2019. 02. 16. szombat - Julianna, Lilla -2°C | 10°C Még több cikk.

Tizenharmadik a Makó FC

Vereséggel búcsúzott az évadtól az NB II Keleti csoportjában szerepelt Makó FC. A Csongrád megyei gárda a 13. helyen fejezte be az idényt.
MTK II.–Makó FC 3–0 (1–0)
Labdarúgó NB II Keleti csoport, 30. forduló. Budapest, Promontor u., 100 néző. Vezette: Varga L.
MTK II: Scheilinger – Nagy T., Kálnoki Kis, Kelemen, Forró – Németh P., Dobó, Szurkos, Csiki – Kákonyi, Molnár. Edző: Pölöskei Gábor.
Makó FC: Czirbus 0 – Rakonczai 4, Magyar 6, Tóth I. 6, Potloka 5 – Podonyi 4,5, Puskás Cs. 6, Fülöp T. 5, Csamangó 4,5 – Varga R. 5, Schreiber 5. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Németh P. az 5., Csiki (11-esből) a 60., Kákonyi (11-esből) a 65. percben.
Csere: Csamangó helyett Kószó (4,5) az 58., Potloka h. Béres (–) a 67., Molnár h. Szentgyörgyi a 70., Rakonczai h. Kónya (–) a 72., Kákonyi h. Besztercei a 75., Németh P. h. Aradi a 85. percben.

Annak ellenére, hogy a két csapatot sok pont és hely választotta el egymástól, az esélytelenebb Makó FC kezdte jobban a mérkőzést. Az első percek arról tanúskodtak, hogy a vendégek bátran, felszabadultan futballoztak. Nem volt rajtuk nyomás, a már korábban kiharcolt bennmaradás tudata ledobta vállukról a súlyos terhet. Az 5. percben mégis az MTK II. jutott vezetéshez. De hogyan...

A makóiak szerezhettek volna gólt, Csamangó egyedül húzott kapura, de hatalmas ziccerben az elfekvő hálóőr lábát találta telibe, a kipattanó labdából pedig a kék-fehérek gyors kontrát vezettek a bal oldalon. Forró beadását Németh P. 8 méterről a felső léc segítségével értékesítette. 0–1 helyett így lett 1–0... A folytatásban is inkább a vendégek birtokolták többet a labdát, de hiába futballoztak a mezőnyben tetszetősen, a hazaiak kapujára néhány beadáson és szabadrúgáson kívül más veszélyt nem jelentettek. A túlzott gólszerzés heve elvitte a csapat játékosait, a védekezésre kevesebb figyelmet szenteltek, így aztán az MTK II. kénye-kedve szerint kontrázhatott.

A szünet után sem változott sokat a játék képe, a két tizenhatos között némi fölényt harcolt ki a Makó, de gólszerzési lehetőségig nem jutott. Nem sikerült az egyenlítés, jöttek viszont a hazai találatok. Öt percen belül két 11-est is magabiztosan értékesítettek Pölöskei Gábor tanítványai.

Kolozsvári János: – Megfejthetetlen számomra, hogy idegenben is kontrákból kaptuk a gólokat. Mint egész tavasszal, most is fegyelmezetlenek voltunk.

A záróforduló további eredményei: Orosháza–Diósgyőr 2–1, Vác–Újpest II. 3–1, Mezőkövesd–Bőcs 4–1, Hajdúböszörmény–Debrecen II. 2–0, REAC–Békéscsaba 0–1, Kazincbarcika–Nyíregyháza 2–1, Cegléd–Vecsés 6–1.