2019. 07. 20. szombat - Illés 18°C | 29°C Még több cikk.

Sima szegedi siker a szezonnyitón a Budakalász ellen

A MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata 29-20-ra győzött a K&H liga első fordulójában a Budakalász ellen.
MOL-PICK Szeged - CYEB Budakalász 29-20 (15-11)
K&H férfi kézilabda liga, 1. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Altmár, Horváth.
MOL-PICK Szeged: Alilovic - Sostaric 8, Maqueda 3, Bombac 3, Bánhidi 2, Zsitnyikov 3, Sigurmannsson 3/3. Csere: Sego, Nagy M. (kapusok), Blazevic, Bodó, Canellas 2/2, Gaber 2, Balogh 2, Kaspárek 1, Sunajko. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Budakalász: Váczi D. - Tóth, Á. 2, Leimeter 3, Koller 2, Czina, Mazák 2, Bohács. Csere: Boros (kapus), Nagy B. 7/3, Koncz 1, Sinkovits, Nemes 3, Simovics, Bodnár, Váczi M.  Vezetőedző: Forgács Gyula.
Hétméteres: 6/5, ill. 3/3.
Kiállítás: 10, ill. 14 perc.

Galéria kép

NYILATKOZATOK

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: - Gratulálok a Budakalász komoly teljesítményéhez. Jól védekeztünk, és a kapusaink is jól védtek. Támadásban viszont rengeteget kell javulnunk, a vezetésében és a lövésekben is. Sok hibával kézilabdáztunk elől. Sokat kell javulnunk, hogy ne legyenek problémáink. Folytatjuk a munkát.

Mario Sostaric, a MOL-PICK Szeged játékosa: - Egyetértek Pastor mesterrel, jól védekeztünk, ebből sok indításgólt lőttünk. Jó csapat ellen komoly meccset játszottunk. Sokat edzettünk és készültünk, támadásban viszont még fejlődnünk kell. A legjobb edzés egy meccs, itt kell megvalósítani azokat, amiket a tréningeken gyakorlunk. Elégedett vagyok a látottakkal.

Forgács Gyula, a CYEB Budakalász vezetőedzője: - Gratulálok a Szegednek a megérdemelt győzelemhez egy számunkra vállalható, jövőbe mutató mérkőzésen. Tavaly azért jobb volt itt ülni a döntetlen után, de ez az eredmény a realitás. Az volt a célunk, hogy ne szaladjunk bele egy nagyobb különbségű vereségbe. Biztató, hoygy egyes taktikai elemeket egy ilyen komoly BL-csapat ellen is jól végrehajtottunk. Jövő héten a Veszprém ellen játszunk, utána kezdődik számunkra igazán a bajnokság. Csak magyar játékosokkal vágtunk neki a szezonnak, az 5-8. helyen szeretnénk majd végezni.

Nemes Richárd, a CYEB Budakalász játékosa: - Szoros játék hozott az első félidő, de a végén többször hibáztunk, amivel elhúzott a Szeged. A második játékrészben futottunk az eredmény után, az eladott labdáinkat megbosszulták. Helytálltunk, remélem jó szezont produkálunk majd.

A mérkőzés kezdődobását Dr. Bérczy Mihály, a Szegedi Előre társalapítója végezte el. Fotó: Karnok Csaba.

VÉGE

60. perc: Bodnár lőhet tisztán a balszélről, Nagy Martin véd! Bodó lövését Boros hárítja, Tóth villámgyors, 28-20. Gaber beállóból, 29-20, ez a vége!

59. perc: Canellas hétméteresből, 28-19.

58. perc: Canellas lövését védi Boros. Kaspárek ment nagyot, de érthetetlen módon hetest fújnak a bírók. Nagy értékesíti, 27-19.

57. perc: Blazevicset is kiállítják. Szórják a két perceket a játékvezetők. Nagy Martin védéssel mutatkozik be. Jöhet a Szeged, de Gabert is kiállítják...

56. perc: Koller fölé. Sunajko a szélről, Váczi Milán szabálytalan, két perc és hetes. Canellas belövi, 27-18.

55. perc: Canellas szerez labdát, jól zárkózik vissza a Budakalász. Bánhidi góljába fújnak bele, mondván szabálytalanul zárt.

54. perc: Simovics is kiáll két percre. Gaber, 26-18.

53. perc: Gabert rántják vissza, így nem tud jól passzolni, Tóth robog végig a pályán, 25-18.

52. perc: ezúttal a PICK lőhet hetest, Gaber harcolta ki. Boros védi Sigurmannsson büntetőjét.

51. perc: Sostaric hetedszer, 25-16. Nemes okosan 25-17.

50. perc: Kaspárek ellen ítélnek, hetes és két perc. Nagy Sego lábai között, 24-16.

49. perc: Kaspárek talpról Vácz ölébe.

48. perc: Kaspárek első átlövéséből megszerzi első szegedi gólját, 24-15. Újabb Sego-védés.

47. perc: Gaber kap kétperces kiállítást.

46. perc: Sigurmannsson büntetője a keresztlécről pattan be, 23-15.

