2018. 12. 12. szerda - Gabriella 0°C | 5°C Még több cikk.

Szeviép Szeged-Zala Volán 106-82

Nem mindennapi mérkőzésen nyerte meg a magyarkupa-negyeddöntő első mérkőzését a Szeviép Szeged. A Zala Volán elleni küzdedelemben 106-82-re diadalmaskdtak Fürészék.

Magyarkupa-negyeddöntő első mérkőzés

Szeviép-Szeged - Zala-Volán 106-82 (25-14, 29-32, 36-12, 16-24)

Szeged, újszegedi sportcsarnok,  200 néző. Vezette: Király László, Farkas János.

SZEVIÉP-SZEGED: Fürész 19/3, Németh 12/3, Maslowski 21/3, Pusztai 9/3, Zserzserunova 12. Csere: Laczi 2, Szakács 12/6, Tóth , Vincze V. 2, Lengyel 9/9, Russai 8/3. Edző: Donkó Orsolya.

ZALA-VOLÁN: Rasheed 8/3, Varga 18/9, Ambrus 2, Johnson 6, Pungor 11/9. Csere: Szalay 6, Takács 13, Szélesy 18/3. Edző: Bencze Tamás.

4. negyed (16-24)

10. perc: Takács megszokás szerűen büntetőzik, Szakács válaszol. Szalay triplája kipattan, csakúgy mint Tóth Cecília próbálkozása. 106-82-re győz a Szeviép.

9. perc: Szélesy a nagy kavarodásban labdát szerez a palánk alatt, majd a gyűrűbe pörgeti a labdát. Szalay is befutásból. 104-80.

9. perc: Labdát veszt a Szeviép, de az egerszegi támadás se sikeres. Időt kér Donkó Orsolya.

8. perc: Egész pályás indítás, Maslowski elől, de lefújják a bírók. Laczi pontozódik ki, negyedikként a szegediek közül,Tóth a pályán. Takács ismét büntetőzik.104-76.

7. perc: Pusztai büntetői után Takács szerez újra pontot. Laczi és Szakács hármasa is kipattan. 104-73.

Szeviép Szeged-Zala Volán
6. perc: Takács ismét a vonalnál. Laczi labdát szerez, Pusztai meg két pontot. És büntetőzhet. 103-71.

5. perc: Vincze ellen fújnak, így Takács dobhat a duplája után. Maslowski is a vonalnál. 101-71.

5. perc: Maslowski és Fürész küzd a labdáért, előbbi két büntetőt dobhat. Megvan a 100. pont is. 100-69.

4. perc: Laczi két büntetőt ront, de nincs vendég pont se.

4. perc: A bedobásnál Laczi szerez labdát, majd 2 pontot. Németh, Maslowski és Fürész ismét a pályán. 98-69.

3. perc: Takács büntetőből. A lepattanó marad a vendégeknél, majd Rasheed centerből. 93-66.

3. perc: Szélesy ment be Vincze mellett, aki a hazai támadásban keresztbe kivágja a labdát. A Szeviép edzője időt kér. 93-63.

2. perc: Lengyel újabb triplája, majd Johnson büntetőből. 93-61.

1. perc: A szegedi támadásból nincs pont, Szélesy viszont túl jár a hazai védelem eszén. 90-60.

3. negyed (36-12)

10. perc: Szélesy rontja el a büntetőjét, Zserzserunova palánk alatt eredményes. És büntetőzhet. Ismét patthelyzet, tanácstalanok a bírók az eseményekkel kapcsolatban. Zserzserunoova jegyzi az utolsó pontot. 90-58.

10. perc: 16 másodperccel a vége előtt Donkó Orsolya időt kér.

Az ukrán Zserzserunovára most se lehetett panasz. Fotó: Segesvári Csaba
Az ukrán Zserzserunovára most se lehetett panasz.
Fotó: Segesvári Csaba

10. perc: Lassan már szokás szerint Németh dob büntetőt. Szalay ziccert ront. Takács is dobhat. 87-57.

9. perc:  Tovább folyik a büntetőpárbaj, ismét Németh a vonalnál. Takácsnak háromból nem sikerült a ziccer, Lengyel Dalma viszont elsőre hármast dob. 85-55.

