2018. 12. 15. szombat - Valér -1°C | 1°C Még több cikk.

Sztrádafutás Szeged és Röszke között

Futóversenyt rendeztek szombaton az M5-ös autópálya Szeged Észak és Röszke országhatár közötti szakaszának ünnepélyes átadása alkalmából. A 14 kilométeres távon összesen 258 versenyző indult.
Fotó: Karnok Csaba
A férfiaknál a Pécsi Futó Klub versenyzője, Bene Barnabás lett az első, másodikként az AC Szekszárd futója, Csillag Balázs érkezett a célba szombaton, a Sztrádafutáson. Mindketten 39 perc 52 másodperc alatt teljesítették a távot – kettőjük között a célfotó döntött. A képzeletbeli dobogó harmadik fokára 40 perc 27 másodperces időeredményével egy másik pécsi versenyző, Tóth László állhatott fel. A férfiak mezőnyében a legjobb megyei versenyzőnek a szegedi Napraforgó Futóklub színeiben rajthoz álló Sümegi Attila bizonyult: huszonharmadikként haladt át a célvonalon.

A nőknél a miskolci MISI SC futónője, Farkas Katalin nyert, aki több mint egy percet vert rá a veszprémi VEDAC színeiben másodikként befutó Szabó Andreára. Farkas Katalin összetettben is az imponáló huszonkettedik helyet szerezte meg a maga 48 perc 42 másodperces idejével. A nők mezőnyében a SZVSE versenyzője, Biacsi Ilona lett a harmadik, fél percet verve ikertestvérére, a szintén SZVSE-s Biacsi Bernadettre, aki negyedikként érkezett a célba. A 14 kilométeres távot 51:10, illetve 51:41 alatt teljesítették.

Lapunk jóvoltából több előfizetőnk is nevezési díj befizetése nélkül vághatott neki a sztrádafutásnak. A leggyorsabb „Délmagyarországos" futó Farkas Géza lett: 48 és fél perc alatt érkezett a célba.