2018. 12. 12. szerda - Gabriella 0°C | 5°C Még több cikk.

Tartotta a döntetlent a HFC

A Hódmezővásárhelyi FC 1-1-es döntetlent játszott a Rákosmente elleni NB III-as szezonnyitón a Közép csoport első fordulójában.
HFC–Rákosmente 1–1 (1–0)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 1. forduló. Makó, 250 néző. Vezette: Bálint Attila – közepesen (Flinta, Pogonyi).
HFC: Kráncs 8 – Jankelic 7, Huszár 7–2=5, Szabó Cs. 7,5, Mezei 7 – Katona 7,5 (Tóth J., 79.) – Szabó M. 7, Vass A. 7,5 (Darida, 89.), Gyüre 7, Hrabovszki 7 – Kovács Zs. 7 (Rácz D., 73.). Edző: Szűcs Róbert.
Rákosmente: Ordasi – Simita, Balaskó, Lovász, Korozmán (Pendl, 83.), Horváth B., Villányi, Vattai, Petrezselyem (Papp Gy., 58.), Pálfalvi, Kiss D. (Fellegi, 93.). Edző: Gálvölgyi István.
Gólszerzők: Vass A. (32.), ill. Vattai (63. – 11-esből).
Sárga lap: Mezei (13.), Rácz D. (86.), Krnács (93.), Darida (94.), ill. Pálfalvi (49.), Kiss D. (64.).
Kiállítva: Huszár (62.).

Szervezettebben és veszélyesebben futballoztak a papíron hazai pályán, valójában Makón játszó hódmezővásárhelyiek, akik fedett lelátójuk építése miatt kényszerültek albérletbe. Kiválóan védekeztek a Csongrád megyeiek, amelynek köszönhetően a vezetést egy kontra végén szerezték meg a 32. percben.

Végigvittek egy támadást a baloldalon, a középre passzolt labdát pedig Kovács Zsolt készítette le Vass Andrásnak, aki 17-18 méterről kíméletlenül és laposan erőből kilőtte a kapu bal sarkát. Megérdemelt előnnyel mehettek szünetre Szűcs Róbert tanítványai, akik a második félidő elején vitatott körülmények között kaptak gólt.

A 62. percben Huszár Gergő és a vendégek csatára küzdött a labdáért a tizenhatoson belül, aminek mezrángatás lett a vége oda-vissza. A játékvezető tizenegyest és kiállítást ítélt. Vattai értékesítette a büntetőt, míg a vásárhelyiek elveszítették csapatkapitányukat. A HFC jól védekezett, így döntetlennel zárult a találkozó.

Szűcs Róbert: – Nagyon szervezetten játszottunk. Egy szép akció után a vezetést is megszereztük, de egy könnyű síppal befújt tizenegyes, és az ezzel járt kiállítás után már csak az eredmény megtartására tudtunk koncentrálni.

Rengeteget dolgoztak: Juan Carlos Pastor és Bubori Kornél értékelte a MOL-PICK alapozását

A Roglán elvégzett munkáról Juan Carlos Pastor vezetőedzőt és Bubori Kornél erőnléti trénert kérdeztük. Tovább olvasom