2018. 12. 14. péntek - Szilárda -3°C | 3°C Még több cikk.

Tönkreverték a bajnokaspiránst! Naturtex-Körmend 84-61 - galériával

Parádés második félidőt produkálva a Naturtex-SZTE-Szedeák kosárlabdacsapata legyőzte a bajnokaspiráns Körmendet!

Naturtex-SZTE-Szedeák-Körmend 84-61 (17-17, 12-18, 27-9, 28-17)
Férfi kosárlabda NB I A csoport. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Földházi, Ádám, Pozsonyi.
Szedeák: DRAHOS 11, LEVY 22/9, László 5, Ivosev 11, Dukics 13/3. Csere: KISS ZS. 13/9, Molnár M. 5/3, Csorvási, Tanács 4. Vezetőedző: Fodor Péter.
Körmend: Ruják 1, Fodor G. 4, Ferencz 12/6, BELL 25/3, Townes 8. Csere: English 2, Mladenovics 1, Cseh, Sonyák 3/3, Eilingsfeld 5/3. Vezetőedző: Zoran Martics.

Fodor Péter: - Többször rángattuk már az oroszlán bajszát, most meg is téptük azt. A félidőben megbeszéltük, mit csinálunk rosszul. Remekül összeállt a védekezésünk, és kintről is betaláltunk, sőt a kispad is sokat hozzátett a sikerhez. Köszönjük a közönségünknek a támogatást!

Zoran Martics: - A harmadik negyedünk egyszerűen borzasztó volt, sem védekezésben, sem támadásban nem sikerült semmi, így csak vereség lehetett a vége.

IV. negyed

10. perc: Kiss Zsolt! Idei legjobb meccse, most egy tripla 84-57. Ferenczé is hármas, majd egy büntető, és vége! 84-61! Elképesztő meglepetés, amelyet nagyon kiérdemelt a Szedeák!

9. perc: Levy is hármassal felel 81-57. Zúg a szép volt, fiúk!

8. perc: Tanács marad lent a térdét fogva. Lesántikál. Vendégtripla 78-57.

7. perc: Tanács megint, 74-50. Ezt ki gondolta volna! Ferencz 74-52. Még szerencsénk is van, Ivosev teszi vissza 76-52. Drahos sokadik labdaszerzése és kosara 78-52.

Szedeák-Körmend, az utóbbi földön. Galéria: Schmidt Andrea

6. perc:
Húsz, húsz, húsz! - skandálja a közönség Tanács kosara után 70-50. Sőt Drahos lop labdát 72-50.

5. perc: technikai Townes, majd a körmendi kispad ellen, Ivosev dobhat. Ő egyet, Kiss Zsolt egymás után négyet szór be! 68-50!

4. perc: Ferencz elrontja a hármast.

3. perc: elképesztő a hanghulat, Bell hármasa is csak egy kicsit rontja el 61-50. Ivosev pöcköl vissza egy lepattanót 63-50.

2. perc: csak egy Bell-büntető jó 58-47. Molnár Miklós tripla! 61-47.

1. perc: Kiss Zsolt sapka, majd Ivosev kosár 58-46.

III. negyed (56-44)

10. perc: Bell zsákol 53-44. Dukics dobása lejön, majd a negyed végén Kiss Zsolt hármasa bemegy 56-44. 12 pontos vezetéssel várhatjuk az utolsó negyedet.

9. perc: Ivosev veri meg Bellt, 53-42. Mi van itt! Mínusz 11-ről plusz 11-re áll a meccs!

8. perc: Ivosev, tripla! 48-42. Kiss Zsolt, most neki is bemegy a hármas. De kellett ez, a csapatnak is, Koltinak is 51-42.

7. perc: Townes kiába üti ki alulról, Dukics mégis betalál 43-40. 14-0-ás sorozatot repeszt a Szeged. Townes szakítja meg 43-42. Ivosev első kosara 45-42

6. perc: saját lepattanóját tette vissza Dukics, vezetünk 41-40. Zúg a hajrá, Szeged!

5. perc: Dukics hármasa lejön. Most viszont kiváló a szegedi védekezés, dobásig sem jut a Körmend. Dukics viszont igen 39-40.

4. perc: körmendi időkérés után Drahos extra büntetője is bent, egyből szoros 37-40.

3. perc: Townes indította Drahost, aki köszönte szépen, és bedobta a ziccert. Sőt! Megint labdát szerzett, ezt is bedobta 36-40.

2. perc: Bell dobhatott háromszor, persze, hogy így kosár lett a vége 29-40. Levy triplája 32-40.

1. perc: Dukics dobása lejön, nem tud mit kezdeni Townes védekezésével. Bezzeg Fodor nem ront 29-38.

II. negyed (29-35)

10. perc: Dukics, majd Eilingsfeld 26-35. Levy és Bell 26-35. Potyognak a kosarak. Körmendi időkérés után Levy utolsó másodperces triplájával zárul a félidő 29-35. Az amerikai nagyon pörög!

9. perc: furcsa, hogy Ivosevnek 18 perc alatt még nem született pontja. Bezzeg Ruják bedob egy büntetőt 22-31.

8. perc: egy új fiú, Eilingsfeld szállt be a Körmendbe, Pécsről szerződtették nemrég. László egy büntetője megy be 22-30.

7. perc: Ferencz-kosár, majd Townes-sapka Lászlónak 21-30. Kezdenek elhúzni.

6. perc: Levy, majd Sonyák és Townes 21-28.

