szentes férfi vízilabdacsapata az OB I középszakasza alsóházának harmadik fordulójában. Borzasztóan kezdtek a hazaiak, a Kaposvár két góllal indított. Ez megadta a mérkőzés alaphangját, a szentesiek rohanhattak az eredmény után ismét.

A második negyed közepén 3–3-nál Vörös Viktor centerből lőtt góljával egyenlítettek a Kurca-partiak, de a Somogy megyeiek egészen a harmadik negyed végéig kézben tartották a mérkőzés alakulását, irányították a játékot.
Jól védekeztek. A kapus Meixner Marcell és Nagy Márton (fehér sapkában) saját kapuja előtt. Fotó: Vidovics Ferenc
Fotó: Vidovics Ferenc
A záró nyolc perc 7–7-ről indult. A csapatkapitány Somogyi Balázs szabaddobásgóljával először átvette a vezetést a Metalcom, de az igazi örömjáték ezután következett. Óriási tartásról tettek tanúbizonyságot a Csongrád megyeiek, mivel az utolsó negyedben szinte annyiszor zörgették meg a kaposváriak hálóját, mint addig összesen. Hét góljukra hatot tettek rá, míg egyet kaptak, így magabiztos, 13–8-as győzelemmel sikerült kijavítaniuk a tatabányai botlásukat. Szombaton ismét itthon játszanak Vörös Viktorék, az UVSE-t fogadják majd.

Pellei Csaba: – Elképesztően örülök a győzelemnek, mert nagyon fontos három pontot tartottunk itthon. Az első három negyed nem azt mutatta, hogy van bennünk annyi, mint amennyit a záró nyolc percben mutattunk. Végig futottunk az eredmény után, ami miatt idegesen kapkodtunk. A Kaposvár kihasználta a hibáinkat, a harmadik negyed közepéig kézben tartotta a meccset. Az egész mérkőzésen volt tartásunk, éreztem, ha átvesszük a vezetést, akkor meg tudjuk nyerni a találkozót.

További eredmények, 3. forduló, felsőház: Szolnok– Honvéd 17–6, BVSC–OSC 3–12, Eger–Debrecen 14–9, Miskolc–Ferencváros 11–12. Alsóház: Szombathely–Tatabánya 8–10, Vasas–Pécs 9–5, UVSE–KSI 13–8
Meccskomment

Vörös Viktor, a Metalcom Szentes játékosa

– A legfontosabb, hogy itthon tartottuk a három pontot. Rossz érzéseim voltak csütörtökön és pénteken, ami a meccs elején beigazolódott. Szerencsére a végén a szívünk a helyén volt, de ezt a Kaposvár szúrta most el. Óriásit küzdöttünk, a vendégek pedig nem tudtak végig igazán jól játszani.