2019. 04. 24. szerda - György Még több cikk.

Sikeres főpróbát tartottak a PSG-re: MOL-PICK Szeged-Dabas 36-29 - fotók

A MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata hétgólos sikerrel hangolt a PSG elleni szombati BL-meccsre, miután 36-29-re legyőzte a Dabast a K&H 24. fordulójából előrehozott találkozón.
MOL-PICK Szeged - Dabasi KC VSE 36-29 (17-14)
K&H férfi kézilabdaliga, 24. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1800 néző. Vezette: Földesi, Halász.
MOL-PICK Szeged: Sego - P. Rodríguez 7, Gaber 2, Henigman, Bánhidi 4, Canellas 5, Sigurmannsson 4/2. Csere: Nagy M. (kapus), Balogh 3, Zsitnyikov 6, Bodó, Blazevic 1, Bombac 2, Kaspárek 1, Sunajko 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Dabas: Pallag - Országh 1, S. Tokuda 5, Bíró 1, Szöllősi Sz. 3, Halász L. 2, Zakics 4/1. Csere: Podoba (kapus), Borsos 5, Lepsényi 2, Perisics 4, Garajszki, Kiss A. 2. Vezetőedző: Tomori Győző.
Hétméteres: 2/2, ill. 2/1.
Kiállítás: 4, ill. 12 perc.

NYILATKOZATOK

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: - Tipikus BL-meccs utáni mérkőzés volt kevés felkészüléssel a mai. Fontos, hogy többen pihenhettek tőlünk, míg akik kevesebb lehetőséghez jutottak, most több szerepet kaphattak. Az eredményei nem azt mutatják, de jól összerakott együttes a Dabas.

Bodó Richárd, a MOL-PICK Szeged játékosa: - Gratulálok a Dabasnak. Érződött rajtunk, hogy fáradtak vagyunk, de 15 percre összeállt a védekezésünk, jól lőttünk és volt kapusteljesítményünk, így nyerni tudtunk.

Tomori Győző, a Dabas vezetőedzője: - A mérkőzés előtt kiegyeztünk volna ezzel a különbséggel. Gratulálok a Szegednek a győzelemhez, nem volt kérdés a sikerük, csak a különbség. Összeszedtük magunkat, ennek nagyon örülök. Teljesen más munkát végez a két csapat, komolyan vettük a találkozót. Tökéletesen beleillett a találkozó a felékészülésünkbe, remélem a PICK-nek is.

Zakics Bence, a Dabas játékosa: - Erőt meríthetünk ebből a meccsből. Gratulálok a Szegednek a két ponthoz, nekünk nem ezeket a találkozókat kell megnyerni, hanem a Mezőkövesd ellenit például. Remélem két hét múlva is sikeresen kézilabdázunk majd otthon. Bízom benne, hogy sikerült elsajátítanunk valamit a világklasszisoktól.

Sikeres főpróbát tartottak a PSG-re: MOL-PICK Szeged-Dabas 36-29 - GALÉRIA. Fotó: Karnok Csaba

VÉGE

60. perc: Zsitnyikov hatodszor, 36-29. Nagy Martin véd, az utolsó támadás a Szegedé, nem figyelnek az időre, ez a vége.

59. perc: hiába Kaspárek szépségdíjas passza Gabernek, Podoba véd. Marad a labda a Szegednél, Sunajko cunderezik kiszorított szögből mellé. Borsos, 35-29.

58. perc: Kiss a hosszú alsóba, 35-28. Garajszki rántja le Gabert, két perc.

57. perc: Perisics lövését védi Nagy Martin! A másik fiatal, Sunajko a balszélről, 35-27.

56. perc: Pedro, 33-26. Garantáltan a meccs gólja, a szélről estébe, a háta mögött egy svéd csavarral, Perisics, 33-27. Zsitnyikov, 34-27.

55. perc: Bombac-kapufa, Kiss Attila-gól, 32-26.

54. perc: Bíró lő passzívnál, Sego véd! Bombac az üres kapuba, 32-24. Perisics küldi el egy testcsellel Blazevicset, 32-25.

53. perc: Bombac vágja be talpról, 31-24. Borsos kiáll két percre.

52. perc: Zsitnyikov marad le Bíró Balázsról, 30-24.

51. perc: Tokuda régen szólt már hozzá a meccshez, most a jobbszélről megteszi, 30-23. Kaspárek az oldalhálóba.

50. perc: Borsos talpról, 29-22. Gaber marad üresen beállóban, 30-22.

49. perc: a szülinapos Zsitnyikov - a huszonkilencediket ünnepli ma - kanyarodik fel balátlövőből, 29-21. Zakics lő jobbátlövőből balszélsőként, Sego olvassa!

