2019. 04. 25. csütörtök - Márk Még több cikk.

Sima szegedi győzelem Budakalászon

21-14-es félidő után 33-28-ra nyert az év első bajnokiján Budakalászon a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata.
CYEB Budakalász-MOL-PICK Szeged  28-33 (14-21)
K&H férfi kézilabda liga, 14. forduló, Budakalász. Vezette: Fekete, Tóth.
Budakalász: Váczi D. - Tóth Á. 2, Czina, Mazák 2, Leimeter 4, Koller 3, Bohács 2/1. Csere: Simon, Váczi M. 4, Török 4, Nemes 6, Simotics, Tóth K 1. Vezetőedző: Forgács Gyula.
MOL-PICK Szeged: Alilovic - Sostaric 3/3, Maqueda 3, Bombac 4, Gaber 1, Henigman 3, Källman 1. Csere:  Bánhidi 8, Zsitnyikov 4, Blazevic, Canellas, Kaspárek 2, Sunajko 1, Pedro, Sigurmannsson 3/1.  Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 8, ill. 6 perc.
Hétméteres: 1/1, ill. 5/4

Nem volt kérdés a győzelem, a második félidőben volt egy kis holt pont, de ezután sem volt kérdés, hogy szépen induljon 2019.

60. perc: Váczi véd, ez a vége. 33-28-ra nyert a Szeged.
59. perc: Labdát szerzett, majd eladja a Szeged. Sigurmannsson, 28-33.
58. perc: Bánhidi most mellé.
57. perc: Nemes a pipába, 28-32.
56. perc: Alilovic véd. Zsitnyikov tört be, 27-32.
55. perc: Bánhidi hetest harcol ki. Mazák 2 perc. Sigurmannsson, 27-31.
54. perc: Jól van: Bánhidi, 27-30. Belemegy Váczi.
53. perc: Török, 27-29.
52. perc: Bánhidi tarthatatlan, 25-29. Váczi M. talpról, 26-29.
51. perc: Gaber szerzett labdát, Källman ziccert ront. Nemes beállóból, 25-28.
50. perc: Kaspárek, 24-28.
49. perc: Hazai hetes. Bohács, 24-27.
48. perc: Váczi véd, Bohács az üres kapuba, 23-27. Bombac sokkal fölé.
47. perc: Török a szélről, 22-27. Sigurmannsson 2 perc.
46. perc:  Váczi M., 21-26. Parádés! Bánhidi vágja be, micsoda labdát kapott Bombactól, 21-27.
45. perc: Bánhidi harcol ki hetest, Sostaric fölé. Alilovic véd.
44. perc: Koller az üres kapuba, 20-26.
43. perc: Sigurmannsson, 18-26. Nemes, 19-26. Időt kér a Szeged.
42. perc: Eladja a Szeged, Gaber 2 perc.
41. perc: Ismét Nemes, 18-25.
40. perc: Nemes, 17-24. Zsitnyikov, megállt a levegőben, 17-25.
39. perc: Alilovic ziccert véd. A két spori, ez nekik magas. Bombac kínaiból, belemenést fújtak nála.
38. perc: Bombac tört be, 15-24. Időt kérnek a hazaiak. Koller, 16-24.
37. perc: Bombac cseni el. Gabert látják szabálytalannak.
36. perc: Källman szerzett labdát, lépést fújnak Sostarcinál.

35. perc: Mazák hátulról löki meg Zsitnyikovot, 2 perc. Gaber harcol ki hetest, Sostaric, 15-23.
34. perc: Alilovic lábbal véd.
33. perc: Tóth K., 15-22. Maqueda eladja a labdát.
32. perc: Koller 2 perc. Maqueda, 14-22.
31. perc: A hazaiak kezdik a második félidőt. Labdát szerzett Källman.