8. perc: Megfordult a dolog, most Pungor büntetőzik.  Kemény a védekezés, Németh is dobhat. Majd ellene is ítélnek. 80-55.

8. perc: Hazai labdaszerzés, majd Pungor borítja fel Maslowskit, aki kegyetlenül bevágja mindkét büntetőjét. 78-51.

7. perc: Johnson hármasa kipattan, időt kér Donkó Orsolya.

Donkó Orsolya is tehetetlen volt a bírói ítéletek ellen. Fotó: Segesvári Csaba
Donkó Orsolya is tehetetlen volt a bírói ítéletek ellen.

6. perc: Fürész 20 ponthoz közeledik. Maslowski ismét duplázik. Tetemes a hazaik előnye. 76-51.

5. perc: A bírók talán nem ezt a meccset nézik?! Ismét forradalomhoz közeli a hangulat.

4. perc: Németh ront egy büntetőt, Takc kettőt, Maslowski viszont nem hibázik. Ahogyy Fürész sem a hármas vonalról. 69-51. A meccsen eddig a legnagyobb külnbség.

3. perc: Pusztai büntetőt ront, a lepattanó a vendégeké. Rasheed fut be Zserzserunova mellett, majd az ukrán eredményes palánk alól és büntetőből. 63-51.

2. perc: Németh első pontjait szerzi. 59-49. Időt kér az egerszegi mester.

1. perc: A Szeviép kezdi a negyedet, de Pusztai kidobja a labdát. Az Zala megyeiek se fejezik be az első támadást, de a másodikból Varga szerez két pontot. 54-49.

2. negyed (29-32)

10. perc: Fürész egyik büntetőjét rontja, Ambrus utolsó msodpercben fut be palánk alá, és szerzi a negyed utolsó találatát. 54-46.

10. perc: Ambrus és Russai triplája is kijön, Maslowski szerez labdát, de közbefújnak, így a dupla nem ér. Ismét kisebb vita a bírókkal.  53-44.

9.  perc: Zserzserunova büntetője után Rasheed is dob egy hármast, majd Fürész eredményes. 53-41.

8. perc: Zserzserunova-Maslowski összjáték. Utóbbi jegyzi a duplát, majd Varga a triplát. 49-38.

8. perc: Pungor mindkét büntetőjét kihagyja. Áll a játék a bírói ítélet miatt, amit még ők se tudtak hogy pontosan micsoda. A közönség kiabál, a játékosok tehetetlenek.

7. perc: Varga dob most hármast, majd labdát veszít a Szeged.  Az ellentámadásban Russai löki fel Vargát, aki így büntetőzhez. 47-35.

Fürész Emőke csapatkapitányhoz méltóan vezette a Szeviépet Fotó: Segesvári Csaba
Fürész Emőke csapatkapitányhoz méltóan vezette a Szeviépet

6. perc: Fürész labdája kicsit tétovázik a gyűrűn, de aztán csak beesik. Vendég támadásnál hibát ítélnek, Szakács dob két sikeres büntetőt. 47-31.

6. perc: Szakács ismét triplázik, majd Johnson marad egyedül szembe a palánkkal. 43-31.

5. perc: Szélesy szerez két pontot büntetőből Maslowski centerből. 40-27.

4. perc: Pungor is triplázik. Szakács se hagyja annyiban, szintén hármassal álaszol. 38-25.

4. perc: Szalay egyedül viszi be a labdát palánk alá, centerből szerez pontot, csakúgy, mint Zserzserunova. 35-22.

3. perc: Johnon büntetőjére Pusztai egy hármassal válaszol, majd Russai is csatlakozik. 33-20.

2. perc: Hersicset ketten taszigálják, a duplája ér, ahogy a sikeres büntetője is. 27-19.

1. perc: Fürész triplája rövid, Pungor szerez lepattanót, majd a gyors támadásból Johnson eredményes. 15-16.

1. negyed (25-14)

10. perc: Takács labdaszerzése után Szélesy rontja el a ziccert. Laczi lepattanója után Russai szerzi a negyed utolsó találatát. 25-14.