48. perc: időt kérnek a vendégek. Perisics átlövését üti oldalra Sego.

47. perc: Sigurmannsson az üres kapuba, 27-21. Pedro megszerzi, Blazevic belövi a labdát a gazdátlan ketrecbe, 28-21.

46. perc: Zakics szabálytalan, kétperces kiállítást kap. Canellas emelkedik a védők fölé, 26-21.

45. perc: passzívnál lő Borsos, Sego kitenyereli.

44. perc: szegedi labdaszerzés, gyors támadás, hiába rendeződnek vissza a vendégek, Pedro, 25-21.

43. perc: Országh és Bánhidi több támadás óta harcolnak, előbbi jóval szerényebb fizikailag, ki is használja utóbbi. Két perc a dabasinak. Kaspárek átlövését hárítja Pallag.

42. perc: Pedro a szélről, 24-21. Perisics lő zúgó keresztlécet.

41. perc: időt kér a Dabas. Zakics fut be a szélről, 23-21.

40. perc: Balogh ziccerben, Pallag nyer ellene. Újabb Sego-védés, Canellas eladja, Zakics rohan, Sego! Hihetetlen, elveszik a labdát a PICK-től a sporik. Nagyon nyögvenyelős meccs eddig.

39. perc: Bánhidi Bencéről elfeledkeznek a védők, 23-19. Ami szép, az szép, Szöllősi szépen szedte le a levegőből a labdát, 23-20.

38. perc: Bánhidi harcol Halásszal, gól és két perc a jutalom szegedi szemszögből, 22-19. Hétméterest ítélnek a Dabasnak, Blazevic és a szurkolók is hevesen reklamálnak. Füttykoncert, Zakics büntetőjét Sego védi combbal.

37. perc: Kaspáreket is kiszórják a játékvezetők... Zakics két gólra zárkóztatja a vendégeket kettős emberelőnyben, 21-19.

36. perc: Canellas talpról a kezek között, 21-17. Potyognak a gólok, Zakics, 21-18. Canellast rángatják, kapufára pattint, mehet tovább. Gaber szabálytalan a másik oldalon, két perc.

35. perc: Országh jár túl Sego eszén, 20-17.

34. perc: gyönyörű lerohanást vezet a PICK a jól visszarendeződő vendégek elleni, Pedróra jön ki a figura a jobbszélen, Pallag derékkal hárít.

33. perc: Canellas veri meg lábbal a védőjét, 19-15. Jön a válasz azonnal, Lepsényi, 19-16. Kaspárek második lövése már sikeres, 20-16.

32. perc: Zsitnyikov lendületből, 18-15. Sego marad le Halász átlövéséről, de a kapufa hárít helyette.

31. perc: a Szeged kezdi a második játékrészt, Kaspárek lövését kiüti Pallag. Halász rendezetlen fal ellen, 17-15.

FÉLIDŐ

30. perc: Szöllősi beállóból, 17-14. Támad a Szeged, nem jutnak már lövésig. FÉLIDŐ

29. perc: Borsos lövése a kapufáról pattan be, 17-13.

28. perc: Bombac mellé üres kapura. Hosszan támad a Dabas, majd Pedro a szélről, kapufa.

27. perc: baloghot a lövőkezénél fogva rántja vissza Lepsényi, hetes és két perc. Sigurmannsson belövi, 17-12.

26. perc: Borsos ismét távolról, Sego a kapufára üti, Bodó elesik a kipattanóval, a hatoson belülre, szabaddobás. Megint Sego!

25. perc: Borsos önbizalma a helyén, 12-13 méterről lő, kapufa. Sigurmannsson a balszélről, 16-12.

24. perc: Perisics ragaszt nagy gólt Sego hálójába középről, 14-12. Balogh harmadik találata után 15-12.

23. perc: Szöllősi és Gaber csap össze a falban, utóbbi ordítás közepette esik össze. Valószínűleg kapott egy pofont a szlovén játékos, ápolni kell. Jól van, de le kell jönnie a pályáról, Bánhidi váltja. Szöllősi sárga lappal gazdagodott. Balogh, 14-11.

22. perc: Bírót blokkolja Blazevic, de beesett a hatoson belülre, szabaddobás. Borsos pattintja le a labdát, Sego mellé nyúl, 13-11. Időt kérnek a hazaiak is.

21. perc: Perisics érkezik a Dabas, rögtön egy átlövésgóllal véteti észre magát, 13-19. Labdát veszt a PICK, Lepsényi rohan, 13-10.

20. perc: Sego véd nagyot marad a labda a vendégeknél majd mellé lövik. A másik oldalon is kimarad.

19. perc: Gaber, 13-8.

18. perc: Gaber labdát szerez, Sigurmannsson vezet gyors támadást egyedül, Szöllősi megállítja, szabaddobás. Kimarad a szegedi helyzet, majd Szöllősi elvesztett labdát szed és lövi be, 12-8.

