2018. 12. 17. hétfő - Lázár, Olimpia -10°C | 1°C Még több cikk.

Sikeres főpróbát tartottak a Veszprém előtt: MOL-PICK Szeged-Ferencváros 34-25 - galéria

A K&H férfi kézilabdaliga 8. fordulójából rendezett találkozón 34-25-re legyőzte a MOL-PICK Szeged a Ferencvárost. Legközelebb a Veszprém érkezik az újszegedi sportcsarnokba, jövő szombaton 13.30-tól rendezik a rangadót.
MOL-PICK Szeged - Ferencváros 34-25 (20-11)
Férfi kézilabda, K&H liga, 8. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1800 néző. Vezette: Altmár, Horváth.
MOL-PICK Szeged: Sego - Pedro 8, T. Petrus, Bánhidi 3, Källman 1, Gorbok 5, Zsitnyikov 3. Csere: Sierra (kapus), Balogh 2, Bodó 6, Sigurmannsson 4, Blazevic, Zubai 1, Sostaric, Skube, Fekete B. 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Ferencváros: Nagy L. - Bujdosó 2/1, Marczinkó 5, Mikita B. 1, Benmiloud 2, Rédai 2, Pálos 2. Csere: Tuba Kovács (kapus), Pordán 6/1, Pál 1, Benis 2, Kocsi 1, Oláh T. 1. Vezetőedző: Adorján Gábor.
Hétméteres: 1/0, ill. 2/2.
Kiállítás: 2, ill. 0 perc.

NYILATKOZATOK:

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: - Gratulálok a Ferencvárosnak a jó játékához, végig harcoltak. Arra volt jó nekünk a meccs, hogy néhányan pihenhettek, míg akik eddig kevesebbet töltöttek a pályán, azok játszhattak. Az első félidőben már eldöntöttük a két pont sorsát, így a második játékrészben már nehezebben is kézilandáztunk a nagy előny tudatában.

Fekete Bálint, a MOL-PICK Szeged játékosa: - A saját táborunk mindig fantasztikus, így még jobb hangulat volt, hogy itt voltak a ferencvárosiak is. Az első félidőben eldőlt a meccs, jövő héten nagyon fontos összecsapás vár ránk a Veszprém ellen.

Adorján Gábor, a Ferencváros vezetőedzője: - Gratulálok a Szegednek az eddigi eredményeihez. Azért jöttünk, hogy összerázódjunk, mert kevesen vagyunk betegségek és sérülések miatt. Magunknak megfeleltünk, külön kértem, hogy ne lassítsuk a játékot. Jól sikerült a meccs a különbség ellenére, nem egyek a céljaink a hazaiakkal.

Nagy Máté, a Ferencváros játékosa: - Gratulálok a Szegednek, nagyon jó csapat. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy ennyien elkísértek bennünket. Kiváló hangulat kerekedett ki a két szurkolótábor részvételéből, harcoltunk értük.

VÉGE

60. perc: Bodó egyre messzebbről lő, most kapufa. Rédai átlövését fogja, Sierra, ez a vége. VÉGE

59. perc: Bodó 11 méterről bevágja, 34-25.

58. perc: Tuba Kovács nagyot véd. Pordán beállóból, 33-25.

57. perc: Pordán büntetőből, 33-24.

56. perc: Gorbok ellépi, Benis kapufát lő a saját térfeléről üres kapura.

55. perc: Rédai átlövését védi Sierra, Bodó kapja a mérkőzés első kétperces büntetését.

54. perc: Mikita agresszívan támadja a falat, gól a jutalma, 33-23.

53. perc: Bodó Zubainak, bepattintja, 33-22.

52. perc: Zsitnyikov labdája rövid Zubainak. Fekete szerez labdát, Pedro rohan, elszórja. Benis ziccerben, Sierra.

51. perc: Marczinkó, 32-22.

50. perc: Bujdosó a szélről, Sierra.

49. perc: Fekete lőhet tisztán, Tuba Kovács véd. Rédai, 31-21. Bodó a hosszúba, 32-21.

48. perc: Zubainak nem jó Bodó labdája. Sierrán dobja mellkason Kocsi.

47. perc: Marczinkó hatalmas kapufája után jöhet a MOL-PICK.

46. perc: Kocsi beállóból, Sierra. Zsitnyikov vezeti a lerohanást, 30-20. Sierra újabb ziccert hárít, Pedro lerohanásból, 31-20.

45. perc: Fekete Bálint okosan, talpról, 29-20. Időt kér az FTC.

44. perc: Benis, 28-20. Zsitnyikov talpról, Tuba Kovács véd, oldalt megy ki. Gorbok labdáját is leszedi a Fradi kapusa.

43. perc: Pál-kapufa, egészen Tuba Kovács kapusig pattan vissza a labda. Sierra hárít, Petrusé a kipattanó.

42. perc: Sierra indítja Pedrót, 28-19.

41. perc: Bánhidi üres, mutatja magát Zsitnyikovnak, kapja is a labdát, 27-19.

40. perc: Gorbok lövése a kapufán csattan.

39. perc: labdát veszt a Szeged, Pordán nagy labdát kap a lerohanás végén, 26-19.

38. perc: Páltól veszik el a labdát a játékvezetők, Zsitnyikov indítja pattintva Sigurmannssont, 26-17. Pálos fut be a szélről középre, üresen marad, 26-18.

37. perc: Pordán, 24-17. Pedro ugrik be, 25-17.

36. perc: Marczinkónak jó napja van, 24-15. Bánhidi szabálytalan. Pálos rohan, ügyesen forog le Feketéről, 24-16.