45. perc: Váczi véd egy szépet most, majd Nemes talál be, 22-15.

44. perc: ismét időt kér a Budakalász. Sego véd.

43. perc: Nagy, 21-14. Maqueda is gyártja a gólokat, rövid időn belül harmadszor eredményes a spanyol, 22-14.

42. perc: Blazevic hezitál, nem merte elvállalni üres kapura, inkább Sigurmannssonnak passzolt. Szabálytalan az izlandival szemben Koncz, két perc a "jutalma".

41. perc: dadog a labda a Budakalásznál, el is veszik a labdát a sporik. Maqueda agresszívan, 21-13.

40. perc: Sego indítja Sostaricsot, egészen parádés labdaátvétel után talál be a szlovén, 20-13.

39. perc: Sigurmannsson a szélről, Váczi hárít. Leimeter lövésébe csak beleütni tud Sego, 19-13.

38. perc: Mazák beállóból, 18-12. Maqueda debütáló gólja "hálószaggatóra" sikeredett, 19-12.

37. perc: Bombac középről passzol le a szélre Sostaricnak, nagy helye van, de Váczi véd. Időt kérnek a vendégek. Sostaric lop labdát és viszi végig, 18-11.

36. perc: Bánhidit állítják ki mezhúzásért.

35. perc: Sostaric indulna, Nagy feltartja, Maqueda rohan, Váczi véd. Nagy utólag kap két percet, oldalról jöhet a PICK. Bombac elindul, bevágja a jobb alsóba, 17-11.

34. perc: nagyot is blokkoljuk. Jön a Szeged, de elveszik a labdát a sporik tőle.

33. perc: Maqueda lövését védi Váczi.

32. perc: Zsitnyikov betörése után, 16-11. Koller blokkon megpattanó lövését üti ki Sego.

31. perc: a Budakalász kezdte a második félidőt, a szegedi kapuban Marin Sego váltja Mirko Alilovicsot.

Fotó: Karnok Csaba

FÉLIDŐ

30. perc: Sostaric elemében, már ötödször, 15-11. Koncz lövését sáncolja Canellas, marad a vendégeknél a labda. Koller lő, de nagyon fölé, nincs már idő szegedi támadásra. FÉLIDŐ

29. perc: Bodó ugrik magasra, Vácz kitenyereli. Sostaric indul, 14-11. Sinkovits lő Alilovic ölébe.

28. perc: Koller hatalmas gólja után zárkózik a Budakalász, 13-11. Időt kér Pastor.

27. perc: Koncz talpról, 13-10.

26. perc: Canellas védekezik belül, hetes. Nagy büntetőjébe csak belerúgni tud Alilovic, 13-9.

25. perc: Nagy tör be, Canellas kiszorítja, Alilovic! Balogh második gólja után 13-8.

24. perc: Sigurmannsson a jobb alsóba, 12-8.

23. perc: Koncz távolról, Alilovic kiüti. Gaber harcol ki büntetőt.

22. perc: Nagynak zárnak ketten szabaddobásnál, Alilovic ezt is kitenyereli.

21. perc: Balogh passzából, Sostaric, 11-8.

20. perc: Tóth cunderezik a obbszélről, elmegy Alilovic mellett, de a kapu mellett is. Bodó rohan, hamar lő, mellé.  Koller bevágja a hosszú alsóba, 10-8.

19. perc: gyönyörű szegedi támadás, a húzás Sostaricsra jön ki, 10-7.

18. perc: Nagy lő, ismét Alilovic nyeri a párharcot.

17. perc: Balogh első labdaérintése után rögtön gólt szerez betörésből, 9-7.

16. perc: Zsitnyikov szerez labdát, Bombacsot indítja, Sigurmannsson pedig a kapufára pattint ziccerben.

15. perc: Leimeter a kezek alatt talpról, 7-7. Bombac azonnal, 8-7.

14. perc: Koller ad pazar passzt beállóba Mazáknak, elpörgeti Alilovic feje mellett, 7-6.

13. perc: Koller feleslegesen lő, mellé. Jó ez a Szegednek, támadhat, Bombac első szegedi gólja visszatérőként, 7-5.

12. perc: Nagy talpról, Alilovic kitenyereli. Bravó! Sostaric ugrik be a jobbszélről, 6-5.

11. perc: Nagy szárnyal, ezúttal beállóba futva marad üresen, 4-5. Bánhidi válaszol klasszikus beállógóllal, 5-5.

10. perc: Nagy Bence rendszerint jól játszik a PICK ellen, most sincs ez másként, már a harmadik gólját lövi, 3-4. Bánhidi kiharcolja, Sigurmannsson értékesíti a hétméterest, 4-4.

9. perc: Bohácsnak rossz a labda a szélre. Bombac eladja, indul a Budakalász, de Zsitnyikov piszkál bele a passzba, Alilovic dobja előre a labdát, Bánhidi töri meg a szegedi gólcsendet, 3-3.

8. perc: Bombac zár Zsitnyikovnak, a keresztlécen pattan az orosz lövése.