17. perc: Borsos Tamás átlövése után 12-7. Balogh ziccerét védi Pallag.

16. perc: Canellas javítja az előző hibáját, 12-6. Országh ugrik be a szélről, Sego hárít.

15. perc: labdát szereznek a hazaiak, Sigurmannssonnak nem jó Canellas labdája. Tokuda rendezetlen fal ellen a jobbszélről, 11-6.

14. perc: belemenés Bírónál, érvénytelen a gólja. Bánhidi válik le a védőjéről, 11-5. Időt kér a Dabas.

13. perc: Pedro ismét a hazai gólfelelős, már negyedszer talál be, 10-5.

12. perc: jól védekezik a Szeged, nem találják a rést a falon a vendégek.

11. perc: Bánhidi kiharcolja, Sigurmannsson értékesíti a hétméterest, 9-5.

10. perc: Halász a szaggatottról a bal alsóba, 8-5.

9. perc: henigman szerez labdát, indítja Pedrót, 8-4.

8. perc: Tokuda jobbátlövő pozíciójából fut keresztbe, majd tréfálja meg Segót a húzott lövésével, 6-4. Pedro a szélről, 7-4.

7. perc: Halász átlövését védi könnyedén Sego, Zsitnyikov másodszor talál be, majd Zakics lő nagy gólt, 6-3.

6. perc: Sego véd átlövést, Pedro rohan végig a kipattanóval, 5-2.

5. perc: Pedro a jobbszélről jobb kézzel fejezné be a kínai figurát, de belefújnak a sporik.

4. perc: Tokuda talpról, lepattan Sego előtt, beüti, 3-2. Zsitnyikov bevágja, 4-2.

3. perc: Bánhidi maad üresen beállóban, 3-1.

2. perc: Tokuda szép góllal egyenlít, majd Canellas válaszol azonnal, 2-1.

1. perc: a Dabas kezdi a meccset, Bíró tör kapura, Sego véd. Érkezik a pályára Balogh, rögtön góllal indít, 1-0.

17.59: a mérkőzés kezdődobását a szegedi klub egyik szülinapos szurkolója, Gajdos Tibor végzi el.

17.57: kezdődik a bemutatás, taps közepette érznek a csapatok a pályára.

17.50: a dabasiaknál is 15 név szerepel a listán. Ott van a 2012 és 2014 között Szegeden játszott Kékezovity Marinko, valamint a magyar válogatottak, Pallag Péter, Szöllősi Szabolcs és Borsos Tamás.

17.40: egyelőre 15 nevet írtak be a jegyzőkönyvbe a szegediek, a fennmaradó egy helyre Mirko Alilovic, Mario Sostaric, Jorge Maqueda írható be, a fiatalok közül Nagy Martint és Sunajko Stefánt már beírták. A bemelgítés közben Jonas Källman fájlalta a vállát picit, így Stefán Sigurmannsson került helyette keretbe.

17.30: üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból. Fél óra múlva a Dabassal játszik a PICK az NB I-ben.

Korábban:

Bajnokok Ligája-történetének 14. döntetlenjét (33–33) játszotta a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata a dán Skjern Handbold ellen. Hétfőn is a pontvesztés volt a legfőbb téma a szurkolók körében. Senki sem temette a csapatot, többen azt emelték ki, hogy az a küzdés, az a hajtás, amit a kékek bemutattak, mindenképpen dicséretes volt. Mínusz ötről jött vissza a meccsbe, és vette át a vezetést a magyar bajnok, de most a hajrában nem sikerült megszerezni a győztes gólt. Kár érte, mert minden esélye megvolt a csapatnak.

És ma már újabb feladat következik, 18 órakor hazai környezetben a Dabas gárdáját fogadja a Pastor-alakulat az újszegedi sportcsarnokban. A Pest megyeiek a 10. helyen állnak a bajnokságban, az elmúlt három meccsükön vereséget szenvedtek. Pedig a keretükben kiváló kézilabdások találhatók, az egykori szegedi Kekezovity Marinkó, a beállós Szöllősi Szabolcs, a szélső Országh Ádám, vagy éppen a keménységéről híres Borsos Tamás neve is jól cseng a magyar kézilabdaéletben.
Taplra állt Joan Canellas és a MOL-PICK Szeged. Ma a Dabas, szombaton a francia PSG következik. Fotó: Karnok Csaba
Több játékos ma pihenőt kaphat Juan Carlos Pastortól, hiszen szombaton következik a VELUX EHF Bajnokok Ligája csúcsrangadója a francia Paris SG ellen.

A mai bajnokiról a delmagyar.hu szöveges online tudósításban számol majd be.