35. perc: Marczinkó ezúttal a szélről, 23-14. Gorbok megállíthatatlan, 24-14.

34. perc: Zsitnyikov, 23-13.

33. perc: Gorbok lendületből, 22-12. Kocsi, 22-13.

32. perc: Benis váratlanul lő, 21-12.

31. perc: a Szeged kezdte  a második félidőt. Gorbok, 21-11.
MOL-PICK Szeged-Ferencváros 34-25. Fotó: Karnok Csaba (galéria)
FÉLIDŐ

30. perc: Sigurmannsson lő gólt kínaiból, de leér a lába. Pordán estébe szépen emeli át Segót, 20-11. Balogh sokkal fölé, Nagy indítása túl hosszú Bujdosónak. FÉLIDŐ

29. perc: Bujdosó a jobbszélről, 20-10.

28. perc: kapufát lő a Fradi, Sigurmannsson, pontosabban céloz, 20-9.

27. perc: énekel a Fradi-tábor és a szegedi, igazi meccshangulat.

26. perc: Pált sáncolja Blazevic. Sigurmannsson cunderezik Nagy mellett, 19-9. Közte tíz!

25. perc: Bodó lövésébe beleér a védő, de gól, 18-9.

24. perc: az év gólja, ha bejön Sostaric és Skube dupla kínaija, de lefújják a sporik. Pordán, 17-9.

23. perc: a szegedi B közép tagjai is szép számmal itt vannak, és buzdítják a csapatot. Bodó, 17-8.

22. perc: Oláh lövése becsapja Segót, 15-8. Balogh, 16-8.

21. perc: Bodó keze először sül el ma, 15-7.

20. perc: balogh ugrik fel, Nagy kiüti. Sigurmannsson szabálytalan, hetes, Bujdosó belövi, 14-7.

19. perc: Pál talpról, Sego véd.

18. perc: rossz bejátszás a Fradinál, Pedro kapja és lövi be a labdát, 13-6. Újabb szegedi labdaszerzés, Pedro már ötödször, 14-6.

17. perc: Pál előtt nyílik szét a szegedi fal, 11-6. Sigurmannsson, 12-6.

16. perc: Petrus labdát szerez, indítja Sigurmannssont, 11-5.

15. perc: Rédai jól lő, Sego oldalra tenyereli. Pedro, 10-5.

14. perc: Pedro cunderezik a szélről, 9-5. Időt kér a Ferencváros.

13. perc: Pálos eladja a labdát, Gorbok indítja Pedrót, 8-5.

12. perc: Marczinkó, 6-5. Gorbok vágja be a léc alá, 7-5.

11. perc: Balogh büntetőjét Nagy kiüti.

10. perc: Bánhidi harcol ki hétméterest.

9. perc: rossz a bejátszás Benmiloudnak. Jöhet a Szeged, Zsitnyikov végigviszi, cunderrel fejezi be a támadást, 6-4.

8. perc: Mikita lövését blokkolják.

7. perc: Källman a szélről, Nagy Levente kirúgja a rövid alsóból a labdát. Sego véd átlövést, majd Pedro próbálkozik a szélről, ismét Nagy.

6. perc: Rédai távolról talál be, 5-4. Bánhidi fölé.

5. perc: Benmiloud kap szép bejátszást, 4-3. Gorbok átlövésből, 5-3.

4. perc: Sego indítása hosszú picit Pedrónak. Megállunk, majd Balogh betör, 4-2.

3. perc: Marczinkó óriási góljával 2-2. Bánhidi azonnal válaszol, 3-2.

2. perc: Benmiloud, majd Bánhidi talál be beállóból, 2-1.

1. perc: a Fradi kezdte a mérkőzést. Labdát szerez a Szeged, Källman, 1-0.

15.58: szeptember hónap legjobb szegedi játékosának José Manuel Sierrát választották a szurkolók. A díjat Szilágyi Tamás, az MOL-PICK egyik drukkere adta át a spanyol kapusnak.

15.55: kezdődik a bemutatás. A ferencvárosi szurkolók "Mindent bele" skandálással fogadják csapatukat.

15.45: a ferencvárosi szurkolók először lesznek ott a klub férfi kézilabdásainak mérkőzésén ma idegenben.

15.40: ma a Szegedből ezúttal Gaber és Buntic kapott pihenőt Juan Carlos Pastor vezetőedzőtől, helyükre Zubai és Pedro kerültek be.

15.30: üdvözlünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Fél óra múlva kezdődik a MOL-PICK Szeged - Ferencváros találkozó, amelyre 200 zöld-fehér drukker is érkezik.

A vendégek idén kerültek vissza a legjobbak közé, sok vizet nem zavartak eddig, és most is csak a tisztes helytállásban bízhatnak, hiszen a szegedi együttes a nantes-i vereség óta elkapta a fonalat, nem kapott ki.

Pastor mester biztos, hogy több játékosának is pihenőt ad, így Zubai Szabolcs és Pedro Rodriquez visszakerült a keretbe.
A Szeged remek formában játszik, így a Fradi ellen kötelező lecke következik. Fotó: Wojciech Jablonski

A vendégek eddig egyszer nyertek a bajnokságban, hét közben a Veszprém ellen 39–20-ra kaptak ki. Népes tábor biztatja majd a Fradit, közel 200 zöld-fehér drukker érkezik a meccsre.

A Szeged jövő szombaton – október 20-án (péntek) 15 órától árulják majd elővételben a csarnokban a belépőt – rangadót vív, jön a várva várt PICK–Veszprém derbi.