10. perc: Gyors indítás után Vincze szerez pontot centerből. A vendég büntető kimarad, Fürész viszont bevágja. 10 ponttal vezet a hazai gáda. 23-13.

9. perc: Ismét Fürész a vonalnál, meg is van az egy pont. 19-11.

8. perc: Maslowski helyett Laczi Edit a pályán. Nagy tapsot kap az új játékos a maréknyi lelkes szurkolóktól. Fürész is elindult a pontszerzésben. 16-11.

8. perc: Maslowski javítja az egyik rontott büntetőjét, majd Varga felel. 14-11.

Malowski kiválóan debütált a Szegedben. A mérkőzés elejétől kezdve támadásban és védekezésben is meghatározó volt. Fotó: Segesvári Csaba

7. perc: Pungor Krisztina is bemutatkozik egy triplával, Maslowskitól viszont büntetőből jön a válasz. 12-9.

7. perc: Németh ugrik rá a labdára, a bírók szabálytalannak látták így Szélesy büntetőzik, sikeresen. 11-6.

6. perc: Rashhed hármasa lejön  a gyűrűről, Zserzserunova pontjaihoz pedig pont az segített. Időt kérnek a vendégek. 11-4.

5. perc: Maslowski szerez labdát, de nem sikerül a gyors támadás.  Újabb labdeszerzést jegyez az amerikai, majd ponttal fejezi be a támadást. 9-4.

4. perc: Németh viszi el a védőket, Fürész egyedül, nem zavarta senki a duplában. 7-4.

3. perc: Zszerzserunova három emberrel már nem bír, de a két büntetővel igen. 5-4.

2. perc: Varga szerzi a vendégek első kosarát, majd egy triplát is jegyez az egerszegi. 3-4.

1. perc: A szegediek új szerzeménye, az amerikai Maslowski egy büntetővel mutatkozik be, majd folytatja egy duplával. 3-0.

A Vasas elleni edzőmérkőzésnek számító pótolt bajnoki után komolyabb feladat előtt állnak Fürészék: magyarkupa-negyeddöntőt játszanak a Zala-Volán csapatával. A Tisza-partiak győzelme nem kétséges, hiszen a bajnokságban idegenben simán, több mint húsz ponttal győztek a szegediek. Ennek ellenére Donkó Orsolya vezetőedző elmondta, meg kell törni a Zala megyeiek kemény védekezését.

A Tisza-partiak kulcsjátékosai nem sok pihenésre számíthatnak a Zala-Volán ellen. Fotó: Karnok Csaba

A Tisza-partiak klasszisai nem sok pihenésre számíthatnak a Zala-Volán ellen.
Fotó: Karnok Csaba

A mérkőzésen bemutatkozik a januárban igazolt amerikai Michelle Maslowski is. A tengerentúli játékos az edzések alatt bizonyítota profizmusát, ám november óta nem játszott mérkőzést, így nem várható el tőle magasan kiugró teljesítmény. Ennek ellenére meghatározó lehet mind védekezésben - főleg a régóta gyenge 4-es poszton -, mind támadásban.

• 2. mohaboy 2009. január 26. 21:07
    „"Kedvess" hozzászóló, TE nagyon érthetsz a kosárlabdához!!! Azt nem vetted véletlenül észre, hogy védekezésben hány gólt kaptunk az áltatalad favorizált két játékos miatt. Mellesleg egyik sérült a másik meg amit kézbe kap azt el is dobja??? Persze én nem bántanám meg őket nem tehetnek róla.”
  • 1. marpalos 2009. január 24. 17:33
    „Az utosó két meccsen gyenge? Jól látta ezt a vzetőedző?
    Russai és Szakács jól végezte a feladatát! Inkább az irányitóposzt miatt kellene aggódnia, az általa legjobbnak tartott - irányító- Pusztai leginkább az eladott labdáival vetette észre magát! Talán ott kellene bírálni! A mások kettőt meg elismerni!”

Visszavágott a Vác a HNK-nak

A találkozó előtt a vásárhelyi jobbszélső, Lovász Zsuzsanna azt nyilatkozta: győznünk kell! És ezzel… Tovább olvasom