7. perc: Leimeter lepi meg Alilovicsot átlövésből, 2-2. Eladjuk, Nagy bevágja a ziccert, 2-3.

6. perc: Nagy talpról, Alilovic kirúgja, Mazák ismétel, ezt is védi a Veszprémből igazolt kapus. "Mirko, Mirko!" - skandálja a kapus nevét a B-közép.

5. perc: Nagy bence távolról, 2-1.

4. perc: Kollert állítják ki két percre a játékvezetők. Sigurmannsson talál be, de már fújtak a sporik, a Budakalászé a labda.

3. perc: ismét Zsitnyikov a gólszerző, 2-0. Bohács lőhet tisztán a balszélről, kapufa.

2. perc: újabb Alilovic-védés, majd Bombac szerzi vissza a labdát a Szegednek.

1. perc: a Szeged kezdte a mérkőzést, eladjuk a labdát, Alilovic véd, majd Zsitniykov szerzi rendezetlen fal ellen az idény első gólját, 1-0.

17.59: egyperces némacsend után következhet a találkozó. A kezdődobást Dr. Bérczy Mihály végezte el. A hazaiak kék, a vendégek sárga mezben lépnek pályára.

17.57: a budakalász játékosok után a szegediek érkeznek a pályára. A csapatkapitány, Jonas Källman távollétében Balogh Zsolt vezeti fel a hazaiakat.

17.54: érkezik a pályára az immár tíz zászló, amely a szegedi klub sikereit jelképezi.

17.50: a szezon első mérkőzésén búcsúzik a MOL-PICK Szeged a nemrég elhunyt Ludányi Mártontól, aki a klub jogelődjét, a Szegedi Előre alapította 1961-ben Dr. Bérczy Mihállyal közösen.

17.45: a szegedi keretből hárman maradtak ki a szakmai stáb döntése miatt. Jonas Källman, Nik Henigman és Pedro Rodríguez.

17.40: két 1996. január elseje után született játékosnak kötelező keretbe kerülnie, ennek a MOL-PICK Szeged ma Nagy Martin kapussal és a balszélső Stefan Sunajkóval felel meg.

17.30: üdvözöljük minden olvasónkat az újszegedi sportcsarnokból. Harminc perc van hátra a szezon kezdetéig. 18 órakor játssza első tétmérkőzését a MOL-PICK Szeged a 2018/19-es idényben, az ellenfél a magyar bajnokság első fordulójában a CYEB Budakalász lesz.

Korábban:

Meccslázban égnek a szurkolók, holnap hivatalosan, az első éles meccsel megkezdődik a 2018–2019-es férfi kézilabdabajnoki szezon.

A bajnok, a MOL-PICK Szeged együttese hazai pályán 18 órakor azt a CYEB Budakalászt fogadja, amellyel hetekkel ezelőtt edzőmeccset játszott, és nyert 36–27-re. Azon a meccsen kétezer kékszimpatizáns ült a lelátón, népes publikum előtt játszott a megújult csapat. Most is mindenki reménykedik abban, hogy sokan buzdítják majd a szegedieket.
A meccs előtt 16 órakor nyit a pénztár, de a jegymester.hu-n is lehet már belépőt váltani, ami 1490 forintba kerül.
Minden rendben a Pastor-csapatnál. Tegnap délelőtt csapatfotózás is szerepelt a programban, az M4 Sport is készítetett képeket, amit már jövő szombaton mindenki láthat, hiszen a Balatonfüred elleni meccset – változott a kezdés: 15 óra – élőben adják majd.

A kezdés előtt pályára érkeznek majd a klub dicsőségeit megjelenítő zászlók, ezt a szurkolók hozzák be. A bemutatás után a klub alapítójára, a közelmúltban elhunyt Ludányi Mártonra emlékeznek. A kezdődobást dr. Bérczy Mihály, a szegedi egyesület másik alapítója végzi el.

16-os lesz a keret, amelyben továbbra is szerepelnie kell két fiatalnak, akik 1996. január 1-je előtt születtek, így biztos, hogy lesznek kimaradó játékosok. Mivel Pastor edző mindig az utolsó edzésen jelöli ki a csapatot, így ez ma kora délután derül ki.

A Délmagyarország is hangol a meccsre, egy kétoldalas összeállítással készülünk, ezer példányt pedig a sportcsarnokban osztunk majd ki.

A szünetben a nyáron sikeresen szereplő utánpótláscsapatokat szólítják majd a pályára.

Mirko Alilovic, Joan Canellas, Stanislav Kaspárek, Nik Henigman és Jorge Maqueda első bajnokiját játssza szegedi mezben. Utóbbi játékos, a világbajnok Maqueda nyilatkozott a csapat honlapjának.

– Sokat kell még javulnunk, mert mindenki többet várt a felkészülési mérkőzésektől, mint amit nyújtottunk. Azt hittük, hogy előrébb leszünk a szezonkezdetre. Másfél hónapja élek Szegeden, jól érzem magam itt. Nagyváros, sok mindent lehet csinálni, rengeteg a látnivaló, úgyhogy jól érezzük magunkat a párommal.