30. perc: Tóth K. belemegy. Időt kér a Szeged. 37 másodperc még a félidőből. Váczi, majd Alilovic véd, félidő!
29. perc. Sunajko robog, 14-20. Alilovic véd. Bánhidi, 14-21.
28. perc: Alilovic, majd Váczi D. véd.
27. perc: Kaspárek is megszerzi első gólját, 14-19.
26. perc: Török laposan, 13-17. Zsitnyikov, nagy gól, 13-18. Váczi, eldőlve, 14-18.
25. perc: Hazai kapufa. Remek vendég akció, Bánhidi, 12-17.
24. perc: Bánhidi ürese, 12-16.
23. perc: Váczi vágja be, 12-15.
22. perc: Leimeter, eddig remekel, 11-14. Bánhidi harcol ki hetest, Sostaric, 11-15.
21. perc: Bánhidi villan, 10-14.
20. perc: Kaspárek kapufa. Elveszik a labdát a hazaiaktól.
19. perc: Bánhidi kapott pazar labdát, 9-13. Leimeter tört be, 10-13.
18. perc: Teljes sorcsere a Szegednél.
17. perc: Tóth, majd Källman, potyognak a gólok, 9-12.
16. perc: Tóth Á. a szélről, 8-10. Zsitnyikov első labdaérintése, 8-11.
15. perc: Maqueda emberrel együtt, 6-9. Nemes az üres kapuba, 7-9. Maqueda, 7-10.
14. perc: Török talpról, 6-8.
13. perc: Sostaric szerzett labdát, Bombac, 4-7. Koller tört be, 5-7. Gaber kap 2 percet. Henigman vágja be a pipába, 5-8.
12. perc: Szegedi labdaszerzés, Gaber hetest harcol ki, Leimeter 2 perc. Sostaric, 4-6.
11. perc: Rengeteg hiba mindkét oldalon, a PICK kétszer is elszórta a labdát.
10. perc: Gaberről pattannak le, 4-5.
9. perc: Ismét elveszik a labdát a Szegedtől. Mazák, 4-4.
8. perc: Leimeter, 3-4. Sostaric, majd Mazák is belemegy.
7. perc: Gabert takarják be, nincs 2 perc. Bombac ver meg mindenkit, a pipába lő, 2-4.
6. perc: Koller méterekkel fölé lő.
5. perc: Leimeter sokkal fölé, eladja a labdát a Szeged.
4. perc: Henigman tört be, 1-2. Leimeter, majd Bombac, 2-3.
3. perc: Alilovic tolja mellé.
2. perc: Mazák préseli be, 1-0. Henigman, most remek, 1-1.
1. perc: A Szeged kezd. Maqueda lő, Váczi véd.

17.47: Mindkét csapat már a hajrájához ért a melegítésnek. Zeng a "Pick Szeged!" buzdítás, egyre nagyobb a szegedi tábor.

17.42: A két fiatal ma a PICK keretében: Sunajko Stefán és Marczika Barnabás.

17.38: Egyelőre 15 szegedi játékos neve szerepel a jegyzőkönyvben. Balogh Zsolt, Stefan Sigurmannsson és Marin Sego a lelátón ül, közülük kerül majd ki az, aki pályára lép a Budakalász ellen.

17.29: Hazai oldalon két ismerős játékos, Czina József és Simon Bence, mindketten játszottak Szegeden.

17.15: Köszöntünk mindenkit a helyszínről, Budakalászról. 2019-ben az első bajnoki összecsapását vívja a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata. Ismét sok-sok szegedi lesz a lelátón, 45 perccel a kezdés előtt már legalább 50 kék mezes ül a lelátón.

Korábban:
A magyar bajnoki címvédő holnap 18 órakor idegenben, a Budakalász otthonában kezdi meg a 2019-es évet. Jövő kedden (az M4 Sport élőben adja) a Balatonfüredet fogadja, majd február 10-én (vasárnap) már az európai topligában, a VELUX EHF Bajnokok Ligájában szerepel, a szlovén Celje otthonában csatázik.
A téli szünet után jönnek az éles meccsek. Pastor mutatja Bánhidinek a helyes utat. Karikatúra: Hudi Dániel
Az első nemzetközi meccs után nem sok pihenő vár a csapatra, február 12-én (kedd) 17 órakor a magyar kupa negyeddöntőjében a Mezőkövesd együttesét fogadják az újszegedi sportcsarnokban. Tét a négyes döntőbe jutás. Ezután következik az első hazai BL-meccs, február 17-én (vasárnap) az ukrán bajnok Zaporizzsje vizitál a sporiban. Február 19-én (kedd) Egerbe utaznak a kékek, majd 23-án már a francia Nantes otthonában próbálja meg szaporítani a BL-pontjainak a számát. A hónap utolsó meccsét február 26-án (kedd) a Ferencváros (M4 Sport élőben) ellen vívja a Pastor-alakulat.

Nyolc meccs, nyolc izgalmakkal teli találkozó.

Téli szünet a megyekettes csapatoknál (4. rész): Kemény tavasz áll a Csengele előtt

Lassan munkába lendülnek a Csongrád megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság csapatai is. A téli… Tovább olvasom