5. perc: Bll zsákol, a Szeged időt kér 19-23.

4. perc: szerencsére labdaszerzésből is akad. Tanács hármasa lejön. Újabb labdaszerzés, Levy Lászlónak, aki beemeli 19-21.

3. perc: előbb Fodor újabb büntetője, majd egy labdaszerzés után Bell közelije megy be 17-21. Most indiszponált, ideges a Szedeák, ez a negyedik eladott labda volt a negyedben.

2. perc: Levy jön be Drahos helyett, ő irányít. Előtte még befújnak Drahosnak egy tachnikait, Fodor egyet dob be 17-18.

1. perc: kimarad a szegedi támadás.

I. negyed (17-17)

10. perc: a csereként beszálló Molnár Miklós is bedobja mindkét büntetőjét 17-17. Kiss Zsolt dobása nem jó, ez a negyed vége.

9. perc: Levy remekül a sarokból 13-17. Kiss Zsolt a pályán. Drahos büntetői is bent 15-17.

8. perc: Townes faultolja Dukicsot, a sértett mindkét büntetője jó, ahogy Townes dobása is 10-15. Levy első négy büntetőjéből csak egyet dob be 11-15.

7. perc: English is beköszön 8-11. Townes kosara után Fodor Péter kér időt 8-13.

6. perc: megint Bell, a kosár jó, a plusz büntető is 6-9. Levy pörgött-forgott 8-9.

5. perc: Townes passza után Bell zsákol, ennek a körmendi szurkolók örülnek 6-6.

4. perc: Levy egy büntetője sem jó. Ivosev állt bele a hármasba, hosszú volt. László ziccer 6-4.

3. perc: Levy szépen tör be, de nincs kosár. Fodor Gergely, a szegedi tréner fia talál be 4-4.

2. perc: már vezetünk! Dukics közelről 4-2.

1. perc: a Körmend hozta el a labdát a feldobásnál. Vezetnek a vendégek 0-2. Bell, Mekkora kosár: az egész bemelegítésnél ezer fokon égő Levy Drahos alley-oop passzát zsákolta be! 2-2. Vörösre is verte a tenyerét az össze hazai néző.

18.26: 2010 novemberében csak szoros meccsen nyert a Körmend Szegeden.

18.23: zajlik a bemutatás. Közben egy eredmény: a címvédő Szolnok hazai pályán 79-74-re legyőzte a forduló előtt listavezető Falcót.

18.17: bemelegítés közben nagyot zsákolt László Róbert. Reméljük, tartogat ezekből a meccsen is.

18.06: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Fél 7-kor kezd a Naturtex, amely már javában a bemelegítést végzi. A Szedeák kerete teljes a mérkőzés előtt.

– Mivel sikerült már megszorítanunk jó néhány erősebb csapatot, most is ezt tervezzük – mondta tegnap lapunkban Nyilas István, a Naturtex-SZTE-Szedeák játékosa a Körmend elleni, ma 18.30-kor kezdődő bajnokiról. A férfi kosárlabda NB I A csoportjában megkezdődött a végjáték, minden csapat számára felértékelődtek a győzelmek. Mivel úgy tűnik, a Zalaegerszeg mellett a másik osztályozós helyen a Szedeák, Debrecen, Jászberény trió egyike végez, a bravúr duplán számítana. Persze ha nem jön össze, akkor sincs nagy baj, a Szeged ugyanis – ahogy a tabellán is látszik – lépéselőnyben van riválisaihoz képest.

A vezetőedző, Fodor Péter (középen) a Körmend elleni siker felé vezető utat mutatja.  Fotó: Karnok Csaba
Fotó: Karnok Csaba

– Mindig jó érzés egykori együttesem ellen készülni – mondta Fodor Péter, a Szedeák vezetőedzője, aki 1996-ban bajnoki címet, 1994-ben és 1995-ben kupát nyert a vasi alakulattal, és fia, Gergely jelenleg is a körmendieket erősíti.

– Meglepetést szeretnénk szerezni, de ehhez sokkal kevesebb hibával kell játszanunk. Az eladott labdák számát csökkentenünk, a bedobott büntetőkét pedig növelnünk kell. Kiváló, a bajnoki címre hajtó csapat ellen készülünk, amely azonban nem legyőzhetetlen – fogalmazott.
A Szedeák kerete teljes, mivel Tanács Attila egyre jobban van betegsége után, és bár Vida Máté bokája és Nyilas István térde nem tökéletes, valószínűleg bevethetők lesznek.

A körmendieknél nagy mozgás volt februárban, Sabáli Balázs vezetőedzőt a szlovén Zoran Martics váltotta, míg a keretbe az amerikai Mike English és Eilingsfeld János érkezett.

– Jelentősen átalakult ellenfelünk, amely az új edzővel keményebb védekezésre váltott. English most mutatkozik majd be új csapatában, de korábbi állomáshelyeiről ismerjük, így nagy meglepetést ő sem okozhat
– mondta a vezetőedző.

A találkozó ma 18.30-kor kezdődik az újszegedi sportcsarnokban.

• 4. racionalitás? 2012. március 04. 14:14
    „CSAK GRATULÁLNI TUDOK....CSUPA NAGY BETŰ....LE A KALAPPAL!!!!!!”

Jól küzdött a Kalo-Méh az Eger ellen

A Kalo-Méh CS&K Szentesi VK férfi vízilabdacsapata a félidőig meg tudta szorongatni a címvédő Egert,… Tovább olvasom