A labdarúgó NB III Közép csoportjának 30., utolsó fordulójában a Szeged-Grosics Akadémia a Honvéd II. csapatát fogadta Gyulán, és 4-1-re legyőzte.
Szeged-Grosics Akadémia–Honvéd II. 4–1 (1–0)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 30. (utolsó) forduló. Gyula, 200 néző. Vezette: Szabó Levente (Skover, Katona).
Szeged-Grosics Akadémia: Szántai – Manga M. (Achim S., 64.), Moga, Horváth M., Zabari (Erdei, 58.) – Coroian, Szabó P., Germán, Szabó P. – Bata K., Andorka (Cigan, 79.). Vezetőedző: Joao Janeiro.
Honvéd II.: Tomori – Szeles P. (Markos, a szünetben), Borovsky, Nagy B. (Kóródi, 77.), Soltész – Darabont, Rózsahegyi, Pisont P., Király O. (Irimiás, a szünetben) – Novák R., Horváth R. Vezetőedző: Pisont István.
Gólszerzők: Szabó P. (33., 72.), Bata K. (67.), Androka (69.), ill. Darabont (54.).
Sárga lap: Darabont (54.), Novák R. (84.).

Soha nem látott összeállításban lépett pályára az NB III utolsó fordulójában a Szeged-Grosics Akadémia, amely a Honvéd II-t fogadta Gyulán, a Grosics akadémián. Joao Janeiro vezetőedző ugyanis olyan játékosoknak adott bizalmat, akik az utóbbi időben kevesebbet játszottak.
Bajnok lett a Szeged-Grosics Akadémia. Fotó: Jenei Péter (galéria)
A védelmet teljesen lecserélte – mondjuk a SZEOL SC ellen kiállított Farkas Márkra amúgy sem számíthatott volna egymeccses eltiltás miatt –, és a négyesből Tóth G. és Achim S. ült a kispadra. A középpályán a csapatkapitány Germán és Zvara, valamint a támadósorban Andorka mellett fiatalok (a 19 éves Manga M., a 20 éves Horváth M.), illetve rutinosabbak (Szántai, Moga, Zabari, Bata K., Coroian) kaptak lehetőséget. És ott volt a kezdőben Szabó Péter is, aki még tavaly augusztusban a Makó elleni nyitányon szenvedett szárkapocscsonttörést – így keretbe foglalta a szezont.

A vendégek kezdőjében, de az egész keretében is a szegedi származású Rózsahegyi Dominik volt a legidősebb – 21 évesen...

A mérkőzés pörgősen indult, és előbb Andorka a kapufát találta el, majd a 32. percben Szabó P. parádéssá tette a visszatérését: két emberen átfűzve magát szerezte meg a vezetést. Alig két perc múlva Andorka 11-est lőhetett a Germán elleni szabálytalanság után, ám kimaradt – a szünetben így is hazai vezetést mutatott az eredményjelző.
A második játékrészben váratlanul jött az egyenlítés, de két perc múlva Bata K. megint a hazai alakulatnak szerzett vezetést. Sőt annyira felpaprikázta a Szeged-GA-t a Honvéd II. egyenlítése, hogy a 67. percben Andorka révén már 3–1-re elhúzott. És ha egy üzlet beindul: Bata K. gólpasszából Szabó P. duplázott, 4–1. Jöhetett a pezsgőzés, bajnok lett, és feljutott a Szeged-Grosics Akadémia.

Joao Janeiro: – Jó mérkőzés volt, mi voltunk a legjobb csapat a bajnokságban. A második öt, a harmadik 13 pontra maradt le tőlünk, de sok jóü személyiséggel találkoztam a csoportban.